Ponad tysiąc lat temu wystąpiły dwa monstrualne wybuchy na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W latach 774 i 993 Ziemia została zaatakowana z kosmosu. Czymkolwiek to było, spowodowało nieznaczne zmiany chemiczne ziemskiej atmosfery pozostawiając śladowe ilości promieniotwórczych izotopów pierwiastków takich jak chlor-36, beryl-10 i węgiel C-14. Naukowcy podejrzewają, że izotopy powstały na skutek nadzwyczajnej aktywności słonecznej.

 

Jak wiadomo pierwiastki w tej formie mogą powstawać na skutek bombardowania z kosmosu wysokoenergetycznymi protonami, które rozbijają się o naszą atmosferę. Logiczną konkluzją jest zatem przyjęcie, że w tych latach nadeszły jakieś fale cząstek elementarnych. Ich źródłem mógł być rozbłysk gamma, albo aktywność słoneczna.

 

Gdyby mowa była tylko o jednym nienaturalnym wydarzeniu tego typu można by było spekulować, że do Ziemi dotarły cząsteczki wyemitowane w rozbłysku gamma, ale fakt, że zjawisko to wystąpiło dwukrotnie w odstępie około 200 lat powoduje, że głównym podejrzanym staje się Słońce. Nie trzeba chyba dodawać, że gdyby coś takiego wystąpiło obecnie, nasza cywilizacja byłaby w olbrzymim kłopocie.

To musiały być ogromne emisje cząstek subatomowych. Obfitość wspomnianych nietypowych izotopów stwierdzono na całym świecie, w tym w rdzeniach lodowych z Arktyki i Antarktydy. Wygenerowanie tak wielkiej emisji cząstek nie jest czymś typowym i tylko wyjątkowo gwałtowne zdarzenia kosmiczne mogą to uczynić.

 

Podobnej klasy zjawiskiem co te dwie średniowieczne anomalie było znane wydarzenie carringtońskie z 1859 roku. Wtedy powstały zorze polarne obserwowane daleko na południe. Widziano je nawet w Meksyku i na Hawajach. Mamy zatem dowód na to, że hiperaktywność słoneczna wystąpiła przynajmniej trzykrotnie w ciągu ostatnich 1200 lat. Niestety nie sposób przewidzieć kiedy dojdzie do tego ponownie.

Wielki rozbłysk słoneczny z 2003 roku - źrodło: SOHO

Gdy dochodzi do tak znacznego naporu naładowanych cząstek mogą powstawać tak zwane geomagnetycznie prądy indukowane. Wtedy pole magnetyczne Ziemi skręca się tak gwałtownie, że indukuje prądy we wszystkich przewodach na ziemi. W 1859 roku skutkowało to tym, że porażeni zostali niektórzy operatorzy telegrafów. Maszyny stosowane wtedy do przesyłania wiadomości zaczęły przez chwilę działać i były w w stanie wysyłać wiadomości, mimo że zostało od nich odłączone napięcie. Indukowanego prądu było nawet więcej niż potrzeba było do pracy urządzenia.

 

Warto przypomnieć, że w lipcu w roku 2012, Słońce wypuściło potężny koronalny wyrzut masy, który pod wieloma względami dorównywał sile rozbłysku i CME z 1859 roku. Na szczęście dla nas kosmiczny cios ominął Ziemię. Gdyby ta fala w nas uderzyła, ogromny strumień naładowanych cząstek zniszczyłby większość satelitów. Indukcja elektromagnetyczna spowodowałaby też awarie powszechne awarie infrastruktury energetycznej, co skutkowałoby długotrwałymi przerwami w dostawach prądu elektrycznego. Znacznie mniejszej intensywności burza słoneczna z 1989 roku, spowodowała spustoszenie w sieci energetycznej prowincji Quebec.

 

Nasza cywilizacja w tej chwili praktycznie zależy od urządzeń elektronicznych, a te z kolei nie mogą funkcjonować bez energii elektrycznej i często satelitów. Indukcja mogłaby zniszczyć większość transformatorów, to oznacza nawet kilka miesięcy bez prądu. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby zrozumieć, że skutki takiego kataklizmu byłyby katastrofalne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika M103

A niech walnie, tym lepiej

A niech walnie, tym lepiej dla nas. Tylko ślepy nie zauważy, że nasza cywilizacja pędzi w przepaśc. Tak czy siak, jeśli ma wykończyć nas wojna atomowa, potop fanatycznego islamu albo wprowadzenie NWO, to ja już wolę, żeby cała światowa elektronika zdechła. Wojna wtedy odpada - wybuchnie taki globalny chaos, że mocarstwa się rozlecą. Islamiści też nie dadzą rady, przecież bez komórek, neta itd. nie skoordynują żadnych działań, nie mówiąc już o zdalnym odpalaniu bomb. NWO także szlag trafi, za duży burdel się zrobi żeby zdołali to ogarnąć.

Portret użytkownika keri

Szkoła niszczy myślenie i

Szkoła niszczy myślenie i intuicję a tworzy debili do zakreślania gotowego tekstu.
Teraz już uczniowie nie potrafią nawet napisać na A4 żadnego własnego tekstu długopisem. Muszą mieć przycisk backspace. Żaden obecny uczeń nie umiałby napisać pięciu stron na maszynie do pisania, gdzie nie można poprawiać błędów.
 
Posyłanie dzieci do szkoły to ich niszczenie intelektualne, emocjonalne, niszczenie ich wrażliwości i osobowości.
 

Portret użytkownika pusiak.5

Maksiu-Reksiu... normalnie

Maksiu-Reksiu... normalnie jak czytam twoje posty to tak jak bym czytał swoje myśli. He za to Cie szanuje!! Trzeba gnoić U.S.R.A.E.L.I.T.E bo szykują nam straszny los tylko bracia IWANY mogą jeszcze wszystko odkręcić i zatrzymać. Miejmy nadzieje ze nas nie zostawią przez naszych kochanych sprzedawczo-lityków. Ejmen!!!

Portret użytkownika Zenek :)

774 - pokonanie najazdu wojsk

774 - pokonanie najazdu wojsk żydonazisty Justyniana (i jego kontynuatorów) na Europę

993 - pokonanie chrześcijaństwa przez żydonazizm, osadzenie na "tronie" Polski nazisty mieszka I jaki "CUDOWNIE DOJRZAŁ" prawdziwą wiarę (czyli żydowski satanizm)

"Czymkolwiek to było" - to była WALKA NOLI (vimam) wraz z ich ziemskimi armiami przedstawiana w postaci kolorowych kul na średniowiecznych obrazach. Pamiątka po tej "inwazji" jest Kult Biblijnej Bestii maryji jaki krzewił chociażby żydowski satanista jp2...

I ta ODWIECZNA WALKA DOBRA ze ZŁEM będzie miała wkrótce KOLEJNĄ ODSŁONĘ..... po jakiej zydowski nazizm wraz ze wszelkimi zydami ZNIKNIE z tej planety (patrz Apokalipsa)....

Portret użytkownika piotr8787

Zenek kocham Cie. Niech żyje

Zenek kocham Cie. Niech żyje zenek. Przynjmniej wiem że moje poszukiwania odpowiedzi na setki pytań nie szły w złym kierunku.
Nazywałem na tym forum JP2 antychrystem to spotykałem się z linczem. Wiedzialem że kult maryjny jest przeciw Bogu. Jednak nie zwariowalem....zwariowało nas więcej haha (pozytywnie)
pozdrawiam wszystkich

Strony

Skomentuj