Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdza, że Polska będzie się starała o broń jądrową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obserwując rozwój sytuacji międzynarodowej można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że robi się coraz niebezpieczniej. Polska jako członek NATO jest bezpośrednio zagrożona gdyby doszło do konfliktu Sojuszu Północnoatlantyckiego z Rosją. W tej sytuacji oczywistością jest konieczność uzbrojenia naszej ojczyzny, najlepiej w broń jądrową. Wygląda na to, że nasz MON zdaje sobie z tego sprawę bo rozpoczęły się starania o pozyskanie takiej broni.

 

To bardzo dobra decyzja, aby próbować pozyskać broń jądrową. Aby osiągnąć ten cel możliwe są dwie drogi. Pierwsza, trudniejsza, zakłada zbudowanie własnej bomby atomowej. Jednak na to potrzeba czasu, a na dodatek konieczne byłoby jeszcze opracowanie metod jej przenoszenia. Niewątpliwie jednak atak na kraj dysponujący bronią nuklearną nie zostałby dokonany z taką łatwością jak na praktycznie rozbrojoną Polskę po 8 latach nierządów ludzi, których osiągnięcia można porównać do tych, które były skutkiem działań członków konfederacji targowickiej.

 

Dość wspomnieć, że za rządów PO w dwóch dziwnych katastrofach lotniczych (Mirosławiec i Smoleńsk), zginęło więcej generałów wojska polskiego niż w czasie II wojny światowej. Oprócz tego nasza armia została zredukowana do 150 tysięcy żołnierzy, a ponad połowa z nich to oficerowie. Gdyby doszło do wojny to może udałoby nam się rzucić do walki kilkadziesiąt tysięcy prawdziwych żołnierzy. Obrona kraju mogłaby się dla nas skończyć zanim by się zaczęła i gdyby się tak stało, klęska wrześniowa wydawałaby nam się czymś chwalebnym.

 

Niestety nie da się szybko naprawić tego co pozostało po poprzednikach, dlatego plany pozyskania broni jądrowej wydają się najrozsądniejszą z opcji, które mogą w skuteczny sposób odstraszyć ewentualnych agresorów. Polskie F16 po drobnych modyfikacjach byłyby w stanie przenosić amerykańskie bomby B-61, które w ramach programu Nuclear Sharing znajdują się w specjalnych amerykańskich bazach.

Program udostępniania przez USA broni jądrowej sojusznikom polega na tym, że broń atomowa stacjonuje w amerykańskich bazach na terytoriach państw członkowskich i w razie wojny jest użyczana ich siłom zbrojnym (decyzja o użyciu broni nie jest jednak możliwa bez zgody Waszyngtonu). Biorą w nim udział m.in. Niemcy i na ich terytorium znajduje się kilkadziesiąt amerykańskich taktycznych bomb atomowych B-61. Rząd w Berlinie, nie odczuwając już zagrożenia, najchętniej pozbyłby się tego uzbrojenia. Tak się składa, że polskie F-16 po niewielkiej modernizacji mogłyby przenosić te bomby.

 

Obecna władza planuje skorzystanie z tego programu, aby odstraszać Rosję, która podobno kieruje się zasadą, że lepiej nie tykać państwa, które posiada na swoim terytorium broń jądrową. Trzeba tylko pamiętać, że te bomby będą bezużyteczne bez kodów aktywacyjnych, które posiadają Amerykanie. Oznacza to, że ewentualny atak z ich wykorzystaniem wymaga uzgodnienia z Waszyngtonem.

 

Z tego powodu oczywiste jest, że oprócz uczestnictwa w programie Nuclear Sharing, co należy traktować jako cel krótkoterminowy, Polska powinna natychmiast uruchomić tajny program atomowy, który pozwoli w najbliższych latach, na stworzenie w pełni polskiej bomby jądrowej. Próbował tego dokonać Edward Gierek, ale nie skończyło się to powodzeniem, a wręcz narobiło mu kłopotów w Moskwie, które wtedy pełniła funkcję podobną do tej jaką dzisiaj pełni Bruksela.

Z pewnością Polska dysponuje potencjałem naukowym, dzięki któremu stworzenie bomby atomowej nie powinno być wielkim problemem. Miejmy nadzieje, że nowa władza w kraju nad Wisłą, będzie na tyle odważna, aby spróbować to osiągnąć. Wszak Izrael, nie patrząc na nikogo, stworzył własną broń jądrową i obecnie posiada 100 głowic gotowych do użytku i nikt nie śmie pisnąć słowa, że jest to nielegalne w myśl prawa międzynarodowego, bo ostatecznie czy Polska jest gorszym krajem od tego położonego w Palestynie?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Sceptyyk, za komuny w 3

Sceptyyk, za komuny w 3 miejscach w Polsce były ukryte wyrzutnie z bronią atomową. W sumie w 3 magazynach było ponad 200 sztuk atomówek. Akcja miała kryptonim "Wisła". I w te 3 bazy, w Brzeźnicy Koloni, Podborsku i Templewie były wycelowane NATOwskie głowice.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Wojna militarna to jedno,

Wojna militarna to jedno, teraz trwa wojna duchów ! Zachodnie elity walczą z chrześcijaństwem bo same są pod wpływem innego ducha ! "Arcybiskup Sassari Paolo Atzei nie został wpuszczony do jednej z sardyńskich szkół podstawowych. Chciał odwiedzić uczniów przed Bożym Narodzeniem, ale dyrektorka uznała, że byłoby to niezgodne z zasadami promowanego przez placówkę multukulturalizmu i… zamknęła przed nim drzwi. Jedna ze szkół podstawowych w sardyńskim Sassari nie zgodziła się, by przedświąteczną wizytę złożył w niej arcybiskup archidiecezji Sassari, obejmującej całą Sardynię, Paolo Atzei. Sam hierarcha ma być według włoskiej agencji prasowej SIR oburzony decyzją kierownictwa placówki. Powiedział, że odwiedził już w swoim życiu niezliczone szkoły, często pod krytyczną obserwacją ich dyrektorów, ale, jak przekonywał, „nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać”. http://www.pch24.pl/szkola-nie-wpuscila-biskupa--dyrektorka-nie-chciala-podpasc-muzulmanom-,39822,i.html#ixzz3tXMGVAqr
 
Gersdorff zwraca uwagę na rozdział, który wyszedł spod pióra muzułmańskiej nauczycielki religii, która identyfikuje się z islamem liberalnym, Lamyi Kaddor. Jej zdaniem główne powody procesu radykalizacji młodych mieszkańców Niemiec to frustracja i nienawiść „z powodu traktowania odczuwanego jako niesprawiedliwe przez społeczeństwo lub własną rodzinę” oraz „tęsknota za byciem zauważonym i docenionym”: http://www.pch24.pl/mlodzi-niemcy-zostaja-dzihadystami-z-powodu----wykluczenia-i-frustracji-,39823,i.html#ixzz3tXNp6Aqb

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Zgadzam się z ogo pogo. Nam

Zgadzam się z ogo pogo. Nam nie trzeba broni atomowej. W dzisiejszych czasach potrzeba technologii. Technologii która będzie najbardziej rozwinięta na świecie i dostępna dla wszystkich obywateli naszego kraju. Tylko w ten sposób możemy prowadzić wojnę i to nie militarną. Wojna między państwami toczy się w różnych dziedzinach. Wyprzedzając innych technologicznie stajemy się pod tym względem mocarstwem a co za tym idzie możemy tworzyć w późniejszych czasach bronie które takie bomby atomowe były by w stanie zneutralizować. Prowadzenie badań nad nowymi technologiami nie jest tak naprawdę drogie. Napewno tańsze niż stworzenie broni atomowej. Na YouTube jest pełno wynalazków młodych Polaków. Takich jak darmowa energia z silnika magnetycznego czy też silnik na wodę. Niestety żyjemy w demon- racji ( demokracji) gdzie wszystko oparte jest o płatną energię na której jednostki zarabiają fortuny. Potrzeba zmienić ten ustrój na archaniołów- rację ( archekracje) i darmowa energia będzie dla wszystkich. Tyle rzeczy trzeba zmienić. Potrwa to jednak jeszcze wiele lat. Zainteresujcie się archekracja bo mimo że dziś brzmi to jak bajka za kilkanaście lat będzie to ustrój polski. Wiecie ilu jest ludzi którzy w swoich mądrych główkach mają wspaniałe pomysły? Niestety w demokracji nigdy tego nie zrealizują bo jak system im tego zabronioni to patent ten zostanie wykorzystany przez kogoś kto ma na tym zarobić a nie przez wynalazcę. Nie dajcie się takiemu zaklamaniu. Nawet nie zdjęcie sobie sprawy z tego całego załamania w jakim żyjemy. Ci co są świadomi są specjalnie wyśmiewani. Demokracja to najbardziej szatański ustrój wymyślony przez ludzkość i zawsze prowadził do upadku cywilizacji. Grecja, starozytny rzym, Macedonia itd. Najpierw pojawia się demokracja a potem reset i trzeba budować cywilizację od nowa. Chcecie powtórki?

Portret użytkownika achiles

Drogi Adminie, mimo szacunku

Drogi Adminie, mimo szacunku pewnego, do ciebie, za prowadzenie jednego z TRZECH ogólnopolskich niezależnych ogólnie portali w NASZYM KRAJU, muszę wyznać po twym powyższym artykule, że albo nie masz pojęcia w tym co w nim poruszasz, albo jesteś jeszcze, BARDZO MOCNO MŁODYM CZŁOWIEKIEM. Jak możesz nawet takie tezy przedstawiać, że powinniśmy sami posiadać BROŃ ATOMOWĄ?, i to będąc na MAPIE, tu gdzie jesteśmy od zawsze???? Gdyby tak się stać miało, jak proponujesz, to ani TY, ANI TWOI RODZICE, I TWOJE DZIECI TEŻ I WNUKOWIE, JEŚLI SĄ JUŻ, ALBO DOPIERO SIĘ MAJĄ NARODZIĆ, BY NIE PRZEŻYLI W PRZYPADKU KONFLIKTU ROSJA-NATO !!!! I możesz to brać, za pewnik, a nie przypuszczenie drogi Adminie. Mimo twoich jawnie PRAWICOWYCH PRZEKONAŃ, co jest, dla mnie oczywiste i zrozumiałe i to nawet SZANUJE, to mam do ciebie APEL, byś nie pisał więcej takich DYRDYMAŁÓW, BĘDĄC PATRIOTĄ I POLAKIEM.  Twój artykuł powyższy odbieram obecnie, jako napisanie go pod wpływem TV REPUBLIKA, tylko apeluję, DO CIEBIE, byś miał dystans, do tego, co ta banderowska TV POLAKOM TAM WCISKA U SIEBIE. Ile ty byś chciał mieć GŁOWIC NUKLEARNYCH, NA NASZYM TERENIE, bo zapewniam ciebie, że nawet STO, ANI NAWET TYSIĄC, nie wystarczą nam, by się jako tako zabezpieczyć, przed POTĘGĄ NUKLEARNĄ ROSJAN!!! Zanim my odpalilibyśmy pierwsze STO NAWET, to NASZ KRAJ BY ZASYPAŁO CONAJMNIEJ 300 GŁOWIC ROSYJSKICH I NAWET BYŚMY, NIE MIELI, JAK PIERDNĄĆ, NA JE. SZANUJE CIEBIE ADMINIE, ALE NAPRAWDĘ APELUJĘ, BYŚ W TYCH KWESTJACH PISZĄC, CZASEM ZSZEDŁ, NA ZIEMIĘ. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika bo155

Admin prowokuje nas do

Admin prowokuje nas do wypowiedzenia się w tej sprawie. Często opinie czytelników są żródłem wiedzy a nie sam artykół. Pozdawiam .
Polecam stronę: aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Posiadanie jakiejkolwiek

Posiadanie jakiejkolwiek broni nuklearnej w Polsce, gdy Polska jest pod żydowskimi zaborami, to unicestwienie tej ziemi i tych tutaj ludzi, czyli Polaków. Posiadanie broni nuklearnej byłoby uzasadnione wyłącznie przy sojuszu z Rosją co stanowiłoby znakomity odstraszacz żydowsko-niemieckich zapędów na ten kraj

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Achillesie, wiesz jak cenię

Achillesie, wiesz jak cenię sobie Twoje zdanie, ale tu się mylisz... Polska nie musi posiadać wielkich głowic nuklearnych by się bronić, bo oczywistym jest, że wtedy przestanie istnieć. Startegicznym celem nuklearnym Polski to posiadanie dużej ilości małych, prewencyjnych ładunków nuklearnych przenoszonych systemem walizkowym, lub dronami w strategiczne punkty planety.
Dobry wywiad i super agenci
Małe jest piękne... Smile
i b. groźne...

Portret użytkownika Xerxes

To właśnie przez nasze

To właśnie przez nasze położenie trzeba mieć broń jądrową ... Czyli według ciebie gdy ROsja ma więcej głowic to mamy nie próbować się zaopatrzyć w taką broń? Równie dobrze idąc tym tokiem rozumowania po co się zbroić skoro wszyscy potencjalni agresorzy mają itak o wiele większą armię od nas ... Zrozum broń atomowa jest świetnym straszakiem, nawet jak ktoś ma więcej niż my to dwa razy pomyśli zanim zaatakuje bo mogło by się to liczyć z poważnym odwetem.  Poza tym Rosja nigdy nie odwarzy się zaatakować tą bronią pańśtwa NATO bo została by po prostu zaorana do gołej ziemi.                                                                                                                              

Strony

Skomentuj