Irackie wojska aresztowały izraelskiego pułkownika, który walczył po stronie terrorystów ISIS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Światowe media kompletnie ignorują informacje, jakie podają władze w Iraku. Podczas operacji wojskowych w prowincji Salah ad-Din, tamtejsze siły zbrojne zatrzymały wielu bojowników z tzw. Państwa Islamskiego. Ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że wśród nich jest izraelski pułkownik który walczył po stronie islamistów.

 

Zaskakujące jest nie tylko to, że wojskowy tej rangi z Izraela przebywał wśród terrorystów. Wiele do myślenia daje także powszechna cisza na ten temat. Gdyby sprawa ta wyszła na światło dzienne, wielu ludzi prawdopodobnie doznałoby szoku. W Europie mamy zamachy terrorystyczne a świat rzekomo walczy z islamistami, a tymczasem Izrael który najwięcej gada o terroryźmie najwyraźniej współpracuje z ugrupowaniem ISIS.

 

Iracki wywiad potwierdził, że aresztowany izraelski żołnierz to pułkownik Yusi Oulen Shahak z brygady Golani - jest to elitarny związek taktyczny piechoty zmechanizowanej Sił Obronnych Izraela (IDF). Informacja na ten temat pojawiła się miesiąc temu. Obecnie trwają jego przesłuchania i próbuje się ustalić co on właściwie robił wśród terrorystów, których rzekomo zwalczamy. Według tamtejszych służb wywiadowczych, Yusi Oulen Shahak miał złożyć "szokujące zeznania".

 

Istnieje wiele dowodów wskazujących na to, że Państwo Islamskie całą swoją potęgę zawdzięcza między innymi Izraelowi, który potajemnie wspiera islamistów. Irak miał w tym roku zatrzymać wielu bojowników ISIS a kilku z nich w wyniku przesłuchań przyznało, że agenci izraelskiego Mossadu byli obecni podczas zeszłorocznej inwazji terrorystów na Irak. Kilka miesięcy temu pojawiła się również informacja, że wojsko zestrzeliło drona który prowadził misję wywiadowczą w Fallujah. Choć miał być obsługiwany przez islamistów, maszyna miała izraelskie oznaczenia.

 

Wszelkie doniesienia które demaskują działalność Izraela są ignorowane. Mamy myśleć że Państwo Islamskie powstało zupełnie spontanicznie a świat próbuje zniszczyć ten twór. Tymczasem sytuacja wygląda zupełnie inaczej - to radykalne ugrupowanie zbrojne jest kontrolowane z zewnątrz. Światowi przywódcy wykorzystują ISIS aby osiągnąć pewne cele. Widzimy to nie tylko w Syrii, ale także w Europie.

 

 

Źródła:

http://en.alalam.ir/news/1755913

http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940730000210

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Aaron makaron

Ha ha ha ha To akurat jest

Ha ha ha ha
To akurat jest nieprawdziwa plotka, po południu zdementowana.
Nie od dzisiaj na tym portalu kłamstwa w cudowny sposób przekształcają się w jedynie obowiązującą prawdę...
Szalom

Portret użytkownika excar

Drastycznie mniej niz przeciw

Drastycznie mniej niz przeciw ISIS i to nie sa Rosjanie tylko przedstawiciele mniejszości muzułmańskiej .
Mają ciężkie powroty do Rosji bo ostatnio Kadyrow oświadczył że oni ten" problem" rozwiązują na poczekaniu:) i u nich nie ma terrorystów

Portret użytkownika Wlodi

By wam ruski naplul w twarz

By wam ruski naplul w twarz byscie tlumaczyli ze deszcz pada... Jest niestety w Polsce minimalna czesc spoleczenstwa ktora charakteryzuje sie sluzalczoscia wobec bogatych. Tzw sługusy co za byle co sprzedadza sie w calosci. Wasz ruski pan jest z was dumny

Portret użytkownika excar

Piszesz Włodi o 

Piszesz Włodi o  polskojęzycznych politykach ,o sprzedajnych dziennikarzach i sporej części tw.budżetówki.  To stamtąd dostajesz wytyczne i pieniądzę na twoja podłą działalnośc parchu. Bo to oni są tym obcym rakiem na polskim narodzie. Ale oni nie są przyjaźni Rosjanom a zdychającej "cywilizacji zachodniej " kierowanej zapachem czosnku.

Strony

Skomentuj