Japończycy stworzyli tabletkę która pozwala pozbyć się grypy w jeden dzień

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Leki, którymi można leczyć grypę w ciągu jednego dnia, przeszły pierwsze badania kliniczne. W Japonii wykazano, że są one skuteczne.

 

 

Według gazety Nikkei, nowy lek zapobiega wirusowi  poprzez wprowadzenie enzymu niezbędnego do jego reprodukcji. Drugi etap eksperymentu z tymi medykamentami zaplanowano na listopad br., kiedy to liczba przypadków grypy wzrasta dramatycznie. Lek będzie testowany na kilkuset pacjentach. 

 

Ministerstwo Zdrowia w Japonii będzie licencjonowało leki po ostatecznym potwierdzeniu ich skuteczności. W wyniku tego oczekuje się, że rozpoczęcie sprzedaży nowych środków rozpocznie się najwcześniej w 2018 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika bedzio

Przepraszam ale co autor miał

Przepraszam ale co autor miał na myśli "nowy lek zapobiega wirusowi  poprzez wprowadzenie enzymu niezbędnego do jego reprodukcji" ??? Czyli że lek wprowadza enzym niezbędny do reprodukcji wirusa? taaak bardzo inteligentnie.... radzę czytać to co się wrzuca jako artykuł

Portret użytkownika Waldorfus

Wynalazki do szuflady –

Wynalazki do szuflady

– „bydło” niech wyzdycha.
Może sam miał grypę? W takiej sytuacji, mózg działa na zwolnionych obrotach i popełnia błędy. Każdemu się to może przytrafić. Może żeby to napisać, autor musiał by sam trochę zrozumieć działanie tego leku? Biochemia to nie jest prosta sprawa jak i rozmaite kretyńskie wrzutki (lub chociaż źródła!). Ale, biorąc pod uwagę logikę opierającą się o autorytet samej japońskiej myśli technicznej, można było by bez trudu wyciągnąć wniosek: Lek jest najpewniej skuteczny. Jak zresztą wiele już dostępnych drogich leków antywirusowych, dostępnych w handlu.

Ale, co w tym wszystkim jest najistotniejsze: Wirusy do niedawna były w zasadzie nie do pokonania. Znane od dziesiątek lat antybiotyki, działały jedynie na bakterie. W międzyczasie pojawił się problem z chorobą aids, ptasie grypy, wirusowe zapalenie wątroby... Wszystkie te wirusy mogą być śmiercionośne dla człowieka. Stąd, taka walka o wynalezienie leku który mógłby zastąpić nieskuteczne i przy tym niebezpieczne dla zdrowia szczepionki. Takie jak tu: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosnie-swiadomosc-szkodliwosci-szczepien-co-powoduje-nasilenie-walki-ruchami-antyszczepion

Pod powyższym linkiem, znajdą Państwo inne moje komentarze. Jeden z nich jest już pewnie zakopany pod odsłonami. W nim też, znajdziecie Państwo link, do czegoś co mogło by pomóc sprawie. Jego tytuł to – Nowy wspaniały świat

Sposób działanie szczepionek jest nieco mniej bezpośredni niż działanie takich leków jak ten wymieniony w artykule; szczepionki nie działają na samego wirusa; pobudzają jedynie układ immunologiczny (odpornościowy) naszego organizmu, żeby ten poradził sobie z nimi sam. I jak to jest napisane pod powyższym linkiem, robi to wystarczająco nieudolnie, żebyśmy mieli asumpt do tego, by bronić pozycji dostępności leków antywirusowych. Pamiętajmy o jednym: na szczepionkach koncerny farmaceutyczne robią grubą forsę, i łatwo nie dadzą za wygraną. W dodatku lek musi być poddany wieloletnim testom. Szczepionki, według obowiązującego prawa, w zasadzie nie potrzebują takich testów. To jest m.in. przyczyną ich niskiej ceny produkcji, co oczywiście podoba się koncernom farmaceutycznym. Te najpewniej będą się też przed owymi lekami antywirusowymi bronić z całą zaciekłością, lobbując w parlamentach wielu państw w tym i Polski, za utrudnieniem wprowadzenia coraz to nowych leków antywirusowych.   
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika And

To że ludzkość jest bydłem

To że ludzkość jest bydłem świadczy o tym, że ten podział wziął się w wyniku wielu niemoralnych zachowań i głupoty u ludzi większości, a mądrzejsi, którzy przeważnie byli ofiarami tych prześladowań.
Jeśli ludzie coś chcą, to niech sobie sami wymyślą i roześlą projekt w internecie, zbiorą się, sponsorzy i wykształceni i mądrzy, ale wolą rozsyłać projekt budowy broni z plastiku w drukarce 3D.

Portret użytkownika abc

Ja tam nie widzę nic

Ja tam nie widzę nic nielogicznego.Lek dostarcza enzymu niezbędnego wirusowi, przez co wirus się przez chwilę namnaża błyskawicznie zabijając ofiarę.
A że wirus nie może się rozmanżać poza organizmem (a organizm już 2 metry pod ziemią) - ogłaszamy sukces.

Portret użytkownika keri

Firmy farmaceutycznie właśnie

Firmy farmaceutycznie właśnie takie leki sprzedają: aby choroba lepiej się rozwijała, a najlepiej powstało wiele nowych.
Teraz są odkrywane afery, ze leki na nadciśnienie powodują nadciśnienie, leki przeciw zgadze wywołują zgagę, leki na udrożnienie żył blokują żyły.
Lek wprowadza enzym korzystny dla reprodukcji wirusa - to jak motto działania farmacji.

Skomentuj