Państwo Islamskie przyznało się do rzekomego zamachu terrorystycznego na rosyjski samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczorajsza katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Półwyspie Synaj, wstrząsnęła światową opinią publiczną. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli w chwilę po starcie z lotniska w Sharm el-Sheikh rozbijając się na pustyni. Od początku pojawiły się sugestie, że samolot pełen Rosjan mógł paść celem ataku terrorystycznego, przyznało się nawet do jego przeprowadzenia tak zwane Państwo Islamskie.

 

Jednak władze egipskie i rosyjskie wątpią, że samolot rozbił się na skutek bomby znajdującej się na pokładzie lub poprzez zestrzelenie. Deklarację ISIS należy raczej odbierać za próbę podczepienia się pod katastrofę celem zasiania niepewności i większego strachu. Poza tym dla wahabitów, którzy srodze doświadczyli skutków bombardowań armii rosyjskiej w Syrii, taki rzekomy sukces w walce z nowym potężnym wrogiem z Moskwy, wydaje się być czymś ku pokrzepieniu serc.

Źródło: twitter

Jednak o ile Amerykanie, Żydzi lub sunnickie reżimy z Kataru i Arabii Saudyjskiej, nie wyposażyły terrorystów w wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze, to nic nie wiadomo, aby najemnicy z Państwa Islamskiego dysponowali taką bronią. Gdyby ją mieli podjęto by próby zwalczania rosyjskich myśliwców bombardujących, które od początku interwencji, zaatakowały w Syrii ponad 1600 celów.

Źródło: twitter

Trudno nie widzieć analogii do sytuacji jaka miała miejsce w lipcu zeszłego roku we wschodniej Ukrainie. Tam ewidentnie zestrzelony został przez którąś ze stron konfliktu, duży pasażerski samolot, a jego szczątki znalazły się na terenie działań wojennych. Podobnie jest w przypadku katastrofy rosyjskiego Airbusa A321, ponieważ miejsce katastrofy to obszar wpływu bojowników Państwa Islamskiego, składających się z dawnych fundamentalistów zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego. Jest to więc de facto strefa wojny, co powoduje, że wszelkie operacje przy wraku obarczone są dodatkowym niebezpieczeństwem.

Źródło: twitter

Wstępne analizy, na które powołują się media egipskie i rosyjskie wskazują na to, że rosyjski A321 rozbił się na skutek usterki technicznej, która prawdopodobnie uniemożliwiła nabranie odpowiedniej wysokości. W wyniku wypadku zginęło 224 osób, pasażerów powracających z wakacji w Egipcie i 7 członków załogi.

 

Terroryści z ISIS przekonują, że samolot Airbus A321, lot 9268, został zestrzelony i na dementi ze strony egipskiej i rosyjskiej odpowiedzieli nagraniem przedstawiającym rzekomo atak na pasażerski samolot pełen jak to określono "krzyżowców". Nagranie jest słabej jakości, ale rzeczywiście przedstawia coś co wygląda na atak rakietowy na samolot.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Wybaczcie, nie pamietam juz

Wybaczcie, nie pamietam juz gdzie widziałem rysunek przedstawiający parametry tego lotu (wysokość, prędkość) wzięte z danych z fightradara więc go nie wkleję.

To co w nim było interesującego to to iż ten samolot dopiero się ze stała prędkością wznosił i był (wedle niego) na wysokości około 3 tysięcy metrów. To ozywiście można porównać z wytyczonymi korytarzami ale nie w tym rzecz.......

na tym rysunku tuz przed kraksą było wyraźnie zaznaczone niespodziewane ostre przeciągnięcie samolotu w górę. Z wykresu wyglądało, że albo pilot, awaryjnie wznosząc się, próbował uniknąć Z CZYMŚ zderzenia......

albo, w świetle 5 minutowego braku reakcji pilotów (do fizycznego rozbicia) i braku ich wezwań o pomoc, ONI JUŻ NIE ŻYLI (ZOSTALI ZABICI) a wznoszenie było tylko efektem pośmiertnego przyciągniecia sterów do siebie przez osuwającegoi się na fotelu pilota....

Czemu to jest takie ważne.....

Ano z tym są powiązane 2 sprawy.....

Jedna, to TESTY NAZISTOWSKIEGJ BRONI czyli LASERA NA SAMOLOTACH....... opisywanego i na tym portalu z rok temu....

Druga, to podobny w przebiegu wypadek niemieckiego samolotu niedaleko CERN, wypadku okrzykniętego "SAMOBÓJSTWEM PILOTA" (tam też przez wiele minut nie dawał on oznak życia) mimo iz samolot się rozbił jedynie ZAHACZAJĄĆ o szczyt góry a nie uderzając w nią centralnie, zupełnie jakby podczas planowanego obniżania lotu na autopilocie przydażył mu się zawał bądź został ZAMORDOWANY.

W przypadku rosyjskiego samolotu mamy podobny schemat, brak reakcji pilotów na zagrożenie. Brak ich wzywania pomocy.

Nie wiem jakie są procedury w rosyjskim lotnictwie i czy tam lata jeden czy 2 pilotów ale w powiązaniu z CELOWYM DEZINFORMACYJNYM NEWSEM o "AMERYKAŃSKIM" ataku z iSSraelskiego terytorium na niego "rakietą"... można zakładać (bo biblijne, nazistowskie plemie z telaviwu ŁŻE ZA KAŻDYM TAKIM PRZYPADKIEM) iż mógł się odbyć PODOBNY MORD jak na pilocie samolotu Lufthansy czyli SPOWODOWANIE WYPADKU LOTNICZEGO PORPZEZ MORD NA PILOTACH SAMOLOTU .... wywołane SAMOLOTOWYM LASEREM przenoszonym przez NAZISTOWSKI, ŻYDOWSKI samolot... jaki go nim ostrzelał dokonując MORDU PILOTA/ PILOTÓW a potem, z braku bierzącej kontroli paramertów jego lotu, jego rozbicie o ziemię.

Portret użytkownika volviak19

No i jeszcze jedna ciekawa

No i jeszcze jedna ciekawa wersja ROZPADNIĘCIA SIĘ WYSOKO NAD ZIEMIĄ rosyjskiego Airbusa, jaka pojawiła się na http://nathanel.neon24.pl/post/127052,katastrofa-rosyjskiego-airbusa-w-egipcie-zginelo-224-osoby
Nathanel 01.11.2015 22:49:43
Może to sprawca ?
Samolot został zestrzelony prawdopodobnie pociskiem rakietowym AIM-120C-7 przez amerykański myśliwiec F-22 z terytorium Izraela. Samolot wystartował na południe około 9:15 z bazy lotniczej Ramon na terenie Izraela, jednak nie naruszył przestrzeni powietrznej Egiptu. Samolot ten przybył na Izraelskie lotnisko kilka dni wcześniej z Europy, podczas manewrów NATO na Morzu Śródziemnym. Obecnie samolot ten odleciał na płd-wsch, być może do jakiejś bazy w Iraku.
(Te rakiety AIM-120C-& to prawdopodobnie odpowiednik francuskich Ekocet, powietrze-powietrze, którymi można strzelać do latających obiektów na odległość większą niż 20 km. A w takiej mniej więcej odległości od granicy Izraela przez kilkanaście minut leciał feralny Airbus.)

Portret użytkownika Zenek :)

"Najpierw napisano tak:"

"Najpierw napisano tak:" Egipscy technicy rozpoczęli wczoraj analizę zapisów z czarnych skrzynek z rozbitego samolotu; również oni ostrzegli, że odczyt tych danych może potrwać bardzo długo". A po kilku innych wersach napisano tak:" Agencja Reutera informuje tymczasem, powołując się na osoby badające czarne skrzynki airbusa, że samolot nie został uderzony przez inny obiekt". Oczywistym więc jest ,że REUTER NIE MÓGŁ znać wyników badania zapisów, bo zaczęto je później , niż powstał artykuł. Po co więc podawać taka dezinformację? Przecież JESZCZE NIC NIE WIADOMO. Samolot rozpadł sie w powietrzu, spadał przez całe 5 minut, przez które załoga NIE nadała komunikatu SOS, szczątki rozsypały się na przestrzeni wielu km kwadratowych, ale Anglicy już wiedzą, ze to na pewne nie był zamach.
Przestałem czytać te zachodnie brednie i poczekam na wyniki śledztwa. "
(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-rosyjskiego-airbusa-a321-reakcja-linii-lotniczych-kogalymavia/dsj09c)

-- kolejna przesłanka iz to było ZWYCZAJNE ŻYDOWSKIE BESTIALSTWO zwane popularnie ZAMACHEM TERRORYSTYCZNYM. Reuters jako tuba propagandowa nazi zwyczajnie MĄCI W ŚLEDZTWIE. Podobne kroki odnośnie mącenia były czynione i przy ŻYDOWSKIM TERRORYŹMIE zwanym Zamachem Smoleńskim. Wtedy najpierw przez około 2 tygodnie wszelaka żydowska prasa w Polsce NA CHAMA WPIERAŁA WINĘ W RUSKICH a potem jak ci olali ich skamlenie "o przyznanie się do niego" zaczęli dezinformację o "mgle i brzozie" jako "powodzie tragedii". Z "synajskim" będzie podobnie. Będą kręcic i manipulować dowodami byle z tego wynikła upragniona wojna skoro podobne ŻYDOWSKIE BESTIALSTWO, SKORO WCZEŚNIEJSZY AKT MIĘDZYNARODOWEGO TERRORYZMU znany jako "malaj zestrzelony nad Donbasem" jej nie przyniósł tym biblijnym nazistom.

Portret użytkownika dąb

Nie jestem za ruskimi ale

Nie jestem za ruskimi ale zapewne zrobią tak jak ze 20 lat temu gdy terroryści zabili rosyjskich dyplomatów. Ruscy odesłali dysydentom terrorystów kilka głów ważnych ludzi dla tych terrorystów . Albo sprawa piratów somalijskich . Tu robili honorowo zgodnie z prawem międzynarodowym . Wypuszczali ich żywych na środku morza , ale że łodzie były dziurawe  to wiadomo co się działo. Jak to się mówi trafiła kosa na kamień . Jedni i drudzy to dzicz , ale trzeba popierać tych co mimo wszystko stają po stronie słabszych tj chrześcijan bliskiego wschodu.

Portret użytkownika Q...

Dokładnie tak jak napisałeś.

Dokładnie tak jak napisałeś. Animacja zrobiona w jakimś programie graficznym. Klasyka dezinformacji dla naiwnych (ak "samolot" B757 lecący nisko nad ziemią na jedynym, zamazanym ujęciu Pentagonu z kamer parkingowych. Do dziś reszta ujęć z innych kamer jest tajna).

Portret użytkownika Mojeimię44

Dam wam przykład zachodniego

Dam wam przykład zachodniego false flag i manipulacji. Dziś na stronie internetowej tvn24 ukazał się atykuł. pt. Ajatollah pozwala się śmiać. Byle nie za głośno (http://www.tvn24.pl). jak wchodzi się na stronę główną tvn24 pod tytułem jest zdjęcie kilkunastu dziewczynek ze zdjęciem przywódcy narodu. Dziewczynki wyglądają na bardzo smutne i zastraszone. Co sobie myślą ludzie patrząc na tytuł i zdjęcie? Myślą " Ojej tam to mają przerąbane faktycznie. Biedne dziewczynki nie mogą się śmiać. Trzeba tych ludzi uwolnić". Jednak nie wchodzą i nie czytają artykułu bo przecież to oczywiste że to islamiści to mają przerąbane. No właśnie. Jak wejdziemy w artykuł to co się okazuje? Pełno zdjęć uśmiechniętych persów dumnie noszących flagę swojego narodu, młode piękne uśmiechnięte dziewczyny nie zakrywające twarzy itd. A w artykule, że irakińczykom się nie śni jaka kolwiek rewolucja czy wojna a tylko nieliczna grupa uważa że zmiany (nie rewolucja) są potrzebne. Powiedzcie mi jak takiego brukowca jak tvn24 można czytać i przeglądać? Nie wchodzę więcej na tą syjonistyczną stronę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Rosjanie doskonale wiedzą,

Rosjanie doskonale wiedzą, kto zestrzelił ich samolot, ale mądrość Putina spowoduje, że i to wydarzenie nie sprowokuje go do wysłania ultimatum wojennego Ameryce.
Dlatego z góry już wiadomo, że były to usterki techniczne.. A autorom tego zamachu znowu narzędzie false fleag zostało wytrącone z brudnych żydowskich macek.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Nie zobaczysz smugi za

Nie zobaczysz smugi za pociskiem wolframowym wielkości długopisu... Ten samolot został zestrzelony pociskiem kinetycznym.
... z satelity...
i został znaleziony przez Rosjan.
Nie ma obawy.. jeszcze w listopadzie usrańcy otrzymają podobną odpowiedź....Pilnuj zdarzeń... Smile To się stanie 30-11-2015... na Andrzejki

Portret użytkownika Trujek1

Ja ci gratuluje głupoty

Ja ci gratuluje głupoty powiedz mi jakim cudem można zdjąć samolot co leci 800km/h z orbity i to jeszcze jakąś igiełką wolframową czy ty siebie czytasz czasem ? 
Co do samego zajścia nie sądze,że by to było jakieś zestrzelenie prędzej jakaś usterka ale oczywiście wy rusofile musicie zwalić na USA czy Izrale bo dzień bez tego jest dla was dniem straconym co nie sasza ? 
Dostali za swoje nie trzeba było zestrzeliwać samolotu holendrów nad ukrainą.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

...Przedwczesne gratulacje...

...Przedwczesne gratulacje... "igiełka wolframowa"... Osiołku z Oślej Łączki..., satelity usraelskie wyposażone są w broń kinetyczną różnego kalibru. Największa z nich nie przekracza objetości 10 000 cm3(10 l - eksplozje w Chinach); najmniejsza długopisu do zwalczania pojazdów latajacych i rakiet balistycznych...
Raczej trudno sobie wyobrazić, aby satelita była wyposażona w rakiety balistyczne o wadze kilku ton...
Tak, że Kolego Osiołku... Na pastwisko osty wcinać...

Strony

Skomentuj