Władimir Putin chce aby wojska Assada współpracowały z opozycją w walce z ISIS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Rosja ledwo zdążyła zaangażować się w syryjską zawieruchę a już próbuje przejąć inicjatywę. Prezydent Władimir Putin zaproponował aby tzw. umiarkowana opozycja, która walczy zarówno przeciwko terrorystom jak i Assadowi, połączyła siły z armią rządową.

 

Wypowiedź prezydenta Rosji raczej nie jest zaskakująca i prędzej czy później można było się tego spodziewać. Trudno jednak powiedzieć, czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę. Baszar al-Assad podczas wizyty w Moskwie stwierdził, że zgodziłby się na taką współpracę. Wiadomo też, że opozycja wspierana między innymi przez USA, Arabię Saudyjską i Turcję chce pozbyć się syryjskiego prezydenta. 

 

Rosja chce sprawić aby opozycjoniści oraz kurdyjskie grupy zbrojne połączyły siły z syryjskimi wojskami i wspólnie pokonały Państwo Islamskie. Byłby to sojusz, który mógłby skutecznie zniszczyć terrorystów, ale jednocześnie oznaczałoby to, że Rosja i władze Syrii wygrałyby tę wojnę. Zachód z pewnością nie pozwoli na to aby wieloletnie próby obalenia Assada poszły na marne.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/putin-criticizes-u-s-policy-in-middle-east-1445533121

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 777

Zobaczcie proszę to wideo

Zobaczcie proszę to wideo Maxa Kolonki o manipulacji chamów telewizyjnych chodzących na sznurku oligarchów ! To jest skandal jak oni oszukują i manipulują tylko po to by ludzie byli biedni jak psy i chcą nas zrobić niewolnikami te dzadygi skończone uznające się za elitę, może i są elitą ale bandycką !
Manipulacje w debacie przedwyborczej - Max Kolonko Mówi Jak Jest
https://www.youtube.com/watch?v=AXVV_10KZ6s

Portret użytkownika achiles

 Najfajniejsza jest wersja ze

 Najfajniejsza jest wersja ze ruskie naloty zwiekszaja ilosc uchodzcow. Wiekszej bzdury niz wiara w to ze kolejne zastepy imigrantow sa spowodowane ruskimi nalotami ,trudno sobie wyobrazic..Ponad 90 % obecnych uchodzcow przybywa do Europy po uprzednim paru letnim przebywaniu w obozach dla uchodzcow w Turcji..Tak naprawde opuszczajac Turcje to przestaja byc uchodzcami,poniewaz wedlug prawa miedzynarodowego pokonujac kolejne granice w celu polepszenia warunkow materialnych przebywania w uchodzctwie z kategorii uchodzcy przeksztalcaja sie w kategorie zarobkowego imigranta..Decydentem kiedy i ilu imigrantow bedzie wrzucone do Europy decyduje Turcja i pewnie ktos jeszcze(w zaleznosci od politycznego zapotrzebowania..Tak wiec pod pretekstem rosyjskich bombardowan dostaniemy kilkadziesiat albo kilkaset tysiecy imigrantow,ktorzy w swoim kraju nie byli rok albo i nawet kilka lat..Taka propaganda tylko upewnia Europejczykow w przekonaniu ,ze wszystkie te procesy to zwykle klamstwo 
Nowy gracz w bliskowschodnim teatrze wojny przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę, nie zważając jednak na los zwykłych Syryjczyków, którzy przypadkowo znaleźli się na linii frontu.".Trzy lata wojny terrorystów wspieranych przez tzw. Zachód ,przeciwko rządowi syryjskiemu a także między sobą, spowodowały śmierć setek tysięcy ludzi , ucieczkę z kraju ponad 4 000 000 Syryjczyków i kompletną ruinę dużej części kraju . I nagle CNN z troski załamuje ręce , bo armia rządowa ( dla nich reżimowa) wspierana przez lotnictwo rosyjskie zaczyna przepędzać terrorystów z Syrii i wyzwalać coraz to większe tereny . I ta troskliwa CNN zaczyna ręce załamywać nad losem ludzi zmuszonych do ucieczki z powodu walk . Tak ,jakby przedtem mogli żyć w spokoju i pokoju. I jeszcze ta "bezstronna i rzetelna " stacja nawołuje do dozbrajania tych terrorystów . Oni osiągają szczyty obłudy i hipokryzji .

Portret użytkownika Mojeimię44

Bo achiles ktoś winien być

Bo achiles ktoś winien być musi. Obrywa zazwyczaj ten kto ma serce. Wiesz co Rosjanie myślą o Polakach? Myślą że Polacy ich nienawidzą a czemu? Bo sugerują się tym co mówią polskie scierw media. A wiemy wszyscy że one nie przedstawiają Opini społecznej. Większość z nas przecież do ruskich nic nie ma albo ich lubi ale oni o tym nie wiedzą. Media toczą z Rosją wojnę a cierpimy my wszyscy.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Bo jest. Gdzie niby Putin

Bo jest. Gdzie niby Putin wzywa tzw "opozycję" do współpracy po stronie Assada? Wczoraj na posiedzeniu Klubu Wałdaj wyraźnie powiedział:
"Nie bawmy się w gry słowne i nie dzielmy terrorystów na umiarkowanych i nieumiarkowanych. Chciałbym zrozumeć jaka jest różnica? Być może część ekspertów uważa, że umiarkowani bandyci ścinają głowy w umiarkowanej liczbie czy w jakiś delikatny sposób?"
Wcześniej natomiast zaznaczył, że:
"Wszystkich terrorystów należy zgładzić na terenach, które zajęli nim przyjdą do nas i zapukają do drzwi naszych domów. Pytam się też tych, którzy za to wszystko odpowiadają - czy w ogóle wiecie coście stworzyli?"
Putin w przeciwieństwie do tzw "polityków" jest cżłowiekiem honoru, a jednym z atrybutów honoru jest właśnie słowność. Dotychczas Putin jeśli coś powiedział to konsekwentnie dotrzymywał słowa i to jest coś, przed czym tzw "zachód" robi w gacie. Boją się tej jego nieubłaganej konsekwencji i determinacji.

Strony

Skomentuj