Syria i Ukraina - wojna mocarstw, czy teatr dla mas?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Media nieustannie przekonują nas, że Unia Europejska, Niemcy i USA są w konflikcie z Rosją, co widać na przykładzie wojny na Ukrainie czy w Syrii. Coś co wskazywałoby raczej na początek trzeciej wojny światowej może być w rzeczywistości przedstawieniem dla ludzi, którzy niczym małe dzieci myślą, że to co dzieje się na scenie dzieje się naprawdę.

 

Działania zbrojne na Ukrainie i w Syrii są dość podobne do siebie. Odkąd u naszego wschodniego sąsiada zainstalowano nowe władze, Rosja wspiera tamtejszych rebeliantów a po stronie nowego rządu stoi Unia Europejska i Stany Zjednoczone. W Syrii natomiast mamy odwróconą sytuację - USA, wraz z Arabią Saudyjską, Turcją i Izraelem popierają tamtejszych bojówkarzy a Rosja bezpośrednio wspiera armię rządową.

 

Mimo tej całej nienawiści między Rosją a USA i UE, jaką to prezentują nam media, w tle podejmowane są pewne decyzje które wskazują raczej na to, że mocarstwa te nie rywalizują, a współpracują ze sobą. Rosyjskie i amerykańskie władze powiadomiły, że prawdopodobnie jeszcze w ten weekend będą dyskutować nad bezpiecznym bombardowaniem Syrii. Chodzi o to aby nie dopuścić do sytuacji w której myśliwce obu państw mogłyby zderzyć się ze sobą, lub nawet wzajemnie się zaatakować.

 

W chwili obecnej najpotężniejsze państwa na świecie angażują się w wojnę z samozwańczym Państwem Islamskim - wszystko to odbywa się na terytorium jednego kraju. Lecz teraz, gdy Unia Europejska ma już wystarczające powody aby stworzyć jedną europejską armię i przekształcić się w Stany Zjednoczone Europy a inne kraje mogą bez obaw zwiększyć kontrolę nad swoimi obywatelami - tym powodem jest terroryzm - ISIS nie jest już potrzebne.

Bezmyślni ludzie w obawie przed uzbrojonymi islamistami oddadzą resztki swojej prywatności i zgodzą się na wszystko aby dobre władze, które same stworzyły problem, mogły teraz wdrożyć rozwiązanie. Premier Izraela Benjamin Netanjahu wiele razu powtarzał, że jego kraj ma prawo do obrony przed terrorystami, a przy okazji zaostrza prawo, więc dlaczego inni nie mieliby korzystać z tej samej metody?

 

Podczas gdy świat bombarduje Syrię, sytuacja w Europie, w tym również wokół Ukrainy, zaczyna się zmieniać. Wskazują na to słowa szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który oświadczył niedawno że Stany Zjednoczone nie mogą dyktować jakie UE ma mieć relacje z Rosją. Stwierdzenie iż "musimy postarać się o bardziej pożyteczne relacje z Rosją" wywołało niemałe zamieszanie.

W zeszłym miesiącu podpisano porozumienie w ramach projektu Nord Stream 2 - budowa dwóch kolejnych gazociągów na Morzu Bałtyckim pozwoli dostarczać gaz ziemny z Rosji do Niemiec. Daje to raczej do zrozumienia, że konflikt na linii Zachód-Rosja jest kreowany wyłącznie przed media. Tymczasem Polska jest nienawidzona ze wszystkich stron. Nieustannie mówi się o "polskich obozach zagłady", polskojęzyczne władze szczekają tak jak każe UE przez co stosunki Polski z Rosją są w bardzo złym stanie, na Ukrainie mamy banderowców którzy nienawidzą Polaków, natomiast Rosjanie i Niemcy dogadują się w sprawie Nord Stream 2, który zagraża interesom zarówno Polski, jak i Ukrainy. Istnieje bowiem możliwość zamknięcia gazociągu Jamalskiego, który biegnie przez nasz kraj.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34494856

http://www.dw.com/en/juncker-says-eu-needs-a-better-attitude-towards-russia/a-18771449

http://www.reuters.com/article/2015/09/04/russia-forum-nord-stream-idUSL5N11A0G420150904

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Antyenwuowiec

Świetny, naprawdę świetny

Świetny, naprawdę świetny artykuł.
Zwróćcie uwagę na ten fragment:
"Lecz teraz, gdy Unia Europejska ma już wystarczające powody aby stworzyć jedną europejską armię i przekształcić się w Stany Zjednoczone Europy a inne kraje mogą bez obaw zwiększyć kontrolę nad swoimi obywatelami - tym powodem jest terroryzm - ISIS nie jest już potrzebne. Bezmyślni ludzie w obawie przed uzbrojonymi islamistami oddadzą resztki swojej prywatności i zgodzą się na wszystko aby dobre władze, które same stworzyły problem, mogły teraz wdrożyć rozwiązanie."
Tutaj John Moll kapitalnie podsumował o co chodzi w tej całej grze zwanej NWO. Też pisałem o tym w swoim artykule. Trzeba stworzyć dla ludzi wroga, wystraszyć społeczeństwo do tego stopnia aż zgodzi się na każde działanie "naprawcze" a potem tylko ciągnąć to dalej, aż do samego końca czyli zaprzysiężenia jednego światowego rządu.
Nie dajcie się zwieść ludzie, światowa elita bazuje tylko i wyłącznie na waszej, nawet nieświadomej współpracy z nimi. Wystarczy, że akceptujecie to czym was karmią. To jest ich jedyna siła, ogłupianie mas.

"Jedną formą dyktatury jest bycie w celi więziennej
kiedy możesz zobaczyć kraty i je dotknąć.
Drugim rodzajem jest siedzenie w celi więziennej
kiedy nie potrafisz zobaczyć krat, bo myślisz, że jesteś wolny..."

Portret użytkownika 777

Te całe zamieszanie jest

Te całe zamieszanie jest robione przez NWO to są oczywiste sprawy ! Trzeba także pamiętać, że Arabowie czy Murzyni to nie są Polacy, zdolni, pracowici i chętni do nauki języków.  Im pracować się nie chce. Pamiętam jak kiedyś Afroamerykanin (czytaj Murzyn ) powiedział mi w Chicago;  „Mój dziadek nie pracował, ojciec nie pracował i ja pracować nie będę!”  Wielu Murzynów i jego bardzo liczne rodziny utrzymują się ze świadczeń socjalnych. Zza oceanu powinna płynąć dla przywódców europejskich, Polaków, jeszcze inna nauka: Jedyny do tej pory prezydent katolik J.F. Kennedy, demokrata, by zapewnić sobie zwycięstwo w wyborach zezwolił zamieszkać Afroamerykanom w centrach dużych miast.

Pierwszy biały, który sprzedał dom czarnemu mógł uzyskać żądaną kwotę, drugi, trzeci i czwarty również, ale gdy ciągle ich przybywało, dzielnica stawała się coraz bardziej niebezpieczna i cena mieszkań gwałtownie spadała.  W obawie o życie swoje i swej rodziny ostatni musieli zostawiać dorobek swego życia i uciekać w inne miejsce.  W ten sposób Polacy utracili tzw. „Trójkąt polonijny” w Chicago, a Centrum stolicy przemysłu samochodowego Detroit (w tym słynna Polska złota mila ) płonęło przez 10 lat za sprawą murzynów i trzeba było ją opuścić!
http://3obieg.pl/imigranci

Portret użytkownika Medium

achiles napisał: ŚWIEŻE

achiles wrote:

ŚWIEŻE WYNIKI SPRZĄTANIA ŚWIATA Z szatańskiego pomiotu:
https://youtu.be/QqZQmXSFtwA

Ten akurat świeży nie jest (2013 rok), ale za to idealnie pokazuje, jak okłamuje się muzułmanów, jak Izrael kłamstwem manipuluje tymi ludźmi.
Powinno to być ostrzeżenie dla naszych religijnych ludzi, by nie dali się zwieść.
 

 

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

Portret użytkownika Medium

Według mnie wojna nie jest

Według mnie wojna nie jest teatrem dla mas. Mimo, że aktorzy tego teatru w wielu przypadkach dostają gaże.
TEATREM DLA MAS są przeróżne demonstracje w różnych krajach, włącznie z majdanem w Kijowie. Tam aktorom płacą.
I niech was ręka boska i partia chroni przed płatnym udziałem w demonstracjach!
Organizatorzy tych demonstracji, reżyserzy, nie dają wam przeczytać prawdziwych scenariuszy Wink
 

Portret użytkownika Zenek :)

Przecież już ponad 5 lat

Przecież już ponad 5 lat temu pisałem na IM iż

--- GOG to ŻYDZI (i ARABOWIE) a
--- MAGOG -- MURZYNI ......

co zaś do kierunków to jest tu MYK

NASZE POŁUDNIE TO PÓŁNOC ;p

"INWAZJA" SIĘ ZGADZA,
WŁAŚNIE GOG I MAGOG (żydonaziści) NAJEŻDZAJĄ POLSKĘ Biggrin

I po co ja wam to wszystko tłumnacze, dzieci ......

Portret użytkownika tubylec

Możliwe że to jest ustawiona

Możliwe że to jest ustawiona gra .. jak prawie każda ważniejsza walka bokserska czy mecz, dadzą sobie parę razy po pysku, ten który ma się wyłożyć wyłoży się w odpowiednim momencie, obaj wezmą za to gruby chajs a publiczność będzie myśleć że to było naprawdę. Ale poczekamy, zobaczymy .. jeśli to ustawka to światowe mocarstwa za krócej lub dłużej powinny "dojść do porozumienia" by wprowadzić kolejne etapy NWO.

Strony

Skomentuj