NASA potwierdza, że wielka asteroida mknie w kierunku Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sprawcą najnowszego zamieszania w świecie astronomicznym jest asteroida znana jako 86666 (2000 FL10). Jest to bardzo duży obiekt bo ma średnicę nawet 2,5 kilometra. Orbita Ziemi i tego ciała niebieskiego zbliży się znacznie podczas tego weekendu.

 

Ledwie kilka dni po tym gdy według zwolenników apokalipsy miał się odbyć już drugi koniec świata w tym roku, media zostały zelektryzowane informacjami o wielkiej asteroidzie mknącej w kierunku Ziemi. NASA rzeczywiście potwierdziła fakt nadchodzącego zbliżenia naszej planety i asteroidy 86666 (2000 FL10). Jednak eksperci zaznaczyli, że obiekt minie Ziemię w odległości około 25 milionów kilometrów.

 

To rzeczywiście niewiele jak na skalę kosmiczną, ale wystarczająco daleko, aby nie martwić się ewentualnymi skutkami zderzenia, a te mogłyby być poważne. Podobnej wielkości asteroida zainicjowała wyginięcie dinozaurów. Regionalną katastrofę jest w stanie wywołać nawet asteroida wielości 200 metrów. W tym przypadku mamy do czynienia z niemal dziesięciokrotnie większym obiektem.

NASA przyznaje, że 86666 (2000 FL10) to jedna z największych asteroid jakie przeszły w okolicy Ziemi w ostatnim czasie. Została odkryta 30 marca 2000 roku w ramach programu Catalina Sky Survey organizowanego przez Uniwersytet w Arizonie. jej orbita jest znana i monitorowana od dawna. Zdaniem ekspertów z Jet Propulsion Lab w tym zbliżeniu nie ma niczego zaskakującego i powinno się to odbyć bez problemów na Ziemi.


 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rwL

Co to za propagandowe

Co to za propagandowe gówno... Asteroida mknie w kierunku ziemi - a więc udezy w ziemie, a nie przeleci obok. W kierunku ZIEMI, a nie w pobliżu ziemi. Jebać was, niczym sie nie różnicie od gazety wyborczej.

Portret użytkownika keri

Najpierw się naucz pisać bez

Najpierw się naucz pisać bez błędów ortograficznych, póki co, czytaj sobie tylko komentarze nie włączając się do dyskusji. Odchamić też się powinieneś.
My tu nie przeżywamy tytułów ani słów, artykuł na określony temat, to tylko pretekst do rozmowy. Tutaj kulturalni, inteligentni, dowcipni, piękni i mądrzy spędzają czas na konwersacji.
Taki rozwydrzony bachor jak ty może robić wrażenie w piaskownicy, tu jesteś niczym.

Portret użytkownika Zenek :)

STWORZENIE ŚWIATA -- oznacza

STWORZENIE ŚWIATA -- oznacza także PODZIELENIE LUDÓW NA PLEMIONA/ PAŃSTWA.... CZYLI ZORGANIZOWANIE USTROJU..... i w tym znaczeniu go "stworzono" po najeździe Biblijnej Bestii (żudów) te 6000 lat temu, ODTWORZONO zniszczona najazdem żydoidów CYWILIZACJĘ..

Portret użytkownika Trujek

Asteroida co zabila dinozaury

Asteroida co zabila dinozaury miała 10 czy 11 km a to ma 2,5 km więc co autor gada za bzdury,że podobny kamyk zabił dinozaury ? niech się redakcja doedukuje i komentujący tutaj bo takiego ciemnogrodu dawno nie widziałem by wierzyć w jakieś potopy i ziemię ktora ma mniejwięcej 10 tyś lat....

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Ciemnogrpodem jest niejaki

Ciemnogrpodem jest niejaki Trujek, co wierzy w to co nigdy nie zostało udowodnione.
 Najbardziej prawdopodobnym jest to, że Wszechświat jest młody.
 Zastanów sie półgłówku jeśli ślady minionych cywilizacji znajduje się kilka metrów pod ziemią, jak wielka musiałaby być Ziemia gdyby miała 4 mld lat??
 Trochę wyobraźni pacanie z Pacanowa... i światłości umysłu ciemna maso...

Portret użytkownika Trujek

Dla twojej wiadomości wiek

Dla twojej wiadomości wiek ziemi jest ustalony i NAUKOWO UDOWODNIONY przespałeś te 40 lat czy jak ? 
To podaj argument który pokazuje,iż wszechświat jest młody bo jakoś nigdzie w internecie ani w książkach naukowych nie ma nawet wzmianki o młodym wieku wszechświata. 
"Zastanow się półgłówku" no ty chyba jesteś śmieszny,wyzywasz mnie i jeszcze twierdzisz,że ta twoja paplanina jest prawdą ? jakiej cywilizacji ? gdzie są jakieś szczątki twojej cywilizacji ? nic nie potwierdza twoich słów,rzucasz tylko jakimś slowami i się plujesz jak widać mam racje a ty moj drogi żyjesz w ciemnogrodzie i fikcji zastanów się i przeczytaj kilka prac naukowych bo najwyraźniej nie rozumiesz nauki a jak jej nie rozumiesz to się zamknij i nie wypowiadaj na tematy o ktorych nie amsz pojęcia. 
Sam jesteś ciemna masa bo nic nie podałeś by twój bełkot uznać za stosowny.

Strony

Skomentuj