Po trzech dniach nalotów przez Rosję bojownicy z ISIS uciekają w popłochu

Kategorie: 

Źródło: twitter

Po zaledwie 3 dniach rosyjskiej operacji militarnej przeciwko Państwu Islamskiemu udało się zniszczyć 50 celów. Pojawiają się doniesienia, że z rozbitych obozów uciekają w popłochu dżihadyści. Wygląda na to, że poprzednia koalicja tylko udawała, że walczy z ISIS.

 

Według oficjalnych informacji podawanych przez armię rosyjską, wykonano ponad 60 lotów bojowych w trakcie których zbombardowano 50 miejsc zidentyfikowanych jako bazy ISIS. Naloty trwają nadal i są wykonywane zarówno w dzień jak i w nocy.

Rosjanie twierdzą, że zniszczona została między innymi duża baza zaopatrzeniowa terrorystów, co w zdecydowany sposób obniża ich zdolności bojowe. Według rosyjskiego generała Andrieja Kartapolowa, który jest głównodowodzącym w operacji syryjskiej, po niektórych nalotach w szeregach islamistów wybuchała panika i na zdjęciach satelitarnych widać było uciekających w popłochu wahabitów. Wojskowy twierdzi, że według danych wywiadu, grupa przynajmniej 600 bojowników islamskich postanowiła przedostać się z Syrii do Europy metodą na uchodźcę.

Armia rosyjska wykorzystuje z powodzeniem bombowce taktyczne Su-34, Su-24M oraz Su-30SM. Zespół sześciu samolotów bojowych tego ostatniego typu przechwycił dwa dni temu cztery izraelskie samoloty F-15, które naruszyły obszar przestrzeni powietrznej Syrii. Oczywiście Rosjanie przy okazji testują też nowe rodzaje broni, które sądząc po rezultatach nalotów, spisują się bardzo dobrze.

Szybkie postępu rosyjskiej operacji ośmieszają też działania dotychczasowej koalicji przeciwko ISIS, która najwyraźniej nie chciała doprowadzić do osłabienia istnienia Kalifatu. Zamiast podziękować za rozwiązanie problemu, który powstał po finansowaniu sunnickich terrorystów, Amerykanie domagają się od Rosjan zaprzestania bombardowań tak zwanej "umiarkowanej opozycji", czyli dżihadystów z powiązanej z Al-Kaidą organizacji Al-Nusra.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Idiota... bojówkarze ISIS

Idiota... bojówkarze ISIS uciekają do Europy, ale tam ich szybko służby wyłapią...Klęska ISIS w Syrii, to zahamowanie najazdu ludności arabskiej do Europy, więc wiadomo będzie, że ci co dalej robią "dziadka na wnuczka", to bojówkarze.
Rosja jak niegdyś nasz Sobieski ocali Europę od barbarzyństwa i zjednoczy ją z Unią Euro-Azjatycką..
 Wtedy klęska żydowska jest pewna. Izrael zniknie z powierzchni Ziemi  i nici z Wielkiego Izraela na opustoszałych z arabów arabskiej ziemi....
 Brawo Putin!! Brawo Rosja!!!

Portret użytkownika MatWo

senkan napisał: Jasno widac

senkan wrote:

Jasno widac teraz kto jest sprzymierzencem ludzkosci rosjanie czy amerykanie.Wystarczylo Rosji pare dni...

Rosja sprzymierzeńcem ludzkości? Na pewno nie.
Dobrze, że niszczy ISIS, mimo iż nie z takim skutkiem, o jakim informuje.
Oni od zawsze naciągali fakty/kłamali. W trakcie II WŚ również "Niemcy uciekali od bolszewików" i tak uciekli, że spod Bugu pod Stalingrad zawędrowali. Również wtedy był taśmy wojenne pokazujące paniczną ucieczkę wermahtu. Poczytajcie, jak zdziwieni byly mieszkańcy Rosji, kiedy dowiedzieli się, że hitlerowcy wkrótce u nich będą. "Przeciez w radiu mówili, że odnosimy same sukcesy!"
Teraz do rzeczy. Mówiłem w poprzednim poście nt. ISIS i szyickiej rebelii w Jemenie. Obie niebezpieczne, jak odbezpieczony granat.
Amerykanom zależało na zniszczeniu powstania i się z nim uporali bardz szybko.
Rosjanom zależy na przepędzeniu ISIS z Syrii i ewentualnym ich zniszczeniu, ponieważ po upadku Damaszku ekstremiści rozsypią się po byłych, ale wciąż muzłumańskich państwach ZSRR. Wtedy polem walki będą granice Rosji. Putinowi lepiej prowadzić wojnę, która i tak go czeka na cudzym terenie, niż na swoim. Racjonalna strategia i nie ma co się dziwić, że nagle ich atakują z taką zaciekłością.
W ich działaniu nie ma nic, co można nazwać empatią. To kalkulacja, tak samo, jak w przypadku strategii USA.

Rosja, czy USA? PiS, czy PO? Dżuma, czy AIDS?

Portret użytkownika Wlodi

Halo bolszewicy, co tam w

Halo bolszewicy, co tam w ruskiej prasie? Widac same spektakularne sukcesy czerwonej swoloczy, najnowsza bron i technologie kladace swiat na kolana... Gdzie to pisali? W komsomolcu? Czy na blogu zyrinowskiego?
Ruskie bombarduja opozycje zbrodniaża asada. Putin to taki sam warchol i bandzior i tak samo skonczy czego mu z calego serca zyczymy.

Portret użytkownika SSasza

„Putin to taki sam warchol i

„Putin to taki sam warchol i bandzior i tak samo skonczy czego mu z calego serca zyczymy. „
Wlodi przygłupie…ty już rozdwojenia jaźni dostałeś pajacu.
Dałeś już o sobie świadectwo i wszyscy z tego forum widzą kim, lub raczej CZYM jesteś, więc nie produkuj się więcej…nikogo już nie „oszukacie”

Portret użytkownika achiles

JEŚLI TO JEST PRAWDZIWA

JEŚLI TO JEST PRAWDZIWA WIADOMOŚĆ, A ZA TAKĄ JĄ PRZYJMUJĘ, TO JUŻ, NIE MA WIĘKSZEGO DLA TYCH DZIKUSÓW ZEZWIERZĘCENIA:

Terroryści zISIL na dachach budynków w rejonie których działają, ustawiają klatki z porwanymi mieszkańcami, żeby się
zabezpieczyć przez ostrzałem.
 W KLATKACH, GŁÓWNIE, MAŁE DZIECI!!!

 

Portret użytkownika LordOfTheBots

Rosjanie prawdopodobnie

Rosjanie prawdopodobnie przygotowują się do czegoś poważniejszego niż lanie brodatych capów.
"Jak wynika z nagrania opublikowanego na stronie programu telewizyjnego „Zwiezda”, rosyjscy wojskowi uruchomili w Syrii system walki radioelektronicznej „Krasuha-4”. W nagraniu przedstawiającym lądowanie na syryjskim lotnisku Hmeimim wracającego z zadania bojowego rosyjskiego szturmowca Su-25 na tle widać ciężarówkę z charakterystycznymi antenami.
Zgodnie z informacją producenta, system „Krasuha-4” może w całości „zamknąć” chroniony obiekt od radiolokacyjnego wykrycia w zasięgu 150-300 km oraz może wywierać zakłócenia w działaniu systemów łączności i walki elektronicznej przeciwnika. Kompleksy „Krasuha-4” zostały przyjęte na wyposarzenie rosyjskiej armii w 2012 roku, a od 2013 roku już dostarczane do wojska."

Portret użytkownika berek

Tezy postawione w tym

Tezy postawione w tym artykule potwierdza m.in. ciekawa książka "Kalifat terroru" Samuela Laurenta opisująca Państwo Islamskie (IS) na podstawie wywiadów autora m.in. z liderami Al-Kaidy, która jest konkurencją dla IS czy z  z dezerterami z szeregów samego IS. Ocena efektów bombardowań tzw. "koalicji" wynikająca z tych rozmów nie pozostawia złudzeń. Zachód, a zwłaszcza USA, udaje że walczy z IS i robi to tak nieudolnie że nawet ciężko to ukryć, jeśli ktoś trochę śledzi temat.
Równie ciekawe są rozmowy autora na temat powstania IS i pochodzenia jego obecnych liderów. No a teraz mamy w Syrii tzw. proxy war jak w Hiszpanii w latach trzydziestych XX w. tylko tendencje do rozszerzenia konfliktu są moim zdaniem większe.
Stara chińska klątwa brzmi: "obyś żył w ciekawych czasach". Cóż, niestety załapaliśmy się wszyscy.

Amor Patriae Nostra Lex.

Strony

Skomentuj