Tysiące turystów zgromadziło się w Chinach, aby obejrzeć dziesięciometrowe fale

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube /CCTV

Tysiące turystów zgromadziło się na wybrzeżu w miastach Haining i Xiaoshan w chińskiej prowincji Zhejiang. Zgromadziła ich chęć obejrzenia największych w ostatniej dekadzie fal pływowych występujących corocznie na rzece Qiantang w ósmym miesiącu kalendarza księżycowego.

 

Tego roku, ze względu na zjawisko superksiężyca fale przypływu, które wdarły się w głąb rzeki były wyjątkowo duże. Wysokość fal przekraczała 10 metrów i poruszały się one w górę rzeki z prędkością do 40 km/h.

Ze względu na gwałtowność tego zjawiska sprawia ono poważne zagrożenie utraty życia ludzkiego. Na szczęście mimo dziesiątek tysięcy gapiów nic nie wiadomo o tym , aby ktoś ucierpiał. Żywioł, który wyglądał jak tsunami i właściwie był formą tej niszczycielskiej fali nie dokonał tez znaczących zniszczeń infrastruktury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mister

Co to za bolszewicka

Co to za bolszewicka strona,ze usuwa wpisy?
To ma byc strona prowadzona przez redaktora? chyba przez,redaktora sowieckiego.
Nigdy wiecej tu juz nie zajrze.

Głosuj przeciw
-20
Portret użytkownika anatchisten

(...)aby obejrzeć

(...)aby obejrzeć dziesięciometrowe fale(...) i gdzie te 10 metrowe fale? Czy szanowny redaktor wie ile to 10 metrów? To wysokość około 3 piętra licząc na piętro 3m. Czy redaktor wie co by sie wydarzyło gdyby takie fale uderzyły w wybrzeże? Tamtych gapiów liczonych w dziesiątkach tysięcy dawno by nie było.

Skomentuj