Dwa trzęsienia ziemi w Chinach, kilkadziesiąt budynków jest zniszczonych

Kategorie: 

W ciągu kilku godzin na terenie Chin doszło do dwóch silnych wstrząsów sejsmicznych, z czego jeden powyżej 6 w skali Richtera. Władze twierdzą, że zniszczone jest przynajmniej 50 domów w północno zachodniej części kraju.

 

GFZ Potsdam szacuje magnitudę pierwszego wstrząsu na 5.5 i lokalizuje go w prowincji Syczuan. Głębokość tego trzęsienia to 16 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Brak doniesień o szkodach w wyniku jego wystąpienia

Drugi wstrząs był bardziej destrukcyjny i miał miejsce w prowincji Xinjiang na granicy między Yining oraz Gongliu. Głębokość tego trzęsienia oszacowano na 27 kilometrów. Zjawisko wystąpiło o godzinie 0:21 czasu uniwersalnego, w cztery i pół godziny po wstrząsie z Syczuanu. Początkowo zmierzono jego magnitudę na 6.8 ale zmniejszono to wskazanie po manualnej rewizji wyniku pozostawiając w tabelach  6.0 w skali Richtera.

Wystąpienie dwóch dosyć silnych wstrząsów w krótkim czasie może niepokoić mieszkańców państwa środka. Nadal żywa jest pamięć po trzęsieniu o sile 7.9 w skali Richtera, które w 2008 roku było winne śmierci ponad 90 tysięcy osób.

 

 

Źródłohttp://geofon.gfz-potsdam.de/db/eqinfo.php

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ralfi

W między czasie było kilkaset

W między czasie było kilkaset innych trzęsień ziemi, nie wiem czy jesteście w stanie sobie wyobrazić, że ziemia trzęsie się cały czas, co kilka minut.... UWAGA! Robi to bez pomocy Haarpa! Powiem Wam, że tak było od zawsze i zawsze tak będzie. Brak trzęsień ziemi to jej koniec, to by oznaczało że już jest martwa. A internet niestety przyjmie każdą, nawet najbardziej absurdalną teorię. Zaraz ktoś napisze że iluminaci pojechali do chin i skakali tam tak długo (w miejscowym Hiltonie, zagryzając kawiorem i pijąc szampana), że wywołali tym trzęsienie ziemi, co zresztą pewnie zapisane jest w ich kartach do gry w remika...

Portret użytkownika Lem Jakiniowy

Trzęsie się - owszem. Bez

Trzęsie się - owszem. Bez Haarpa - owszem.
A czy mogę prosić zestawienie statystyczne ilosci wstrząsów i ich siły za ostatnie 50lat? Sprawdzimy czy tyle samo - i po temacie.
Jeśli zaś przybyło w statystycznie niepomijalnej ilości np >5%, to już nie po temacie.
 
A co do teorii spiskowych - oczytany Kolega, mimo że sceptyk Smile

Portret użytkownika babinicz

przesiadż się z malucha do

przesiadż się z malucha do mercedesa to przestanie CAŁY CZAS TRZĄŚĆ:-))))
 
Skorupa Ziemi ulega przeobrażeniu. Woda zalewa lądy a jednoczesnie obniża się poziom oceanów. Magma zasila kolejne wulkany, a płyty tektoniczne trą o siebie z powodu naprężeń. Z nie wyjaśnionych przyczyn umiera ptactwo, ryby i ssaki. Co jest tego przyczyną? Ja stawiam na czerwonego lub brązowego karła który włąsnie zbliża się do naszego układu słonecznego i zaburza równowagę.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem