Tragedia w Mekce ponad 700 osób zadeptanych przez tłum

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W Mekce trwa obecnie coroczna wielka pielgrzymka, tak zwany hadż. Znajduje się tam obecnie ponad 2 miliony pielgrzymów. Wczoraj doszło niestety do tragicznego zdarzenia. Tłum zadeptał przynajmniej 717 osób, a ponad 1000 jest poważnie rannych.

 

Podczas rytualnej pielgrzymki do Mekki, która jest obowiązkiem każdego muzułmanina, bardzo często dochodzi do tragedii. Zaledwie kilka dni temu donosiliśmy o ponad stu ofiarach dźwigu budowlanego, który spadł na wiernych w okolicy najświętszego meczetu muzułmanów.

 

Tym razem do tragedii doszło podczas inscenizowania kamienowania diabła. Islamiści krzyczą wtedy "allahu akbar" i rzucają kamieniami w rożne strony świata. Ma to symbolizować rzekome ukamienowanie diabła, którego dokonać miał prorok Mohamed. Podczas tej inscenizacji w tłumie wybuchła panika. Właśnie wtedy ludzie zaczęli się tratować.

Skala nieszczęścia jest jednak tym razem zdecydowanie większa niż zwykle i w zasadzie jeszcze nie wiadomo ile osób zginęło. Pielgrzymka hadż nadal trwa i może dojść do kolejnych tragicznych incydentów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Marcin 65325

Tragedią jest jak Polacy

Tragedią jest jak Polacy ciągle muszą opuszczać rodziny i wyjeżdżać do UE za pracą, czy jak musza kraść węgiel lub złom żeby wyżywić rodzinę a nie że 700 mniej muzułmanów wyemigruje do UE i nie będzie żyło na nasz koszt! Jeszcze parę lat temu Polacy musieli prosić sie o wizę i pozwolenie o pracę naszych zachodnich "przyjaciół". A teraz te same kraje przyjmują z otwartymi rękami tych samych ludzi z którymi walczyli i walczą na Bliskim Wschodzie.... No ale co się dziwić skoro w Europie muzułmanie mają więcej praw niż Europejczycy!

Strony

Skomentuj