Nadchodzi krwawy superksiężyc z zaćmieniem - następny dopiero za 18 lat

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W nocy z 27 na 28 września, będzie można zobaczyć na Ziemi ciekawy pokaz astronomiczny. Ze względu na to, że nasz satelita pozostaje w perygeum, jego tarcza będzie zdecydowanie większa. Dojdzie również do zaćmienia Księżyca, co nada mu przez jakiś czas krwawy odcień. Taka kumulacja zdarzyła się ostatnio 33 lata temu, a następny raz dojdzie do tego dopiero za 18 lat.

 

To co nas teraz czeka to ostatni superksiężyc z ta zwanej tetrady. Nazwą tą określa się cykl zaćmień, które miały miejsce w ostatnich kilkunastu miesiącach. W całym XXI wieku będzie 8 takich tetrad. Jedną z nich obserwowaliśmy już w latach 2003 i 2004. Teraz następuje symboliczne domknięcie kolejnej. Nasz satelita zostanie przysłonięty, a potem gdy jego tarcza pojawi się ponownie przybierze kolor czerwieni.

Badacze Pisma Świętego z pewnością spotkali się z opisem krwawego Księżyca, który towarzyszył ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Obecnie kolportowane są liczne pogłoski o końcu świata i zwolennicy tych teorii powołują się chętnie na koincydencję zdarzeń astronomicznych i pewnego wersetu z Biblii. Konkretnie z Apokalipsy św. Jana 6:12

"I zobaczyłem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a księżyc stał się jak krew."

Wiele osób stwierdziło, że to zjawisko jest złym omenem, a jako dowód przedstawia się czerwień tarczy wspomnianą w Apokalipsie Św. Jana. Ma to być ostateczny dowód na to, że żyjemy w czasach ostatecznych. Za oceanem powstała nawet książka na ten temat. Napisał ją pastor John Hagee, a nosi ona tytuł "Krwawe Księżyce: Coś ulegnie zmianie".

Pastor Hagge dowodzi również, że czasy ostateczne będą skutkowały poważnymi zmianami dla Izraela. Wyliczył, że poprzednie tetrady z krwawymi księżycami wiązały się na przykład z wypędzeniem Żydów z Hiszpanii w 1492, powstaniem państwa Izrael w 1948 oraz z wojną sześciodniową w 1967 r.

 

Nie trzeba chyba dodawać, że tak zwani poważni naukowcy nie potwierdzają nadprzyrodzonego charakteru tego zjawiska. Kluczowe wydaje się zrozumienie dlaczego dochodzi do "krwawego" Księżyca. Eksperci z NASA twierdzą, że krwawy kolor tarczy księżycowej jest skutkiem wychodzenia z cienia Ziemi co skutkuje innym rozszczepieniem światła. Księżyc w tym okresie będzie zmieniał kolory od pomarańczowego po czerwony aż powróci do normalnej kolorystyki, do której przywykliśmy.

Intensywność czerwieni Księżyca zależy od wielu czynników takich jak na przykład ilość pyłów atmosferycznych. Naukowcy twierdzą, że jest to zupełnie normalne zjawisko i nie ma w nim nic dziwnego. Zaćmienie Księżyca występuje wtedy, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w przestrzeni w niemal prostej linii. W tym czasie Księżyc wchodzi w stożek cienia rzucanego przez Ziemię. Podczas całkowitego zaćmienia Księżyca wchodzi on w cień Ziemi całkowicie. Zaćmienie można oglądać tylko na tych obszarach naszej planety, gdzie Księżyc znajdzie się wtedy nad horyzontem.

 

Zjawisko będzie trwało godzinę i 11 minut i w Polsce rozpocznie się około godz. 2:12 i potrwa do 6:30. Będzie można obserwować wszystkie fazy zaćmienia, a gdy Księżyc całkowicie zanurzy się w cieniu Ziemi około godz. 4:15 - 5:23 przybierze krwawy kolor. Na następny taki pokaz astronomiczny będziemy musieli poczekać aż do 2033 roku.

 

Bez względu na to, czy wierzysz w to, że nadciągają czasy ostateczne przepowiedziane w Apokalipsie, czy też traktujesz to jako dziwaczną historyjkę, warto poświęcić trochę czasu i pooglądać nadchodzące zaćmienie Księżyca.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Emil Mile

  Agenda Rozwoju 2030 - od

  Agenda Rozwoju 2030 - od momentu ogłoszenia tego planu przez ONZ chyba każdy kto ma jakieś szare komórki pod sufitem powinien się obudzić z letargu. Niestety prawda jest taka że nawet ten plan redukcji populacji i innych kilkunastu punktów - nie zrobi żadnego wrażenia na większości ludzi. A szkoda, bo ten plan określa dokładnie rozpoczęcie czasów ostatecznych. Gdy nadejdą ekstremalnie trudne czasy to część ludzi się jednak obudzi i prawda ich wyzwoli, zrozumieją że jedyna książka która opisuje przeszłe i przyszłe wydarzenia to Biblia, zrozumią że nie ma kosmosu, nie ma planet, nie ma stacji kosmicznej ani satelit, jest tylko opisane nad nami - sklepienie niebieskie i dwa światła - jedno na dzień drugie na noc. Cała komunikacja opiera się na nadajnikach naziemnych, ponieważ Ziemia nie jest kulą. Jeśli ziemia jest kulą która obraca się wokół własnej osi, to wyobraź sobie że stoisz centralnie w punkcie bieguna płn. lub południowego - czy obracasz się tam razem z planetą wokół własnej osi i to z prędkością światła ? - ziemia kula to absurd wymyślony 500 lat temu i utrzymywany przez NASA i przez wszystkie kraje łącznie z Rosją - oprócz Muzułmanów - oni wiedzą że ziemia nie jest kulą. Całe obrazki ziemi i innych planet to fikcja artystów malarzy i grafików. Stacja kosmiczna ISS - to robienie z Was idiotów. Widzicie kosmonautę w stanie nieważkości unosi się w powietrzu - a jego wisiorek/naszyjnik i przewody - nie podnoszą się - pokazują wylewaną wodę która unosi się w powietrzu - a obok cała masa elektroniki ? To absurd. Prawda jest taka że obraz kosmonautów i kilku urządzeń to pierwsze tło, a drugie tło jest podmieniane. Każdy kto dał się nabrać na istnienie kosmosu - tylko dlatego że NASA ma utalentowanych grafików - ten żyje i umrze w błędzie i w niewiedzy. Inna sprawa - kraje powinni przyjąć uchodźców którzy uciekają przed wojną, są głodni i zmęczeni, chcą dachu nad głową, chcą szanować zwyczaje krajów do których trafiają, chcą się nauczyć języka i podjąć pracę, tak. A z czym mamy do czynienia ? Przybywają setki tysięcy (w kolejce dziesiątki milionów) przybyszów, którzy oficjalnie mówią że nie interesuje ich praca, nie interesuje ich nasze prawo i zwyczaje, nie mają zamiaru nauki języka, interesują ich wyłącznie zasiłki. Z czego to wynika ? Ponieważ zachód wywołał u nich wojny po czym dał im poradniki - jak dotrzeć do Europy gdzie czekają na nich mieszkania zasiłki i kobiety, oraz numery telefonów i adresy kontaktowe. Czy to jest normalne czy też to realizacja planu Alberta Pike. A co myśli większość ludzi - "Oni jeszcze nie wiedzą że...".

Portret użytkownika 777888

Rozumiem, że Ciebie już Bóg

Rozumiem, że Ciebie już Bóg opuścił... Patrzałeś kiedyś przez teleskop astronomiczny z przybliżeniem np. 4000x ? Jeśli nie to popatrz i przestań wierzyć w te bzdury! Co oszuści na sznureczkach ciągną Księżyc, że ucieka w wizjerze teleskopu a kolejni ciągną księżyce planet a jeszcze inni puszczają światełka, żeby wyglądało na przeltujący meteor? Odpuść facet bo sam chyba nie wierzysz w te idiotyzmy, o których napisałeś...Chwyć teleskop i goń Księżyc zobaczymy czy nadążysz kręcić teleskopem, pewnie specjalnie dla Ciebie zatrzymają go w miejscu...

Portret użytkownika X

inny raaabi Jonathan Cahn

inny raaabi Jonathan Cahn napisał tamże The Mystery of teh Shemitah (tajemnica szmity).
Dowodzi że 13 września skończyła się szmita, a teraz zaczął rok jubileuszowy (darowania długów). Wg niego w tym roku szabatowym wszystkie tetrady wypadały w dni świąt żydowskich +  13 września było cz zaćmienie slońca  czyli układ jak 2000 lat temu.
I twierdzi dalej, że właśnie szykuje się wielki przewał finansowy na całym globie.
 
no i???

Strony

Skomentuj