Człowiek i podejmowane decyzje a fizyka kwantowa

Kategorie: 

Źródło: Rice University
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mechanika kwantowa i podejmowane przez nas decyzje nie mają ze sobą nic wspólnego. Cóż, według niektórych naukowców jest dokładnie odwrotnie - fizyka kwantowa może wyjaśnić dlaczego podejmujemy nieraz irracjonalne decyzje oraz pomóc rozwiązać sprzeczności między wynikani niektórych badań psychologicznych.

 

Jak twierdzi Zheng Joyce Wang, dyretor Communication and Psychophysiology Lab w Ohio State University oraz inni naukowcy którzy starają się wymodelować matematycznie nasze procesy decyzyjne, równania i aksjomaty najbardziej odpowiadające ludzkim zachowaniom mogą być tymi, które są zakorzenione w fizyce kwantowej.

 

"Ilekroć okazuje się że coś nie jest zgodne z klasycznymi teoriami, często określamy to jako irracjonalne. Lecz z punktu widzenia kwantowej kognitywistyki, niektóre wyniki nie są już irracjonalne. Są one zgodne z teorią kwantową - oraz z tym jak naprawdę zachowują się ludzie" - powiedziała Zheng Joyce Wang.

 

Prace naukowe Wang i jej kolegów wskazują, że myśląc w sposób podobny do kwantowego możemy podejmować ważne decyzje w obliczu niepewności oraz umożliwia nam to skonfrontować skomplikowane pytania mimo naszych ograniczonych zasobów mentalnych. Gdy uczeni próbowali badać ludzkie zachowanie korzystając jedynie z klasycznych modeli matematycznych racjonalnego podejmowania decyzji, niektórych aspektów nie można było oszacować. Dlatego z klasycznego punktu widzenia, zachowania te wydają się irracjonalne.

 

Jako przykład podano, że naukowcy od dawna wiedzą iż kolejność zadawanych pytań w ankiecie może zmienić sposób w jakim ludzie będą odpowiadać. Ośrodki badające opinię publiczną zmieniają kolejność pytań wśród respondentów z nadzieją, że uda się zniwelować ten efekt. Tymczasem Zheng Joyce Wang wykazała w zeszłym roku, że wspomniany efekt może zostać dokładnie przewidziany i wyjaśniony dzięki kwantowemu aspektowi ludzkiego zachowania.

Jej zespół skupia się na tym jak abstrakcyjne zasady matematyczne teorii kwantowej rzucają światło na ludzkie postrzeganie i zachowania. Wang wyjaśnia: "W dziedzinie nauk społecznych i behawioralnych jako całości, bardzo często używamy modeli prawdopodobieństwa. Możemy na przykład zapytać - jakie jest prawdopodobieństwo że dana osoba będzie działać w określony sposób lub dokona pewnych decyzji? Tradycyjnie, wszystkie te modele oparte są o klasyczną teorię prawdopodobieństwa. Zatem nie jest to tak egzotyczne dla badaczy społecznych aby myśleć o systemach kwantowych i ich zasadach matematycznych."

 

Fizyka kwantowa bada niejasności w świecie fizycznym. Stan danej cząstki, energii jaką zawiera, jej lokalizacja - wszystko to jest niepewne i musi zostać obliczone w kategoriach prawdopodobieństwa. W przypadku ludzi i ich niejasnego stanu psychicznego mamy do czynienia z kwantową kognitywistyką. Czasem nie jesteśmy pewni jak się czujemy, nie jesteśmy pewni którą opcję wybrać lub musimy podejmować decyzje na podstawie ograniczonych informacji....

 

 

Ciąg dalszy artykułu można przeczytać na portalu tylkonauka.pl

 

 

Cały artykuł: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/czlowiek-podejmowane-decyzje-fizyka-kwantowa

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Pola  torsyjne, które  są

Pola  torsyjne, które  są  nośnikami  informacji  nie  są  zalezne  często od  naswzej  woli, choc  energia  psychiczna  ma  ogromną  moc, a  czesto są  wynikiem  napływających  informacji na  szczeblu  Świata  Subtelnego, który  ma  duży wpływ na  to co sie  dzieje w  Świecie Widzialnym.
Tylko osobnicy  mający  opanowanie  wpływy  na  przyjmowanie  informacji  ze  Świata  Subtelnegop  tj z  Jednolitego  Pola  Ziemi  mogą  mieć  wpływ  na  swoje  decyzje, ale  tez  nie  do końca, bo  liczy  się  zbiorowa  świadomośc, która  jest  decydująca.

Głosuj przeciw
-24
Portret użytkownika AMR1

Czym jest owa "energia

Czym jest owa "energia psychiczna"?
 Moje pytanie nabierze sensu, gdy odpowiemy sobie czym jest psychika i co jest jej podstawą.
Świadomość i umysł nie jest energią,  jako że myśl nie jest materialnym bytem...
 Nasze mysli nie powstaja wskutek zjawisk elektrycznych w neuronach, lecz jest odwrotnie.
To myśl pobudza nasze neurony do realizacji zadań i kieruje naszą psychiką.
 Ludzki materialny byt jest  filtrem cząstki boskiego umysłu, który zanim się urodzimy jest poza wszelkim ciałem.
 Wszelkie tego typu badania, które podaje autor artykułu ma jeden tylko cel:
poznanie mechanizmów sterowania naszym zachowaniem.
Ale niestety to sie nie uda i ta strefa nauki zawsze trafi na ścianę.

Portret użytkownika tomasz26

to ze nasi protoplaści

to ze nasi protoplaści potrafili korzystać ze swojego mózgu jako anten do komunikacji pomiędzy innymi planetami(internet galaktyczny) to rzecz oczywista ..nie było ich wielu ale zawsze... to ich spuściźnie zawdzięczamy ten tzw.. niewyjaśniony skok cywilizacyjny... nikt tego głośno nie mówi, ale to nic więcej jak kopiowanie cudzych dokonań..mózg ludzki jest jak radioteleskop zarówno przechwytuje świadomość z kosmosu i ziemi ale potrafi ja tez wysyłać....wielu ludzi z chciwości wykorzystuje ten dar i srodze się zawodzi ...

Portret użytkownika xx

"fizyka kwantowa może

"fizyka kwantowa może wyjaśnić....."

Otóz, fizyka kwantowa nie może niczego wyjaśnić. Fizyka kwantowa opiera się na statystyce, a statystyki .... wiadomo.

Statystyki pokazują, że każdy Polak zjada na śniadanie bułkę z szynką. A to, że jeden zjada 2 takie bułki, a drugi żadnej to niczego nie zmienia.

Podobnie jest z fizyką kwantową. Tyle, że tam jeżeli jakieś wyniki badań nie pasują do teorii statystycznej, to albo się je odrzuca jako wstydliwy temat, albo dodaje się współczynnik jakiegoś Kowalskiego, żeby wszystko pasowało. A potem mówią, że jakieś tam zjawisko było przewidziane przez fizykę kwantową.

Portret użytkownika senkan

 John Moll posłuchaj

 John Moll posłuchaj tego,adres na dole(tłumaczenie).Człowiek jest sterowany od wewnatrz poprzez urzadzenia nadawczo-odbiorcze,tak zwana choroba Morgellonow to nic innego jak nano-boty.  Smugi chemiczne (chemtrails), klastry, NASA, badania DNA-RNA, BSE-TSE choroba wściekłych krów, anteny plazmowe, inteligentny pył (smart dust), Czarna Maź (Black Goo), Sensoryczne Roje (Sensory Swarms) , Orgon, Wilchel Reich, Czernobyl-Woodpecker-Duga, Fukushima i więcej.https://www.youtube.com/watch?v=URyrWw9OJGA

Portret użytkownika tomasz26

haarp jest kopia twórców

haarp jest kopia twórców piramid(a z kopiami wiemy jak bywa) czyli coś tm wiemy ale nie do końca jakie to ma działanie.. .żadne urządzenie na ziemi nie jest w stanie zapanować nad duchowym i rozumnym indywidualnym zapotrzebowaniem człowieka.. tak bo każdy ma inna specyficzna do tylko siebie wewnętrzną i zewnętrzną budowę organizmu ..to taki niepowtarzalny swoisty kod dna ...którego dziełem jest stwórca.. technologia może coś tam wspomóc człowieka(ale nigdy go nie zastąpi) .ale nigdy nie zastąpi indywidualnych predyspozycji i dążeń rozwoju danej jednostki ..człowiek jest tak zaprojektowany jak komputer każdy jest wyposażony w inne oprogramowanie do realizowania celów naświetlanych przy dziele galaktycznego sworznia... stwórca jest swoistym galaktycznym serwerem do którego te ludzkie organiczne komputery są podłączone ..czy ludzkość będzie wstanie się wyrwać z internety ziemskich technologi i przeskoczyć na poziom oferowany przez boga ? sadzę tak przebudzanie jest sygnałem -impulsem galaktycznym ...a ten został już wysłany na ziemie

Strony

Skomentuj