Rosja i Syria wspólnie zwalczają Państwo Islamskie - USA są w tarapatach

Kategorie: 

Alex Beltyukov/Russianplanes.net/CC
Dotychczas to Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami zwalczały islamistów z ISIL, lecz odbywa się to tylko i wyłącznie z powietrza a Zachód nie chce nawiązać współpracy z Assadem i jego armią. Wielu obserwatorów przyznaje, że przy takiej polityce USA nie pokonają terrorystów. Rosja, która postanowiła zwalczać zbrojną organizację ISIL razem z Assadem, może wykazać się większą skutecznością.

 

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Turcja, państwa arabskie a ostatnio również Francja i Australia atakują islamistów w Syrii ale robią to dość nieefektywnie, na co zwracał uwagę sam prezydent Baszar al-Assad. Jakby tego było mało, Amerykanie przeznaczyli miliony dolarów na szkolenia syryjskiej opozycji, lecz program okazał się totalną porażką. Choć trwa on już od kilku miesięcy, w Syrii działa obecnie tylko kilku bojowników - reszta została pokonana przez terrorystów. 

Rosja początkowo temu zaprzeczała lecz teraz wiemy, że kraj jednak postanowił zaangażować się w wojnę. Do Syrii wysłano żołnierzy, artylerię, czołgi, pojazdy opancerzone i myśliwce wraz z pomocą humanitarną dla tamtejszej ludności. W zachodniej części kraju powstał nawet pierwszy rosyjski obóz dla uchodźców. Można powiedzieć, że Rosja chce przejąć inicjatywę w tej wojnie - wskazują na to ciężkie bombardowania starożytnego miasta Palmyra, które jest obecnie kontrolowane przez bojowników ISIL.

Świątynia Baalszamina - terroryści wysadzili ją w powietrze w sierpniu 2015 roku. Foto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons

Wsparcie militarne Rosji zapewniło syryjskiej armii możliwość kontynuowania walki z terroryzmem. Władimir Putin pokazał w ten sposób że nie odda Syrii. Premier Izraela jest zaniepokojony tym faktem i już w poniedziałek chce udać się do Moskwy. Syria może szybko przekształcić się w wielką wojnę - tylko w tym jednym kraju znajdują się wojska aż kilkunastu państw z całego świata.

 

 

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2015-09-19/clock-ticks-us-syria-strategy-assad-pounds-isis-targets-russia-sends-fighter-jets

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika xxx1

To rozpoznanie nie jest takie

To rozpoznanie nie jest takie proste... Państwo islamskie nie atakuje konwencjonalnie (nie prowadzi wojny konwencjonalnej), tylko niby koncentruje siły w krótkim czasie, atakuje i znów znika "po domach" jak partyzanci. Inna sprawa, że jeśli to "państwo" trzyma jakąś linię frontu, posiada też czołgi i transportery opancerzone, to tego nie da się tak ot "poupychać po garażach". Czyli taka współpraca może Asadowi znacznie pomóc. Jeśli uda mu się bez znacznego niszczenia cywili (bo każdy zabity cywil daje 1 - kilku rekrutów dla państwa islamskiego) zniszczyć środki techniczne państwa islamskiego, to może ma szansę na sukces. Jeśli nie - to państwo islamskie (niestety) będę musiał zacząć pisać z dużych liter - na razie dla mnie to nie państwo tylko uzbrojona grupa ekstremistów, a ambasadorzy "normalnych" państw zaczną się kontaktować z przywódcami tego "państwa". Oby się tak nie stało, bo niestety nie wierzę, że Wolna Armia Syrii coś może ugrać...

Portret użytkownika 85r

A ty dalej o tym rozpoznaniu

A ty dalej o tym rozpoznaniu na wojnie myślisz że rozpoznanie też trwa miesiącami. Jeszcze takiego małego terenu. i w dodatku gdy rosja ma satelity.
Oni satelitami obserwują to wszystko od samego początku i drony dostarczała asadowi nie tylko rosja ale iran i to już od samego poczatku konfliktu więc mają dane wywiadowcze z dronów od wojsk asada.
Wojska zachodnie się tak nie pier.... namierzają cel i atakują. A jeśli rosja miała by zamiar wygrać to też by tak musiała postępować.
I nie uwierze że nie zrobili rozpoznania po takim czasie do chodźby jednego nalotu. Po prostu nie dostali rozkazu od putinka by atakować bo putinka obleciał strach przed zachodem albo to agent nwo.
 
Tak naprawdę to jest jeden i ten sam scenariusz nwo wojny tworzy się po to by utrzymać władze nad ludźmi i ich zastraszyć i w tym nie chodzi o to by wygrać wojnę ale po to by ona trwała jak najdłużej i przy tym było jak najwięcej ofiar w ludności cywilnej. Bo tak wygląda depopulacja podczas tej cichej wojny światowej. A żeby tak mogło sie dziać to dwie strony konfliktu putinek i usrael musi być po tej samej stronie.
I zresztą takie konflikty miały już miejsce patrz wietnam.
A w gruzji była to wojna szybka ile to rozpoznanie trwało lata?

Portret użytkownika Hathor

@85 Wojny były - są - i będą

@85
Wojny były - są - i będą taka nasza podła ludzka natura. Wojny stają się coraz bardziej globalne i brutalne wraz ze wzrostem ludzkości na planecie i postępem technologicznym.  Zawsze jest walka o hegemonię nad światem, walka między dwoma biegunami.
Nie porównuj Gruzji do Syrii, ruscy dobrze wiedzieli z kim walczą, teren bardzo dobrze rozpoznany. ISIS to przeciwnik innego kalibru nawet do Afganistanu nie można przyrównać.

Portret użytkownika arturm01

Putin wie co robi i  chyba

Putin wie co robi i  chyba tylko z Jego strony należy oczekiwać stabilizacji na swiecie. Izrael i USA idą tylko tam  pomagać gdzie jest  biznes. Ameryka postarała się  o wojnę  w  Syrii  ale  emigrantów  unika
Ameryka to  zaklamany izraelski świat  i  bez kasy. To Putin musi dostarczać  zaopatrzene na stecję kosmiczną  bo   światowa potęga zdycha i  robi   wszystkim  kolo d by   jakoś  przetrwać.

Portret użytkownika gdyby żądzący byli madrzy

Gdyby "rządzący" byli mądrzy

Gdyby "rządzący" byli mądrzy na tyle aby zrozumieć co się dzieje juz dawno solidarnie spuscili by tam bąbki
za to co robią i za to co niszczą po co z nimi walczyć pozbyć się raz porządnie

moze i P.W.Putin popelnił parę błędów i pewne są nie wybaczalne bo mogli się przeciez dogadac i tak mówią jednakowo..

"rząd" USA wiecznie cos ukrywa bo przeciez nie obywatele
btw. czym Rosja jest winna? nie i czym Polacy są winni swoich przywódców musieli słuchac rozkazów
a Państwo "I" tam rządu niema oni są solidarni ze sobą i udają pokorne owieczki uciekajace pod przykrywką, ktoś im wydał zielone światełko.

a Teraz p.W.Putin chce nam pokazać że on jest ten dobry
jednak jak by na to nie patrzeć Pan ten W.Putin coś robi w tym kierunku aby się pozbyć problemu

a UE klapki na oczach omamiona i nie obchodzi ich co ludzie mówią..
wybaczcie ale w tym przypadku to ja popieram to co wnioskuje i wyczytalem, o poczynaniach Pana Putina

Merkele uciekła ze stołka żeby pogrążyć rząd PL i kozła ofiarnego znaleźć
przecież jej państwo było też oprawcą PL ale jakoś tylko widzicie Rosje za tą złą?
a oni potrafią jak widzicie tam jakoś solidarnie mimo
"jak mniemam może biedy, choc jakoś nie dokońca w to pokładam wiarę" solidarnie dawać radę mimo że wszyscy są przeciw i nie uciekają z kraju.

Myślcie logicznie nie technologicznie mniej TV i reklam na TVN wykuionym przez USA
a klapki z oczu wam spadną.

Sorry za błędy ale to juz ta godzina a ja Polonistą nie jestem.

Portret użytkownika batavus

wszyscy boją się

wszyscy boją się PSYCHOPATYCZNEGO Państwa Islamskiego. Ich czas nadchodzi, bo wiedzą ze zachód jest BANKRUTEM i nie ma kasy na wojne z nimi. Ludzie uciekają przed nimi ze STRACHU exportując ten problem do Europy. USA przyczyniło sie do powstania ISIS szkolac i dozbrajac rebeliantów.  To jest 1 faza III Wojny Światowej.

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

Portret użytkownika Mojeimię44

Jeśli ktoś ma jeszcze

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości zapraszam do przeczytania
http://strefatajemnic.onet.pl/przepowiednie/islamska-wielka-wojna-z-zachodem-w-przepowiedniach/9xkf6
Cóż wam mogę powiedzieć III wojna światowa rozpocznie się na miesiącach. Niestety tego uniknąć się już nie da. Ludzie zbyt daleko odeszli od wartości które powinny prowadzić ich przez życie. Upadek moralny jest zbyt duży. Dobrych ludzi się mordowało i morduje. Niestety. Więc jak sobie wyobrażacie dojście do wieczności? Ludzie zabili Mojżesza, Jezusa i każdego innego który przynosił ulgę od cierpienia. Dziś patrzymy na siebie wszyscy tak naprawdę cierpiąc. Możecie mi mówić że jesteście szczęśliwi ale jestem pewien że każdy z was ma na codzień tyle problemów że już sam ma dosyć tego życia. Niestety będzie jeszcze gorzej. Możecie uważać mnie za psychola, wariata, fałszywego proroka ale jedno jest pewne. Nikt na dzień dzisiejszy już nie jest w stanie zapobiec haosowi i wojnie na świecie. Mówią że zrobi to Putin. A ja wam mówię że Putina cel jest zupełnie inny i jest on jednym z jeżdźców apokalipsy. Sam Putin nigdy nie nazwał się zbawicielem więc jak możecie myśleć że on naprawi (zbawi) świat? Pytanie na dzień dzisiejszy nie brzmi już kiedy ale kto doprowadzi ludzi do nieśmiertelności? Tak. Wiem że większość z was zbawienie i pochwycenie przez anioły Boga widzi w sposób fantastyczny ale ja radziłbym dziś spojrzeć bardziej przyziemie. Czyż nauka nie jest o krok od wynalezienia patentu na wydłużenie życia? Czy genetyka nie pozwala nam na uprawianie roślin w klimacie gdzie do tej pory nie było szans żeby coś wyrosło? Czy geoinżynieria nie pozwala nam na tworzenie opadów na terenach w których do tej pory panuje szusza? Tak możemy w większości już wszystko ale nie potrafimy jednego. Czynić tego w dobrej intencji. Dlaczego sprowadzamy imigrantów do europy i ich tu utrzymujemy zamiast samolotami sprawić by tereny suche przestały być suche? Dlaczego zamiast powstrzymywać wirusy wciąż tworzymy ich nowe odmiany żeby zarabiać potem na szczepionkach? Jest taka prosta droga do tego by życie stało się dużo prostrze. Niech tylko najbogatsi ludzie na świecie oddadzą biednym połowę swojego majątku zamiast trzymać je na kontach a bum gospodarczy przewyższy najśmielsze oczekiwania. Ludzie przecież zapragneli by kupować a mając pieniądze robili by to prawda? Wzrost gopsodarczy murowany. Ludzi jednak zgubił egoizm i źle odbierana solidarność. Bo czy solidarnością można nazwać świat gdzie 2% ludzi posiada więcej niż pozostałe 98% ludzi razem wziętych? Jeżeli wy uważacie kapitalizm za wyraz solidarności to właśnie między innymi dlatego nie ma ucieczki przed globalną wojną. Przetrwa tylko 2,5 milirda ludzi. Nie jest to dużo w porównaniu do stanu dzisiejszego. Reszta natomiast będzie musiała się solidaryzować ze sobą żeby odbudować ziemie która na dziś dzień nie nadaje się już do spokojnego bytowania dla żadnej z istot. Od pszczoły po słonia od człowieka do ślimaka. Wszystko jest rozpie........ne a teraz będą żniwa. 
http://ekurjerwarszawski.pl/rozrywka/ciekawostki/1749/przepowiednia-wangi-apokalipsa-zacznie-sie-w-syrii.html
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/proroctwo-wojna-syria-zasygnalizuje-poczatek-bolesci-2014-10
 
a tu piosenka o dobrym człowieku i co musi przejść w tym zasranym gównianym świecie. Miłej niedzieli. Co łączy nie dzieli Smile
https://www.youtube.com/watch?v=kocZrz4b_pM&list=PLJCk7HgtzumVhlhbt8Jwb-0pRhaBZYvdy&index=12

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika xx

"Czy genetyka nie pozwala nam

"Czy genetyka nie pozwala nam na uprawianie roślin w klimacie gdzie do tej pory nie było szans żeby coś wyrosło?"

Głupota piszącego poraża.
Wcinajcie roślinki frankensteiny, chorujcie na raka i inne świństwa.

"Czy geoinżynieria nie pozwala nam na tworzenie opadów na terenach w których do tej pory panuje szusza?"

Taaa.... Spowodujemy opady na pustyni, a gdzie indziej długotrwałą suszę. Czyli, żeby zadowolić jednych okradniemy drugich. I koło się zamyka.

Portret użytkownika Mojeimię44

To Twoja głupota poraża.

To Twoja głupota poraża. Lepjej pozwolić umierać innym z głodu niż ich nakarmić żywnością która może napełnić im brzuchy? Poza tym nigdzie nie musi brakować deszczu imbecylu wystarczy troche strategi i odpowiedzialności a przedewszystkim chęci by zrobić to w interesie matki ziemi a nie kapitału własnego ćwoku.  Świat kiedyś był bardziej zrównoważony niż obecnie a jedyne co osiągneliście wy (czyli takie głąby jak ty) to jego całkowita dezynchronizacja. Globalna wojna, głód i zaraza. Spadaj imbecylu bo przez wypociny takich próżnych bezmózgów jak Ty świat musi przejść traume. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Strony

Skomentuj