Ze względu na zjawisko El Niño lata 2015 i 2016 mogą być najcieplejszymi w historii obserwacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według prognoz brytyjskich meteorologów, lata 2015 i 2016 mogą być najgorętszymi w historii obserwacji. Ich zdaniem ocieplenie wywołuje wzrost emisji dwutlenku węgla w połączeniu z innymi naturalnymi procesami, jak zjawisko El Niño.

 

Azja i Australia w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie cierpieć z powodu suszy/. W Ameryce Północnej i Południowej spodziewane są ulewne deszcze, a w północnej części Europy, latem będzie chłodniejsze niż zwykle.

Średnia temperatura w tym sezonie jest 2-3 stopnie powyżej normy w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Meksyku i na Alasce. Dużo cieplej niż zwykle było w rejonie zachodniego Atlantyku i tropikalnego Pacyfiku. Na podstawie danych z National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA), w czerwcu tego roku wystąpił rekord globalnej średniej temperatury powierzchni Ziemi i oceanów dla tego miesiąca. Temperatura przekroczyła wartość średnią o 0,88 stopni.

Według Światowej Organizacji Meteorologicznej, zjawisko klimatyczne El Niño, na początku przyszłego roku będzie na jednym z najpotężniejszych poziomów od 1950 roku. Prognozy średniej temperatury powierzchni wody w centralnej i wschodniej części Oceanu Spokojnego wskazują, że będzie o 2 stopnie powyżej średniej. Szczyt El Niño przypadnie w okresie od października 2015 do końca stycznia 2016 r.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Furmański

Wszystkie dane wyssane z

Wszystkie dane wyssane z małego palca lewej stopy. Nie zostały przekroczone max temperatury z niedalekiej przeszłości, nie mówiąc o dalszej. Naturalny cykl przyrody trwa, a cwaniaki i media żyją z tego. Żałosne.

Skomentuj