Przygotujcie aparaty i teleskopy - w nocy z 27 na 28 września będzie można oglądać Krwawy Księżyc

Kategorie: 

youtube.com

Pod koniec września, mieszkańcy Ziemi będą mogli oglądać piękne i bardzo niezwykłe zjawisko: duży księżyc nabędzie czerwono - pomarańczowy odcień w nocy z 27 na 28 września 2015 r. „Krwawy Księżyc” tak nazwano to niezwykłe zjawisko.

 

Według strony internetowej NASA, ogromny księżyc będzie można zobaczyć w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie, w Rosji, w Azji Zachodniej i wschodniej części Oceanii. Zdaniem ekspertów, „Krwawy Księżyc” nie jest powodem do obaw i niepokoju.


Jedynym minusem jest to, że o poranku  entuzjastów, patrzących  w nocne niebo, może boleć kark po nocnych obserwacjach. W tą noc, satelita Ziemi będzie wydawał się być o 14% większy niż zwykle ze względu na fakt, że będzie znajdował się maksymalnie blisko naszej planety.


Według NASA, „Krwawy Księżyc" pojawi się na niebie w nocy z 27 na 28 września br. o 3:11 czasu moskiewskiego. Zafarbuje się na czerwono około godz. 05:00 rano, gdy cień Ziemi całkowicie przysłoni księżyc. Tej nocy spodziewać się również można zaćmienia księżyca, które jednak może być łatwo mylone z fazami księżyca.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kat

  Co 18 lat wypada zaćmienie

 
Co 18 lat wypada zaćmienie Księżyca i Słońca w tym samym miejscu a co 9 lat średnio węzeł księżycowy wschodzący zwany Głową Smoka zachodzi na węzeł księzycowy Północny zwany Ogonem Smoka i odwrotnie.
Mają wtedy miejsce znaczące wydarzenia w świecie.
2015-18 lat=1997-powodzie ‚1000-lecia”w Polsce
1997-18 lat =1979 -wybuch wojny w Afganistanie
1979-18 lat=1961- dalszy ciąg wojny w Indochinach
1961-18 lat= 1943-zamach na gen.Sikorskiego,bitwy Ii w.św. itd.
 
 
 

Portret użytkownika achiles

I to jest namacalny dowód na

I to jest namacalny dowód na to, że HARP ( o czym był tu parę dni temu artykuł ), ponownie został odpalony i jego zadaniem jest też TRZĘSIEŃ ZIEMI wywoływanie. A swoją drogą to się dziwię wszystkim tym GŁUPKOWATYM władzom w KRAJACH, gdzie te trzęsienia ziemi występują zaraz po uruchamianiu tego USTROJSTWA, że nie żądają wyjaśnień, od SZATANÓW, dlaczego i czemu ich kraje rozwalają, za pomocą tego USTROJSTWA. ALE WIDOCZNIE, TO NIE SĄ SUWERENNE KRAJE I ICH WŁADZE I NIE MAJĄ PRAWA NIC DO POWIEDZENIA, SWOIM SZATAŃSKIM PANOM.

Portret użytkownika anubis

Oj będzie sie działo, ale

Oj będzie sie działo, ale tylko na rynkach finansowych i na na giełdzie w stanach , co parę lat maja kataklizm z powodu finansów. Do konca września maja zagłosować na nowy budżet i jak wiadomo ze sa w dupie to zrobią reset , może jakąś wojenka sie znajdzie po drodze i zaś będzie cacy na pare lat .....

Strony

Skomentuj