Silny grad zabił 300 flamingów w Albacete

Kategorie: 

spanishnewstoday.com

Na przełomie sierpnia i września miała miejsce katastrofa w wielu miejscowościach w prowincji Albacete w Hiszpanii. Spadł tam grad wielkości piłek golfowych. Uszkodzone zostały uprawy rolne, a także plantacje drzew migdałowych i winnice.

 

Ponadto, silny grad zabił 300 flamingów w parku przyrody Laguna de Petrol. Ranne ptaki trafiły do Centro de Recuperación de Fauna Amenazada de Albacete w celu oceny stanu ich zdrowia.

 

W niektórych miejscach spadło od 17 do 23 litrów gradu na metr kwadratowy. Uszkodzonych zostało wiele pojazdów zaparkowanych na ulicach.

 

Według Państwowej Agencji Meteorologicznej (Aemet), zła pogoda była wynikiem zbytniego nagrzewania niższych warstw atmosfery, co wywołało burze.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj