Liczne obłoki srebrzyste NLC mogą być skutkiem zmian klimatycznych

Kategorie: 

Źródło: twitter

Chmury zwane obłokami srebrzystymi, albo NLC (Noctilucent Clouds) to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych zjawisk naturalnych. Z doniesień historycznych wynika, że pierwsze takie świecące po zachodzie Słońca obłoki zaobserwowano dopiero po wybuchu wulkanu Krakatau pod koniec XIX wieku. Z jakichś powodów są one jednak widywane do dzisiaj. Można nawet powiedzieć, że w ostaniach latach ich obserwacji jest zdecydowanie więcej.

 

Według specjalistów obłoki srebrzyste - NLC - po raz pierwszy widziano w 1885 roku, po erupcji wulkanu Krakatau. Była to największa erupcja wulkaniczna w naszych czasach i wzbiła wysoko w atmosferę ogromne ilości pyłu wulkanicznego. Od tego czasu pojawiają się te specjalne chmury, które tworzą się bardzo wysoko w atmosferze, na wysokości od 70 do 90 km nad powierzchnią Ziemi.

 

Zwykle obłoki NLC powstają po zachodzie Słońca i można je oglądać 30 do 60 minut. Kiedyś tego typu chmury występowały przeważnie tylko w Arktyce, ale w naszych czasach nastąpiły bliżej niesprecyzowane zmiany, które powodują, że obłoki srebrzyste pojawiają się często również w naszych szerokościach geograficznych. Na dodatek stają się niezwykle trwałe.

Źródło: Twitter

W niektórych miejscach obłoki NLC stają się wręcz atrakcją turystyczną. W Europie widuje się je od Szkocji aż do Rosji. To samo zjawisko notowane jest na terenie całej Ameryki Północnej. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jest to znak, że obłoki NLC mogą być jakoś związane z obserwowanymi obecnie zmianami klimatycznymi.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika debaucher

Przepraszam Szanowni

Przepraszam Szanowni Użytkownicy,że wtrącę się do Waszej dyskusji jako laik-mam takie prawo!
Skoro piszecie,że opryskują nas aluminium od np.15 lat,to dlaczego nie obserwujemy MASOWYCH zatruć tym gównem?Ja  badam swój organizm na toksyny plus morfologia i jakoś nic nie wychodzi!
Czy ja jestem taki odporny,czy robią mnie w ch.ja na wynikach?Przecież gdyby to była prawda wpierdalalibyśmy już tylko AL!Oczywiście widuję dziwne 'smugi kondensacyjne"ale ludzie kochani-przy tej intensywności oprysków i tak długim czasie najtwardszy organizm by tego nie wytrzymał!
Widzę sąsiadów i ich dzieci,widzę moje wyniki badań,więc gdzie k...wa są te trucizny?
Mówicie o liczbie chorych na raka,zwłaszcza starszych-oni się dorobili raka przez bezrozumne życie!
Dłatego na razie popieram SPOTTERA i FOXTROTA bo jest nierealne spuszczać trucizny przez 15-20 lat i nie mieć z tego żadnego efektu.
Jeśli nas faktycznie chcą truć to albo są niedouczeni(chyba zastosowali za słabą mieszankę),albo nie chcą nas TRUĆ i rozpylają w innym niewiadomym dla nas celu.
Ja teraz jak patrzę w niebo i widzę jakiś podejrzany syf,to nastawiam się psychicznie tak:COKOLWIEK TO JEST CH.J MI ZROBI!
Pozdrawiam obie strony tego niekończącego się sporu-tak czy siak nie dać się i do przodu!!

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika wtajemniczony

No cwaniaczu przegiąłeś...

No cwaniaczu przegiąłeś... statystyka umieralności ludzi po 55 roku zycia, ułomnośc płodności kobiet i mężczyzn, rodzące sie słabe dzieci to statystyka cwaniaczku...  Postudiuj to sobie, zresztą dobrze o tym wiesz gnido...
 A'propos... zamówili u ciebie tego posta...? Nie dają rady?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika eva11

Nawet nie zdajesz sobie

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak sie mylisz i idziesz nie w tym kierunku....opryski sa fundamentem do wielu innych działań! 
Po pierwsze jestesmy najsilniejszym gatunkiem więc padniemy ostani,
Po drugie dziwie sie,ze nie widzisz tych kolejek w przychodni,tych masy recept,tych uzaleznionych  ludzi od psychotropow,lekow....
Po drugie to co nam serwują nie ma na celu nas w szybkim tepie wybic,a jedynie otumanic,takie metale największe spustoszenie czynią w mózgu, czy nie widzisz tego co dzieje sie ostanio z ludzmi,jak pieknie i bez sprzeciwu przyjmują każde gówno jakie tylko im serwują?czy nie widzisz tej biernośći w każdym aspekcie zycia? tej beznadzieji i kompletnym braku reakcji? 
Dlatego teraz tyle spraw wychodzi na jaw,a nikt nie reaguje nawet palcem nie kiwnie,a wszystko jest przyjmowane jak cos z czym nigdy nie mozna sie nie zgadzać?
Nie chodzi o epidemie chorob,bo o to dba juz przemysl żywieniowy i farmacja,a jedynie o to aby ludzie siedzieli cicho! 
Aby ,,oni,,mogli tworzyć co tylko zechcą,zeby mogli w mawiać nam co tylko zechcą, abysmy przygladali się jak nasz dom obumiera,jak nas zniewalaja,inwigiluja i nie mieli problemu,ze ktoś im w tym przeszkodzi!

Portret użytkownika DagmaraZofia

Zgadza się. Jak przestałam

Zgadza się. Jak przestałam robić zakupy w aptece i na dolegliwości różnorakie( a już na pewno na przeziębienie) serwuję sobie kurację ziołową, to dziwnym zbiegiem okoliczności poprawiła mi się odporność na tyle, że i o przeziębieniach zapomniałam. Rodzinie także. Do tego zaczęłam widzieć i rozumieć masę drobnych zależności oraz mechanizmy piorące mózg. Wędlin, gdzie jest mięsa 30% a dalej substytuty wszelakiej maści też nie kupuję. Wolę upiec, lub sama uwędzić kawał mięcha. Też pewnie naszprycowane, ale chociaż nie wymieszane z chemią. O napojach w zjadliwych kolorach, które wydają się swiecić w ciemnościach nie wspomnę. Radzę poczytać doniesienia, iż amerykańskim pilotom wojskowym zabrania się picia napojów słodzonych aspartamem, gdyż wpływa niekorzystnie na ich zdolności. A żeby w tych napojach tylko sam aspartam był....

Portret użytkownika AMR1

Wyjaśnie wszystkim czytajacym

Wyjaśnie wszystkim czytajacym na czym polega "współpraca" technologii  HAARP z CHEMITRAILS:
 Otóż mikrofale w powietrzu rozchodza sie szybciej niż światło elektromagentyczne w światłowodach (ale to i tak grubo poniżej predkosci światła).
 W środowisku metalowych nanoczasteczek zmieniajacych elektrostatyke atmosfery, te mikrofale rozchodzą sie z predkością światła w prózni..
 Teraz to jasne nie?
 A po co maja sie tak szybko rozchodzic?
 Odpowiedź jest zasadnicza:...
 Hologramy i uderzenie degradacyjno-geologiczne...( trzęsienia Ziemi, wulkany), czyli manipulowanie ludzkimi zmysłami i militarne operacje geofizyczne.
 Jednakże dla pociechy powiem, że program CHEMITRAILS SPEŁNIA ZAŁOŻENIA BANDYTÓW Z NWO GRUBO PONIŻEJ ICH OCZEKIWAŃ.
 NA DOMIAR ZŁEGO ( DLA NICH)  ROŚNIE ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZENSTW PLANETY
 

Portret użytkownika wtajemniczony

Acha... zapomniałem dodać, że

Acha... zapomniałem dodać, że jesteśmy w ten sposób w gigantycznej, kontrolowanej mikrofalówce..
 A co sie dzieje z naszą krwią?? Tworzą sie mikroskrzepy, które dla ludzi starszych ( pow 55 roku zycia) powodują zawały, udary... i raka, zwłaszcza pod dostaniu się nano strontu, czy baru do uszkodzonych błon komórkowych, stanowiąc kancerogenny katalizator degradacji komórek.
 Oczywiście HAARP-ik dozuje owe fale z kontrolowaną mocą i kierunkiem działania..

Portret użytkownika Groot

Obłoki srebrzyste. Cytat z

Obłoki srebrzyste. Cytat z artykułu " W Europie widuje się je od Szkocji aż do Rosji. To samo zjawisko notowane jest na terenie całej Ameryki Północnej"
Rozumiem że w Rosji się ich nie widuje,bo w Rosji nie pryskają?

Portret użytkownika inzynier magister

Naukowcy, lekarze, piloci i

Naukowcy, lekarze, piloci i meteorolodzy udzielają szczegółowych zeznań podczas przesłuchania jakie zorganizowała Rada Nadzorcza Shasta w sprawie Chemtrails i Geoinżynierii, które odbyło się 15 lipca 2014 r. w Kalifornii. Eksperci przedstawiają dowody niebezpiecznych skutków geoinżynierii zwanej Chemtrails (smug chemicznych) prowadzonych przez rząd USA zarówno na przyrodę jak i człowieka.
https://zatruteniebo.wordpress.com/
Dowody wskazują jednogłośnie, iż owa modyfikacja pogody przez rozpylanie chemicznych toksyn szczególnie aluminium ma wpływ na degradację środowiska naturalnego, w tym wyjaławianie gleby poprzez zmienianie jej pH na zasadowy, degradację organizmów jak i gatunków. Substancje te mają jednak fatalny skutek dla człowieka! Choroby takie jak Alzheimer a być może i ADHD jest wynikiem tych oprysków. Jest to niestety tylko czubek góry lodowej, z których wnioski nasuwają się wręcz dramatyczne dla naszej populacji i egzystencji. Ale o tym napiszę oddzielny, szczegółowy artykuł.
Jest to moim zdaniem jedno z lepszych prezentacji, jakie ostatnio widziałem. Tym bardziej że jest z tego roku! Zapraszam
Co powinieneś wiedzieć o smugach chemicznych Chemtrails 2014 1/2
https://www.youtube.com/watch?v=nCoe9b2ri64

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Funky Koval

Oni chcą zniszczyć owady

Oni chcą zniszczyć owady zapylajace żeby kupować od nich GMO ! Błonkoskrzydłe, błonkówki (Hymenoptera) – rząd owadów obejmujący ponad 125 tys. opisanych gatunków występujących na całym świecie, z wyjątkiem rejonów polarnych. Najwięcej gatunków spotyka się w krajach tropikalnych. Do błonkówek należą m.in. pszczoły, osy, mrówki, pilarzowate, gąsieniczniki, bleskotki i trzpiennikowate.
Błonkoskrzydłe uważane są za rząd owadów o największym znaczeniu dla gospodarki człowieka: wiele z nich odgrywa dużą rolę w zapylaniu roślin

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika Foxtrot

Mam propozycję. Skoro tyle

Mam propozycję. Skoro tyle tego paskudnego aluminium nam sypią na łeb to może zacznij to zbierać. Spróbuj rozłożyć w poziomie np. prześcieradła. Odczekaj kilka dni a potem zebrany pył wsyp do pojemnika. I ten cykl powtarzaj wielokorotnie. Bądź bardzo cierpliwy. A jak już skończysz to udaj się do punktu skupu metali kolorowych i pochwal się tutaj ile zarobiłeś. Trzymam kciuki za dobry wynik.

Strony

Skomentuj