Poważne skutki silnego trzęsienia ziemi w Turcji

Kategorie: 

Dopiero co wczoraj serwis The Extiction Protocol zauważył, że aktywność sejsmiczna w Indiach zdaje się wskazywać na to, że są one w przede dniu pęknięcia. Patrząc na to globalnie nie wygląda to zabawnie, bo pęka właśnie cześć Afryki. Dzisiaj doszło do trzęsienia ziemi, które zdaje się potwierdzać, że dochodzi do czegoś zastanawiającego.

 

Turecka telewizja twierdzi, że na pewno zginęło, co najmniej 45 osób, ale już teraz wiadomo, ze mogło zginąć nawet 1000 osób. W mieście Van składały się kilkupiętrowe budynki. Zdesperowani ocaleni walczyli do tego stopnia dramatycznie, że potrafiły się pojawiać nagle ręce wystrzelające ze zgliszczy.

 

Najbardziej dotknięta miescowość przez trzęsienie to Ericis. To miasto ma 75 tysięcy mieszkańców. Znajduje sie ono w górskiej części prowincji Van, blisko granicy irańskiej. Właśnie ta miejscowość leży w miejscu, które jest szczególnie narażone na skutki gwałtownych zjawisk sejsmicznych. Cała miejscowość znajduje się w obrębie uskoku tektonicznego.

 

Wiadomo na pewno, że przynajmniej 30 budynków w Ericis po prostu rozpadło się w wyniku trzęsienia a 10 dużych budowli w Van również zostało zniszczonych. Podobno na miejscu tragedii chodzą mieszkańcy szukając ocalałych krewnych.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 16 kilometrów od miasta Van w wiosce Tabanli. Władze przyznają, że skutki kataklizmu są poważne. Pod gruzami znajdują się setki osób. Skutkiem pękania Indii i Afryki mogłoby być zwiększenie aktywności sejsmicznej obszarów, które powinny zwiększyć swoją aktywność w wyniku takiego rozłożenia napreżeń. Sytuacja w tym regionie dopiero się rozwija.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gelix31

Spoko, bylo 3.2 do 4.5 nic

Spoko, bylo 3.2 do 4.5 nic nam nie grozi i malo kto nawet poczyje ze cos bylo. To grzechotki wstrzasow z Turcji.
W Turcji to chyba jeszcze nie koniec, sporo jest wtórnych i bylo pare powyzej 5, oby jutro sie skonczylo..... Dobrej nocy

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ