Poważne skutki silnego trzęsienia ziemi w Turcji

Kategorie: 

Dopiero co wczoraj serwis The Extiction Protocol zauważył, że aktywność sejsmiczna w Indiach zdaje się wskazywać na to, że są one w przede dniu pęknięcia. Patrząc na to globalnie nie wygląda to zabawnie, bo pęka właśnie cześć Afryki. Dzisiaj doszło do trzęsienia ziemi, które zdaje się potwierdzać, że dochodzi do czegoś zastanawiającego.

 

Turecka telewizja twierdzi, że na pewno zginęło, co najmniej 45 osób, ale już teraz wiadomo, ze mogło zginąć nawet 1000 osób. W mieście Van składały się kilkupiętrowe budynki. Zdesperowani ocaleni walczyli do tego stopnia dramatycznie, że potrafiły się pojawiać nagle ręce wystrzelające ze zgliszczy.

 

Najbardziej dotknięta miescowość przez trzęsienie to Ericis. To miasto ma 75 tysięcy mieszkańców. Znajduje sie ono w górskiej części prowincji Van, blisko granicy irańskiej. Właśnie ta miejscowość leży w miejscu, które jest szczególnie narażone na skutki gwałtownych zjawisk sejsmicznych. Cała miejscowość znajduje się w obrębie uskoku tektonicznego.

 

Wiadomo na pewno, że przynajmniej 30 budynków w Ericis po prostu rozpadło się w wyniku trzęsienia a 10 dużych budowli w Van również zostało zniszczonych. Podobno na miejscu tragedii chodzą mieszkańcy szukając ocalałych krewnych.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 16 kilometrów od miasta Van w wiosce Tabanli. Władze przyznają, że skutki kataklizmu są poważne. Pod gruzami znajdują się setki osób. Skutkiem pękania Indii i Afryki mogłoby być zwiększenie aktywności sejsmicznej obszarów, które powinny zwiększyć swoją aktywność w wyniku takiego rozłożenia napreżeń. Sytuacja w tym regionie dopiero się rozwija.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pomiot ludzkości

Lubię takie mało

Lubię takie mało konstruktywne, naiwne działania. Popieram! Jak nikt tu jeszcze nie poparł! Na pewno nasza energia wyciągnie tych ludzi spod gruzu. Infantylizm tego działania uratuje konających ludzi. POPIERAM!!!!!

Portret użytkownika devoratus

Typowy polaczek - jak tylko

Typowy polaczek - jak tylko kto próbuje wyleźć z kotła, to go rodacy za nogi z powrotem wciągną.
 
Skąd w ludziach tyle gówna i kurestwa ?
 
Bydlęta dawać minusy - każdego wynagrodzę ciężką chorobą, mam już dość zbydlęcenia na ziemi.
Ludziom dano ostatnią szansę na poprawę, ponieważ większość dalej brnie w kurestwo - niedługo aktywują się prawdziwe programy zniszczenia. To co widzielśmy do tej pory to było tylko grożenie palcem.
 
 

 

 

Portret użytkownika Pan Dziobak

Oosobiście wydaje mi się że

Oosobiście wydaje mi się że poszkodowanym w tym trzęsieniu ziemi bardziej przydadzą się teraz medykamenty, woda, koce, racje żywnościowe i dach nad głową oraz opieka lekarska niż energia. Ale jeśli to serio działa, to nie mam nic do stracenia i niech będzie, mogę się przyłączyć.  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

To co piszesz to prawda i to

To co piszesz to prawda i to im mogą dać bliscy rodzina państwo i wrażliwe istoty ludzkie z Turcji ,ale w tej chwili dużo ludzi cierpi we wszelaki sposób a nawet walczy o życie bardzo wielu jest pod gruzami i cierpi . Wysyłając energię życia wzmacniasz ich uspakajasz oraz nie tracą nadziei ,że wkrótce nadejdzie pomoc i tym samym mają już od razu większe szanse na przeżycie. To tak pokrótce o tym. Dla nie wtajemniczonych. Usiądź wygodnie kręgosłup w pionie nogi nie skrzyżowane rece oparte na kolanach dłonie skierowane wewnętrzną stroną ku górze. Uwagę swą skup na oddechu  , wdech głęboki wstrzymanie na 3 sek. Wydech ustami powolutku 12 sek. Po ok. 10 oddechach wyłączenie umysłu stan zerowy ( nie myśl o niczym)  ok. 5 oddechów następnie włączenie umysłu i równocześnie powinno na środku dłoni być lekko odczuwalne ciepło w postaci punktu lub lekki ucisk to ta energia dalej to już wiadomo kieruj ją świadomie ze współczuciem i miłością do potrzebujących. Już was kocham za to co zrobicie. GwIeZdNy…..

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

W Miłość zjednoczenia i

W Miłość zjednoczenia i jedności połączmy się dzisiaj o godz 21.00 aby wysłać energię wsparcia dla kochanych braci sióstr istot ludzkich oraz dzieci i mniejszych istot poszkodowanych w Turcji. Istotki wrażliwego serca łączmy się wspólnej sprawie aby choć w taki sposób ulżyć cierpieniom kochanych istot ludzkich w Turcji.Dając mi +  będę znać ilość otwartych SERC i gotowych nieść pomoc o 21.00  Zapraszam też doświadczonych w przesyłaniu energii życia na odległość . Kochani oni w tej chwili przeokropny sposób cierpią więc czekam ma odzew i reakcję oraz jedność w pomocy.Duchem miłości z wami GwIeZdNy…

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika Mpm

To trzęsienie było do

To trzęsienie było do przewidzenia, chociaż nie specjalizuję się w tej dziedzinie, to jednak mogę to stwierdzić, na podstawie tygodniowych obserwacji monitoringu trzęsień. Pisałem o tym tydzień temu, że niepokojąco nasiliły się wstrząsy w Europie zwłaszcza w Grecji, Turcji i Włoszech, po Niemcy, Rumunię Czechy i Polskę.Od roku takiego roju tam nie było, jedynie pojedyncze incydenty.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem