Uderzenia kilku piorunów uszkodziły centrum przetwarzania danych Google w Belgii

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Internetowy gigant Google ogłosił nieodwracalną utratę części danych użytkowników. Poinformowano, że nastąpiło to z powodu klęski żywiołowej. Według komunikatu prasowego koncernu, cztery uderzenia pioruna doprowadziły do uszkodzeniu centrum przetwarzania danych Google w Belgii.

 

Ucierpieli przede wszystkim użytkownicy usług Google Compute Engine, która pozwala użytkownikom na przechowywanie danych w chmurze i uruchamianie wirtualnych komputerów w "chmurze". Firma ma pewność, że bezpowrotnie zniszczone zostało tylko 0,000001 procenta danych. Oczywiście każda utrata danych jest nieakceptowalna, ale ta stosunkowo niewielka strata jest spowodowana szybkim przywróceniem zasilania serwerowni i powielenie informacji w innych elementach sieci.

 

Eksperci twierdzą, że budynek data center został zbudowany z uwzględnieniem prawdopodobieństwa uderzenia pioruna, ale kilka pod rząd to zbyt dużo, aby mógł to wytrzymać. Każde centrum przetwarzania danych jest połączone energetycznymi i telekomunikacyjnymi przewodami, dlatego pioruny miały jak wniknąć do infrastruktury.

 

Korporacja Google zapewnia, że ​​przeprowadzony zostanie audyt bezpieczeństwa w celu wzmocnienia ochrony swoich centrów. Jednocześnie zostanie wystosowane zalecenie, aby klienci mieli możliwość tworzenia lokalnej kopii swoich danych.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MARGO

"...Internetowy gigant Google

"...Internetowy gigant Google ogłosił nieodwracalną utratę części danych użytkowników...  nastąpiło to z powodu klęski żywiołowej...  cztery uderzenia pioruna..."
_____________________________________________
No i proszę - jaki mądry piorun - wiedział w co walnąć...
 
Po Zdrówka Kochani... pioruny są z nami

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Skomentuj