Wielkie obszary Ziemi zmagają się z powodziami

Kategorie: 

W Ameryce Łacińskiej wprowadzono stan wyjątkowy. Region pustoszą tropikalne ulewy powodując chaos w Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui i Kolumbii. Do tej pory w powodziach zginęło tam ponad 100 osób. Około 15 tysięcy jest bezdomnych.

 

Przepływające w wartkim nurcie szczątki porywane przez masy wody niszczą mosty i drogi. Skutkiem katastrofalnej sytuacji jest praktycznie odcięcie od świata wielu osiedli. Straty w rolnictwie są tak ogromne, że na razie nie jest nawet możliwe oszacowanie ich wielkości.

W ostatnich dniach podobne tropikalne deszcze zalały Rzym powodując paraliż komunikacyjny miasta i zmuszając turystów do brodzenia po kolana w wodzie deszczowej.

Rozmiary powodzi w Tajlandii są już tak wielkie, że bez nadmiernego patosu można stwierdzić, że to powódź stulecia. Pod wodą jest 2/3 terytorium kraju a Bangkok będzie pewny przetrwania dopiero na początku listopada. Władze lokalne bezradnie rozkładają ręce i sugerują zmianę zwyczajów mieszkańców tak, aby brać pod uwagę element nieprzewidywalności sytuacji, w jakiej znalazł się cały kraj.

Biorąc pod uwagę fakt, ze poziom światowych oceanów w 2010 spadł o 6mm mamy widoczny znak, że woda ta znalazła się w atmosferze i powoduje spustoszenie począwszy od styczniowego kataklizmu w Australii poprzez USA, Pakistan i teraz Tajlandię, Amerykę Łacińską. Skale powodzi są ogromne i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się normalizować.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mszbo

Może nie chodzi o to, żeby

Może nie chodzi o to, żeby ludzie się na to nie przygotowali, tylko o to by nie wpadali w panikę nie brali kredytów na sto tysiecy, nie napadali na banki, nie kradli ze sklepów, nie zabijali ludzi, nie gwałcili kobiet.Takie zachowanie było by typowe na wieść, że coś sie dzieje i może coś się stać na większą sklale-skale światową

"Los ludzkości jako całości będzie taki, na jaki ona zasługuje".Albert Einstein

Portret użytkownika Tobi

Od pewnego czasu jest

Od pewnego czasu jest naprawdę apokaliptycznie, dzieje się tyle kataklizmów że codzień w Tv powinno być to opisywane, tymczasem kupa nieznaczących tematów zatruwa głowy milionów Polaków. Jak obserwuje to co się dzieje na Ziemii od roku to naprawdę wygląda to na czekające nas ogromne zmiany. Pytanie tylko komu zależy by większość ludzi nie była przygotowana na nadchodzące wydarzenia... Bo póki co każdy leje na to co się dzieje na Ziemii, wystarcza wszystkim to że mają kasy na styk na miesiąc.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Co ci da czekanie na koniec

Co ci da czekanie na koniec czyjegokolwiek kalendarza, myslisz ze od tego czasu wszystko nagle sie polepszy? ruszyc tyłek i więcej myśleć, więcej starac sie uswiadomić bliskich, daty takie jak kalendarz majów dają informacje nie rozwiązanie, wszyscy zlezlismy w ten okres czasu aby iść do przodu swoim ogólnym wykształceniem czystego istnienia.Majowie bardzo dobrze wiedzieli i wiedzą nature ich dat,przemian jakie ludźkość bedzie musiała sobie postawić aby zacząć się poprawnie rozwijać i w poziomie materialnym i niematerialnym.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem