Potężna eksplozja w Chinach mogła być największym nienuklearnym wybuchem w historii

Kategorie: 

Źródło: twitter

Do potężnej eksplozji doszło w mieście Tianjin w wschodnich Chinach. Fala uderzeniowa, która powstała w jego wyniku była odczuwalna w odległości dziesięciu kilometrów. Oficjalna przyczyna wypadku nie została ujawniona. Mogło zginąć nawet ponad 100 osób.

 

Według doniesień agencyjnych zginęło na pewno 50 osób, ale bilans niestety raczej ulegnie podwyższeniu. Na dodatek wybuch spowodował rozległy pożar, a odłamki szyb po fali uderzeniowej raniły tysiące osób. Lokalne szpitale przeżywają prawdziwe oblężenie.

 

Eksplozja była wynikiem wcześniejszego pożaru, który coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Walczyło z nim sto załóg strażackich. Poinformowano, że około 20 strażaków zaginęło, a 45 strażaków wciąż jest oficjalnie zaginionych.

Część miasta wygląda jak strefa wojny. Wprowadzono też lokalnie stan wyjątkowy. Pojawiły się też pogłoski, że doszło do skażenia okolicy, co spotęgowało panikę po katastrofie. Oficjalnie jednak władze nie potwierdzają, że doszło do uwolnienia jakichś chemikaliów groźnych dla otoczenia.

 

Energię tego wybuchu oszacowano na 21 ton TNT. Jasny błysk mógł być postrzegany nie tylko z  całej okolicy, ale nawet z kosmosu. Eksperci twierdzą, że eksplozja z Tianjin może stać się największym wybuchem nienuklearnym w historii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Najciekawsze co to za

Najciekawsze co to za materiał który tak wybucha ?! Może to fabryka dynamitu albo plastiku wybuchowego ? Już mówią ludzie zajmujący się masonerią, że to sprawka NWO które zaatakowało niepokorne Chiny... My w Polsce musimy wybrać Polaków do sejmu, żeby już nigdy złodzieje z PO, PSL i SLD nie zasiedli w rządzie Polskim ! Również musimy się modlić o Miłosierdzie Boskie od św. Faustyny bo inaczej nie pokonamy tych bandziorów masońskich co niszczą Polskę !

U mnie w miejscowości zlikwidowali poczte polską a budynek sprzedali ! Firmom zachodnim pocztowym/kurierskim się opłaca w Polsce a Polakom się nie opłaca ! Plan niszczenia Polski jest realizowany przez zagraniczne ośrodki i polskojęzycznych zdrajców !
China explosion: Drone footage shows Tianjin blast site - BBC News
https://www.youtube.com/watch?v=qTRqVtXFuqQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Odważniak

W Krakowie też była piękna

W Krakowie też była piękna Poczta, zabytkowe meble drewniane, rzeźbione, kolor mahoniowy, klimat rodem dziewiętnastowieczny, klasycystyczny, mosiężne wstawki, CUDO, przenieśli do mniejszego budynku, w którym jest ciasnota i zawsze śmierdzi, ludzie jak śledzie, urzędniczki łażą sobie po plecach, a jak nastąpił boom paczkowy, to dodatkowo toną w paczkach.. Ech, co za czasy smutne, ciekawe, kto ukradł to stare wyposażenie poczty...

Głosuj przeciw
-1

Strony

Skomentuj