Barack Obama zapewni syryjskim rebeliantom wsparcie amerykańskich myśliwców

Kategorie: 

Źródło: en.wikipedia.org
Stany Zjednoczone coraz bardziej angażują się w konflikt syryjski a podjęta właśnie przez Baracka Obamę decyzja może mieć znaczny wpływ na dalsze losy wojny. Amerykański prezydent postanowił zapewnić wsparcie lotnicze syryjskim rebeliantom, których USA zbroi i trenuje do walki z ISIL w specjalnych obozach. Myśliwce mogą zbombardować każdego "agresora", łącznie z wojskami Assada.

 

Niektóre kraje Bliskiego Wschodu rozpoczęły szkolenia bojowników tzw. syryjskiej opozycji. Stany Zjednoczone również biorą udział w tym procederze. Plany zakładają wyszkolenie kilkunastu tysięcy opozycjonistów w przeciągu następnych kilku lat. Oficjalnie, zostaną oni wysłani do Syrii do walki z organizacją terrorystyczną ISIL, lecz oczywiste jest również to, że wyszkoleni i uzbrojeni bojownicy będą chcieli walczyć także przeciwko armii rządowej.

 

Kilka miesięcy temu Turcja zapowiedziała, że szkolona u nich opozycja otrzyma dodatkowe wsparcie lotnicze. Barack Obama podjął właśnie podobną decyzję - amerykańskie myśliwce będą pomagać antyrządowym bojówkom nie tylko w ofensywie, ale również i w defensywie. Rebelianci, którzy postrzegani są przez władze Syrii jako terroryści, będą wspierani z powietrza bez względu na to kto ich zaatakuje.

 

Stany Zjednoczone będą teraz oficjalnie stały po stronie syryjskich rebeliantów - będą ich popierać nie tylko politycznie czy finansowo, ale także militarnie. USA potraktują ich jako własną armię lądową. Może więc dojść do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w wyniku której wywiąże się bezpośrednia konfrontacja na linii Syria-USA.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/08/03/us-mideast-crisis-syria-usa-idUSKCN0Q803Y20150803

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

O Igrzyskach Wojskowych

O Igrzyskach Wojskowych rozgrywanych właśnie w Rosji ....

" Wychodzi na to,że NATO narobiło w gacie na taką wiadomość i nie zgłosiło chęci do walki a własne dobre imię , a to znaczy że dobrego imienia mieć nie może !! Smrodem tchórzowskim cuchną !! Potrafią tylko zasmradzać polskie poligony, co zagroziło katastrofą ekologiczną , do tego stopnia że sołtysi okolicznych sołectw zgłosili ten fakt do sanepidu !! Taki smród z tych poligonów wali !!"

(łojnet)

Portret użytkownika achiles

Podły świat, jak wytłumaczyć

Podły świat, jak wytłumaczyć dziecku dlaczego Rosja popiera Syrię a usa raz popiera rzeźników, raz ich zwalcza i mówi Syryjczykom co mogą a czego nie na własnym terytorium, jak wytłumaczyć, że Turcja morduje Kurdów w odwecie za atak isis , no i gdzie jest w tym wszystkim miejsce dla handlarzy i producentów broni, dla ropy i dla małego kraiku znad m. śródziemnego gdzie sporo starych ludzi mówi po polsku .
Nieco wcześniej rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył, że Syria "nie powinna ingerować" w działania sił wyszkolonych przez Amerykanów w celu walki z IS. Gdyby jednak było inaczej, mogą zostać podjęte "dodatkowe kroki" - ostrzegł, sygnalizując możliwość ataków z powietrza przeciwko siłom syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada..............proponuję ruskim wyszkolić i wysłac podobnych "bojowników" na ukraine nazywając ich oczywiście "nowa ukraina"....

Portret użytkownika tubylec

"Nie możemy przestać się

"Nie możemy przestać się zabijać, jest tak
Bo to siedzi, jest w nas, zginął nawet Mesjasz
To jest straszne, wiesz? Jak myślę sobie tak o tym
Budzi się agresja, gdy nie masz nic do roboty
Myślę sobie też, brat, to nie wina bloków
Wina skurwysyna, myśli: "wojna", krzyczy: "pokój"
Notuj. Nie poznasz po słowach. a po czynach,
Poczuj, jak podskoczy Ci adrenalina,
Otwórz oczy, uszy, po czym poczytaj internet
Tylko sieć nam pozostała, nikt jej nie chwycił za gębę
Teledysk nie lata w TV, bo nie jesteśmy koncernem
Czy nie dziwi Cię, dlaczego murzyn został prezydentem?
Czemu ludzie byli tak szczęśliwi, gdy składał przysięgę?
Czemu kłamał, tak jak wszyscy wszędzie, to jest pierdolnięte.
Wpisz sobie "wielkie oszustwo" i naciśnij enter
Zresztą nasi też są łasi, Polska płaci kontyngentem
Wielki biznes zmieli nas twardzieli, ja nie mogę spać
Przed oczami mam rodziny tych, którzy zginęli za:
Oficjeli, za ropę, na ulicy za 2 złote, za wodę w Afryce,
Za szpryce w Ameryce,
Kurwa mać, dajcie żyć, to są nieprzespane noce
W nocy pocę się pod kocem, chciałbym spać i chciałbym śnić
Muszę wstać i muszę pić 40%, byleby wyjść spokojnie na ulicę
Potem spotkać tą moją hołotę i żyć."

 
Fokus - Lament

Portret użytkownika SurvivorMan

  Od siebie dodam: Klownom,


 
Od siebie dodam: Klownom, USraelskim trollom i zwykłym nieukom proponuję zapoznać się ze zwykłą słownikową definicją słowa TERRORYZM!
http://sjp.pwn.pl/sjp/terroryzm;2578078.html
Zgodnie z  definicją, największymi terrorystami na świecie są niemal wszyscy przezydenci USA przyjnamniej od 1945 roku!!! Dlaczego?
DLATEGO!

Brakuje oczywiście Libii, Syrii i UPAiny! USrael terroryzuje świat w takim tempie, że jak powstaje nowy mem, to właściwie już jest nieaktualny!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj