Rząd zmniejszył dług publiczny kradnąc pieniądze Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj doszło do symbolicznego przekazania 153 mld złotych w obligacjach państwa polskiego, które zostały przelane z pustego w próżne, a potem będą umorzone. Oznacza to, że każdemu z nas ukradziono statystycznie po 40 tysięcy złotych.

 

Typowy Polak nie rozumie co to za pieniądze i kto go właściwie okrada. Zwykle ktoś taki ich nie widzi, wydaje mu się, że to nie jego podatek tylko koszt pracodawcy. Rządzący zresztą zrobili wiele, aby przekonać tłuszcze, że z tym dziedziczeniem środków to nieporozumienie i pieniądze odkładane przez obywateli w prowadzonych przez prywatne firmy OFE, to nie są ich pieniądze tylko rządowe.

 

To paradne, bo najpierw zobowiązano fundusze do inwestowania w "bezpieczne" papiery wartościowe twierdząc, że akcje giełdowe są zbyt zmienne i lepiej jest kupować dług od siebie samego przez naszych drogich dosłownie i w przenośni prywaciarzy, którzy dostali koncesje na strzyżenie Polaków z części ich zarobków.

 

Ujmując to bardzo prostym językiem jest to zabawa w stylu "zabierzemy kasę motłochowi i po drodze się nią podzielimy" tylko okazało się, że trzeba trochę pokuglować nad wielkością długu więc idąc po najmniejszej linii oporu znacjonalizowali połowę naszych oszczędności, a na dodatek cynicznie każą wybierać między ZUS lub OFE, którym nakazano tym razem inwestycje wyłącznie w akcje. To tak jakby alkoholik wszedł do sklepu monopolowego i zaczął wykrzykiwać rytualnie, że jemu proszę już wódki tu nie sprzedawać. Przecież wszyscy wiedzą, że rząd dalej będzie się zadłużał, a gdy rynki nie będą chciały kupować ich świstków znowu każą to robić temu co pozostanie z OFE.

 

Wcześniej to przecież politycy kazali OFE kupować nasz dług, a teraz go bezczelnie anulują naszym kosztem. Wszystko to okraszone jest dawką nic nieznaczących obietnic, że "emerytury są gwarantowane". Tak samo gwarantowany był wiek emerytalny 65 lat, który już teraz wydłużył się do 67 lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby znowu go wydłużyć do 75 lat. Do tego dodajmy tak zwaną eutanazję kolejkową przeprowadzaną na chorych przez służbę zdrowia. Najlepszy obywatel to niewolnik, który pracuje do emerytury, a potem grzecznie umiera.

 

Co możemy zrobić z wiedzą na temat bankrutującego systemu emerytalnego? Nic. Po prostu więcej Polaków ucieknie z tego kraju, a na tych, co tu jeszcze zostaną nałożone będą dodatkowe podatki, żeby płacić emerytury możliwie najdłużej w takiej wielkości jak obecnie, nawet kosztem zadłużenia, które też spłacimy w podatkach. Redukcja wypłat świadczeń jest nieunikniona, ale rządzący boją się tego zaproponować, bo może ona oznaczać automatycznie zamieszki w kraju.

 

Jednak obecną patologię uda się podtrzymywać najwyżej przez kilka najbliższych lat i zapewne wkrótce jak grom z jasnego nieba pojawią się kolejne informacje o tym jak źle jest z finansami publicznymi i jakie to nowe świetne pomysły na ukradzenie pieniędzy obywateli ma władza. Jednak to nie będzie trwało w nieskończoność, bo w końcu ludzie się zbuntują, jeśli będą musieli utrzymywać pięcioro emerytów tym wielu resortowych zdrowych byków po trzydziestce.

 

Gdy się człowiek zastanowi to może dojść do wniosku, że sytuacja rzekomo uciskanych chłopów pańszczyźnianych była lepsza od sytuacji dzisiejszych podobno wolnych ludzi. Cieszmy się, że jest jeszcze swoboda poruszania się i rząd nie usiłuje na siłę zatrzymać w kraju swojej własności, czyli nas podatników.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika chaos

Chce zwrócić uwagę , że

Chce zwrócić uwagę , że umyślnie bądź nie przekłamaliście w artykule sume, którą każdy Polak oddał przy tej okazji. Mianowicie 38 i pół miliona Polaków razy 40 tysięcy złotych to daje 15 bilionów złotych 200 miliardów. Więc każdy Polak zapłacił po 4 tysiące nie 40 . Pozdrawiam

Portret użytkownika Mikuri

Wedłóg twoich wyliczeń

Wedłóg twoich wyliczeń wynika, że w Polsce mamy "38 i pół miliona Polaków" którzy już pracują i płacą składki tz; grozi nam eskalacja nie ma dzieci - a może dzieci już też pracują i płacą (o nie to straszne Język ) powiedzmy, że się mocno nie pomyliłeś; niech połowa z tych 38 500 000 Polaków płaci składki - (co też nie jest do końca prawdą) daje to coś koło 8 Tyś . Pozd

Portret użytkownika obserwator_69

Mają patent żeby POLACY BYLI

Mają patent żeby POLACY BYLI TAK DURNI JAK AMERYKANIE.W tv są różne programy typu "schow" tzn."Taniec z pojeb_mi", "X-shit", "Rozenek i jej test białej rękawiczki", "Ekipa żulernii z Warszawy", "Must be you stiupit" i inny syf który telewizje karmią Nas tym gównem (a przy okazji dawają zarobić tym chorym umysłowo celefrajerom z Naszego abonamentu)
PS:Dobrze że nie posiadam telewizora Smile

Portret użytkownika zulus

Pozostaje tylko szara strefa,

Pozostaje tylko szara strefa, samowystarczalnosc i wymiana barterowa. Jeździć można konno, a koń jezdzi na trawę. Albo rowerem. Cofnięcie się jakieś sto lat. Inwestować w dzieci i wychowanie, niekoniecznie szkolną edukację, bo to czyste ogłupianie. Bez tv da się żyć, internet niebawem będzie za darmoszke, zresztą można hodować orzechy i uzbierać na drobne wydatki. Jest taka nadprodukcja wszystkiego, że nic nowego nie trzeba.

Portret użytkownika anya67

ja to juz nie wiem co nas

ja to juz nie wiem co nas jako narod "ruszy" ... z roku na rok jest juz tylko gorzej i co ? i NIC.. gadamy , piszemy wsciekamy sie i tyle
jakas rewolucja by sie przydala... przewrot nawet wojskowy bylby lepszy od tego co jest obecnie
okradaja nas w bialy dzien na naszych oczach a my jak te "barany" na to pozwalamy
przeciez to nie zadna demokracja... nikt sie z nami jako narodem nie liczy bo i po co ? swinie przy korycie maja sie dobrze i... dobrze tak trzymac !!!
ps. gdyby obiecano mi rok odsiadki za wybicie tych wieprzy z Wiejskiej gotowa jestem to zrobic bez mrugniecia okiem
 
 

Portret użytkownika apocal

haha no widzisz i w ten

haha no widzisz i w ten dokladnie sposob mysla wszystkie partie polityczne w tym kraju.Partie polityczne to organizacje przestepcze ktroe maja dostep do systemu i dojenia nas.dlatego jest ich tak duzo bo to swietny pomysl na interes.Nic wiecej.
owinnismy rozbic w proch ich wszystkich.pierw zadac w referendach konkretnych zmian.

Portret użytkownika brutal

A jak by dali każdemu po

A jak by dali każdemu po równo te pieniądze ,to kto spłaci długi ! RZĄD ? a z czego rząd ma żyć bidule jak patrze na p Kalisza to mam łze w oku kruszyna nasza !!! jak cierpi że na telefon mu brakuje tylko 30 tyś miesięcznie wydaje a p Tusk ile on musi się nalatać żeby w końcu dotrzeć do domu ! żal mi też p Arłukowicza on tak dba o chorych jak on zmienił służbę zdrowia a p Macierewicz sam jeden wykrył wszystkich sprawców katastrofy w smoleńslu i zrobił to za darmo ! wszyscy tam ciężko pracują ! a co wy robicie żeby ratować kraj , nic !poza szukaniem 19mld wirtualnych zresztą, ja mam beke ale jaką mają z was politycy ? czy to aby ostatnia akcja rządu ,ile jeszcze trzeba ludziom dawac powodów do myślenia ? piszecie co to są goje i wiecie kto to taki ??? 

Portret użytkownika euklides

Kluczem do kajdan

Kluczem do kajdan niewolnictwa jest monopol NBP. Wystarczy zerwać z tym monopolem i to co niepotrzebne samo upadnie z braku środków...
Mam wrażenie, że wielkimi krokami zbliża się w Polsce jakaś większa zadyma. Oni wiedzą, że wojsko polskie stanęło by w tym konflikcie po stronie obywateli, dlatego przegłosowali ustawę o "bratniej pomocy". Ale bratnie wojska będą zajęte zadymami na własnych terytoriach, więc raczej się przeliczą. Pytanie czy nie przeliczą się obywatele? Czy będą szukać wyłącznie zemsty? Czy obecny reżim nie zostanie zastąpiony innym, o wiele gorszym jak to często bywało w historii....

Portret użytkownika ariel

1. ZUS jest bankrutem i

1. ZUS jest bankrutem i prawdopodobnie zostanie przemieniony w coś w stylu emerytury gwarantowanej pod dowolną nazwą.
To ile każdy straci kasy to co innego. Nie da się jej odzyskać bo jej po oddaniu do ZUS zwyczajnie nie ma.
2. Ciekawe, że oficjalne media nie podają, ile każdy z Polaków stracił de facto kasy po wydłużeniu wieku emerytalnego. Przeciętnie to jest chyba ze dwieście tysięcy ale moge się mylić. Jak to wyliczyć? Wystarczy policzyć jaka jest średnia długość życia i kiedy przejdzie się na emeryturę po i przed.

Portret użytkownika bb

Ja się tylko zastanawiam jaka

Ja się tylko zastanawiam jaka ustawa czy przepis prawny, lub jakie prawidła bankowe pozwalają na umorzenie własnych obligacji... Z tego co wiem to tak robiła brazylia czy inne tego typu kraje... skoro ktoś te obigacje kupił tz my poprzez OFE które i tak mają to w dupie bo prowizje pobierały od wpłat, a rząd te pieniądze z obligacji wydał, to nagła anulacja tych papierów to de facto dzaiałanie po za obrotem gospodarczym.....
 
W jaki sposób dopuściły taką operację instytucje finansowe, mfw czy NBP stojące na straży wartości pieniądza?.
 
To tak jak bym ja anulował swoje weksle... bo tak, w zamian obiecując że za 100 lat oddam w naturze...
 
Smile

Portret użytkownika jana

Cytat - Cieszmy się, że jest

Cytat - Cieszmy się, że jest jeszcze swoboda poruszania się i rząd nie usiłuje na siłę zatrzymać w kraju swojej własności, czyli nas podatników.   -  Prorocze to słowa , bo kto wie kiedy nam granice zamkną  aby się mogli wyżywić .

Strony

Skomentuj