Krajobraz Marsa mogła ukształtować gigantyczna eksplozja nuklearna

Kategorie: 

Pojawiają się nowe teorie na temat tego, co tak naprawdę zdewastowało planetę Mars. Ludzie odkryli aż nadto dowodów, które zdają się wskazywać na to, że na powierzchni planety doszło do jakiegoś wielkiego kataklizmu, który wypalił wszystko do piasku i kamienia.

 

To właśnie w wyniku tego incydentu Mars uzyskał swój czerwony wygląd i wysuszony pustynny krajobraz. Według naukowca z Orbital Technologies Corp. , Dr Johna Brandenburga, mogła to być naturalna reakcja jądrowa. To ona właśnie miała dosłownie zdmuchnąć atmosferę Marsa oraz zdewastować jego powierzchnię.

Największe zniszczenia wywołać miała wielka fala uderzeniowa, która przetoczyła się po powierzchni globu. Naukowcy zadawali sobie pytanie jak to możliwe, że planeta wygląda na zniszczoną od bieguna do bieguna. Dr John Brandenburg zasugerował, że przyczyną była naturalna eksplozja jądrowa.

 

Brandenburg opiera swą teorię na dowodach znalezionych na Ziemi a konkretnie w Gabonie gdzie odnaleziono miejsce, w którym wartości wskazania radioaktywności izotopów uranu 235 oraz uranu 238 były 3000 % większe niż oczekiwane. Zasugerowano, że 2 miliardy lat temu zainicjowała się tam samopodtrzymująca się reakcja łańcuchowa. Zjawisko miało mieć swój początek w warstwach minerałów zawierających koncentrację uranu 235 w wielkości większej niż 3%. Według ustaleń naukowców ten naturalny reaktor mógł płonąć na terenie dzisiejszego Gabonu przez kilka tysięcy lat aż do wyczerpania paliwa uranowego.

 

Brandenburg podkreśla, że to dowodzi, iż takie reakcje bywają spontaniczne i mogą się różnić skalą i rozmiarami także widocznymi efektami. Twierdzi on, że ta aktywność z Marsa to nie był prymitywny reaktor, ale po prostu wielka eksplozja. Naukowiec podejrzewa, że to był wybuch wielkości miliona megaton.

 

Tak jak w przypadku Gabonu tak i w przypadku Marsa zastanawia odkrycie tego samego izotopu xenonu 129 co może stanowić dowód na połączenie tych dwóch lokacji. Nawet, jeśli przyznamy, że jest to dobre wyjaśnienie dla tego jak aktualnie wygląda ta planeta to należy pamiętać, że jest tam też wiele śladów formowania powierzchni w wyniku oddziaływań elektrycznych.

 

Naukowcy twierdzą, że taka gwałtowna działalność elektryczna w postaci wyładowań i łuków elektrycznych oddziałujących na powierzchnię była typowa dla wczesnej fazy kształtowania się Układu Słonecznego. Ilość anomalii i dziwactw geologicznych wykrywanych na Marsie jest tak wielka, że jeszcze wiele lat będą trwały spory na temat tego, co tam się naprawdę stało i dlaczego planeta ta wygląda tak jak teraz.

 

 

Źródło: http://www.foxnews.com/scitech/2011/04/01/natural-nuclear-blast-mars/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anakin23

Moim zdaniem blokada

Moim zdaniem blokada informacjii jaką wprowadza NASA jest aż nadto widoczna ale żeby posuwać się do wycinania kawałków nieba w google sky jak to już kilka razy było robione to lekka przesada Smile wiem że dla nie których  jest to tylko wymysł itd. niektórzy najwidoczniej potrzebują "namacalnych" dowodów na istnienie czegoś inaczej będą w nieskończoność wyśmiewać innych w "naszych" czasach to nic dziwnego bo tacy już jesteśmy nie zobaczymy nie zauważymy, ale żeby poźniej nie okazało się że jest za późno bo i tak może być bo przecież "nie znamy dnia ani godziny" 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Specjalne dzięki dla anakin23

Specjalne dzięki dla anakin23 za linka do filmiku.  Jestem w temacie od lat, ale wiele się dowiedziałem nowego Smile Szczególnie te "wektory" obecne w symbolice wielu kultur, tez iluminatow i Ormian, nawiązujące do złotej strzały lub egipskiego chleba pokładnego....

Portret użytkownika Anakin23

Nie ma za co :) sam siedze w

Nie ma za co Smile sam siedze w temacie Księżyca, Słońca, Nibiru itd. kilka lat wiem że mity są mitami ale w każdym jest ziarenko prawdy, warta przeczytać "12 Planetę" nie dlatego że się wierzy w domniemaną Planetę przejscia ale chodźby dlatego że rzuca to światło na wiele rożnych spraw 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Lapetus i inne

Lapetus i inne księżyce/planetoidy publikował wiele lat temu mieszkający na Sri Lance pisarz/astronom o nazwisku Artur C. Clark (w serii filmików ktore rozpoczynały się pokazaniem krysztalowej czaszki Majów "Tajemniczy Swiat Artura C Clarka")) - pewnie niektórzy pamietają. Te filmiki to był hit jak nasza Sonda. Lukas był później.  NIemniej super, ze Kolega to przypomniał.
Takich obiektów wokół Słońca jest cała masa - niektóre wyglądają jak zdemolowane inne jak opuszczone statki. Trzeba by te filmiki odgrzebać, bo potem juz było embargo na takie zdjęcia. Może nie wiecie, ale nawet Księżyc ma tlen w kraterach, zaś jego powierzchnia jest nieźle rozjeżdżona - nigdy jednak nie publikuje się jego zdjęć w rozdzielczości większej niz 1 pixel=100metrów, aby ludziska nie pokapował, że mamy teleskopy zdolne fotografować mrowki z tej odleglości. I to przez teleskopy ziemskie, a co dopiero orbitalne.
O eksplozji na Marsie wspomina juz wiele starych przekazów: przekazy Hopi, Hinduskie, Sumeryjskie. W sumie nic nowego, ciekawsze jest jednak co innego - podobno obok Marsa były dwie planety bliźniacze, które w wyniku wyładowania między nimi a Nibiru (teksty sumeryjskie) lub wojny (przekazy Hopi) rozsypaly się w kawałki. Pozostałośc po nich to wiekszośc współczesnych komet. Można by to miedzy bajki wlożyć, ale gdy komputerkiem wycofamy wszystkie znane orbity komet wstecz, to jest taki punkt w czasie (chyba coś okolo 40tys lat temu) gdy te orbity spotykają sie w jednym punkcie - między Marsem a Jowiszem. I tu bajki sie kończą.
 
Co do broni, która rozwalila Marsa - są teksty mówiące, że wciąż jest aktywna i gotowa do obrony (choć już nie ma czego tam bronić).
 
I mała ciekawostka z terenu Polski - chodzi o gołoborza na szczytach polskich niewysokich gór jak Babia czy Łysica. Jest staropolski przekaz, że powstały w wyniku uderzenia smoczym ogonem. Przekaz dokładnie jest taki: tam gdzie lecący smok ogonem uderzył, tam juz nigdy nic nie urośnie.
 
A na marginesie: broń jądrowa oczywiście wchodzi w rachubę, rozbłyski sloneczne także, ale przekazy Hopich mówią też o innej broni, która "zabierała oddech".  itd.itp...
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem