Na Ukrainie trwa przemilczana w polskich medich banderowska rebelia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Od kilku tygodni na Ukrainie trwa nowy zbrojny konflikt, zupełnie niezauważany w polskich mediach. Walki rozgorzały na Zakarpaciu a stronami konfliktu są bojówki neonazistowskiego „Prawego Sektora” i siły rządowe. Kilka dni temu w Mukaczewie doszło do zbrojnego starcia w wyniku którego zastrzelono 3 osoby.Ataku na miasto dokonała grupa kilkudziesięciu bojowników "Prawego Sektora". Neonaziści wycofali się z w góry i nie zamierzają poddać się wojskom rządowym. Poszło prawdopodobnie o kontrolę szlaków przemytniczych ze Słowacji i z Węgier.

Prezydent Petro Poroszenko wezwał lidera „Prawego Sektora” Dmytro Jarosza, żeby skłonił swoich podwładnych do poddania się. Skończyło się jednak na tym, że obie strony konfliktu zaczęły wzmacniać swoją obecność w obwodzie zakarpackim. Wojska rządowe starały się zablokować transporty neonazistów, ale na nic się to zdało, a wręcz przeciwnie to banderowcy utworzyli blokady przy drogach wyjazdowych z Kijowa i Lwowa. Celem było oczywiście uniemożliwienie transportów wojska ukraińskiego w celu pacyfikacji rosnącej w siłę banderowskiej rebelii na Zakarpaciu.

Polskojęzyczne media nic o tym nie wspominają, aby nie burzyć wykreowanego wizerunku Ukraińca przyjaciela Polaka, ale w wielu miastach Ukrainy, zwłaszcza na zachodniej jej części trwają liczne pochody banderowców, którzy ze względu na reakcję armii na poczynania ich kolegów domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Oficjalnie popierają „Prawy Sektor”również dowódcy wielu skrajnie nacjonalistycznych formacji zbrojnych takich jak bataliony Azow czy Ajdar. Wygląda na to, że osobliwy sojusz neonazistów z oligarchami narodowości żydowskiej, jaki jakiś czas temu zawarto na Ukrainie, przechodzi do przeszłości.

Co więcej bojownikom "Prawego Sektora" nakazano zbrojny opór "reżimowi Poroszenki" jak nazwano obecną władzę w Kijowie. Zarządzono też alarm dla jednostek, a część z nich opuściła miejsca skoszarowania. Zapowiedziano, że jednostki rządowe, które ich zaatakują zostaną zlikwidowane.

Wygląda na to, że rozpoczyna się neonazistowska rebelia na Ukrainie. Nowi banderowcy są dumni z tego, że ich przodkowie wymordowali bestialsko setki tysięcy Polaków, z którymi współistnieli na Kresach Rzeczpospolitej przez kilkaset lat. To co dokonano na Wołyniu można porównać tylko do masakry Tutsi i Hutu w Rwandzie. Taki poziom cywilizacyjny zaprezentowali w latach czterdziestych ubiegłego wieku wynoszeni teraz na bohaterów masowi mordercy. Wielu z nich żyje sobie do dzisiaj w spokoju.

Trudno zrozumieć w chwili obecnej polską rację stanu. Wygląda na to, że ze względu na nakazany przez szefów z Waszyngtonu  i Tel Awiwu kurs antyrosyjski, wolno mówić o ludobójstwie w Katyniu, mimo, że popełniali je oficerowie NKWD pochodzenia żydowskiego. Nie wolno za to przypominać o zbrodniach ukraińskich na Polakach.

To tylko kwestia czasu gdy Polska znowu będzie miała problem z banderowcami. Widać ewidentnie, że rosną w siłę i na wojnie ukraińskiej pojawił się właśnie zachodni front, który może doprowadzić do tego, że powstanie tam nieprzyjazne Polsce państwo ze stolicą we Lwowie.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika No nie wiem

wsumie to troche dziwne. skad

wsumie to troche dziwne. skad wiemy ze banderowcy,akurat ci ludzie ktorzy tam teraz wojuja sa dumni z tego ze wymordowano setki tysiecy Polakow? kto to powiedzial? troche propaganda mi tu zalatuje..oni mowia ze chca walczyc z rezimem Poroszenki. a ja uwazam ze Poroszenko jest ustawionym pionkiem przez amerykanskiego wirusa. Ukrainska polityka jest antyrosyjska a to raczej na reke Waszyngtonowi. moze ci ludzie chca poprostu zyc w spokoju a nie byc wciagnieci w caly ten syfiasty system ktory stwarzaja imperialne USA

Portret użytkownika PolandPatriot

Zastanów się skoro używają

Zastanów się skoro używają tej samej banderowskiej flagi pod którą mordowali Polaków i czczą stepana banderę (Celowo z małej) który jest odpowiedzialny za ludobójstwo na kresach to są OK, bo nie lubią USA? Dobrze że nie lubią ale nigdy bym się nie zbratał z potomkami morderców.
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika zne123

Jestes ***** dla nich Bandera

Jestes ***** dla nich Bandera to dla nas jak Piłsudski, i ukraina to sztuczny twór a bandera to jedyny gosc ktory mowil ze cos takiego istnieje dla nich to patriota.. to ze zamordowal polakow wiekszosc ma to gdzies albo nawet nir wie o tym dla nich to poproatu patriota wez kogo oni moga czcic innego skoro ukraina istnieje nie cale sto lat..

Portret użytkownika Artur J.

OUN/UPA mordowali Polaków,

OUN/UPA mordowali Polaków, przyczynili sie też pogromu Żydów we Lwowie.Ale to także ukraińscy patrioci, którzy walczą o swój kraj i z agresją rosysjką. Prawy Sektor na froncie jest Polsce potrzebny. Prawy Sektor występujacy przeciwko UE jest Polsce niepotrzebny.

Portret użytkownika Artur J.

OUN/UPA mordowali Polaków,

OUN/UPA mordowali Polaków, przyczynili sie też pogromu Żydów we Lwowie.Ale to także ukraińscy patrioci, którzy walczą o swój kraj i z agresją rosysjką. Prawy Sektor na froncie jest Polsce potrzebny. Prawy Sektor występujacy przeciwko UE jest Polsce niepotrzebny.

Portret użytkownika Oburzona

Czy moglibyśmy jakoś kupą

Czy moglibyśmy jakoś kupą zareagować na ten obrazek? O co im chodzi z tą gwiazdką?! Dlaczego jedna czakra zaznaczona jest inaczej niż pozostałe? Kolejne działanie podprogowe? Opis obrazka: przedstawia jakieś tam czakry ziemi, ale w miejscu Polski i okolicy jest gwiazdka przebranych, a w innych dwudziestu na całym świecie są normalne kropki. Nie chciało mi się czytać całego, bo wzburzenie nie dało, ale pobieżnie nie ma wyjaśnienia skąd do cholery jest tam ta gwiazdka i dlaczego. Może ktoś z Was ma nerwy pobawić się w śledczego i zbadać temat, bo to niby nic, ale jednak koduje podświadomość... Albo choć wyrazić oburzenie, niech wiedzą, że nie damy się bez walki do ostatniego tchnienia. https://www.facebook.com/CollectiveEvolutionPage/posts/10153449358653908?comment_id=10153451038943908&ref=notif&notif_t=like

Portret użytkownika achiles

Wczoraj rano dałam link do

Wczoraj rano dałam link do rozdawania żywności głodnym ukraincom, powtarzam dzisiaj bo ważny.
Czernichów dużo starszych ludzi,mamy nędzne emerytury, mówi emerytka " czuję się jak pies któremu rzucono kość-to mówi wszystko.
https://www.youtube.com/watch?v=7LcRJC4qQ_Q&feature=player_embedded
 
Komisja Poborowa w Zaporożu zorganizowała łapankę na pracowników supermarketu
Wczesnym rankiem około 30 -40 zakamuflowanych osobników, zablokowało wejście do hipermarketu wręczając przychodzącym do pracy mężczyznom wezwania do wojska. Dyrektor marketu zaczął filmować zdarzenie kamerą.To wystraszyło wojenkomat który szybko odjechał.
Wcześniej, taka akcja była prowadzona w kompleksie sportowym Maneż, gdzie wręczano pracownikom wezwania po zatrzymaniu autobusu wiozącego ludzi do pracy!

http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fpolitrussia.com%2Fnews%2Fzaporozhskiy-voenkomat-ustroil-875%2F&post=296515354_18848
"Komisja Poborowa w Zaporożu zorganizowała łapankę na pracowników supermarketu". -
--- Czy ta łapanka różni się w czymkolwiek od gestapowskich łapanek w czasie okupacji?
 

 

Strony

Skomentuj