Smugi chemiczne z bliska

Kategorie: 

Zarejestrowałem niedawno z bliska kilka samolotów, które pozostawiały po sobie smugi chemiczne. Na filmiku wyraźnie widać, że smugi te powstają zaraz za silnikami samolotów. Nie widać by chemikalia wydostawały się jakąś inną drogą.

 

Wydaje mi się, że to do paliwa samolotowego dodawane jest aluminium, które bardzo dobrze odbija światło słoneczne docierające do Ziemi. Aluminium jest dostępne w formie płynnej, w sprayu, więc zmieszanie go z obojętnie czym nie jest problemem.

 

Mechanizm powstawania smug kondensacyjnych

Chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, a ściślej jądrom kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.

Powietrze zawsze zawiera pewną ilość pary wodnej. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym zawartość w nim wody może być większa. Jeśli temperatura powietrza nasyconego wilgocią spada poniżej punktu rosy, powstaje nadmiar pary wodnej. Powietrze wtedy nie jest już w stanie jej "zmagazynować" i w efekcie tego nadmiar pary wodnej kondensuje się w kroplach wody, które widoczne są w postaci mgły albo chmury.

W sterylnie czystym środowisku zjawisko to jednak może nie zajść od razu - do kondensacji pary potrzebna jest obecność obcych cząstek w postaci aerozolu, czyli zawieszonych w powietrzu stałych lub ciekłych cząstek, wokół których mogłyby się tworzyć zaczątki kropel wody. Mamy wówczas do czynienia ze zjawiskiem przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Smuga_kondensacyjna

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wojcio4444

  Aerozole oddziaływują na

 Aerozole oddziaływują na klimat w dwojaki sposób: pierwszy zwany bezpośrednim i związany on jest z zmianami bilansu promieniowania słonecznego wynikającymi z obecności warstwy aerozolu oraz drugi, pośredni charakteryzujący się wpływem aerozolu na własności mikrofizyczne chmur. Aerozole wpływająistotnie na transfer promieniowania słonecznego w dolnej atmosferze rozpraszając go. Cząsteczki zanieczyszczeń mogą również absorbować promieniowanie słoneczne jednak dość często efekt ten jest zaniedbywalnie mały. Oddziaływanie aerozolu z promieniowaniem zależy od rozmiaru aerozolu, jego składu chemicznego oraz długości fali. Porównywalny rozmiar cząsteczek zanieczyszczeńpowietrza i długości fali promieniowania słonecznego sprawia, że rozpraszanie na aerozolu jest typu Mie. Oznacza to, że współczynnik ekstynkcji promieniowania nie jest monotoniczną funkcja długości fali, zaś funkcja fazowa rozpraszania jest asymetryczna i zdecydowana większa liczba fotonów jest rozpraszana do przodu niż do tyłu. W przypadku, gdyby aerozol nie absorbował promieniowania słonecznego powodowałby obniżanie się temperatury powietrza. W rzeczywistości aerozol absorbuje promieniowanie słoneczne co w rezultacie w pewnych warunkach może powodować ogrzewanie się warstwy powietrza.za trudne? Właśnie obaliłem twój  pogląd o wpływie smug i ich przedłużaniu  na klimat...a więcej smug powstaje nie tylko ze względu na skład paliwa lotniczego..weź pod uwagę skurcz termosfery,bo to już jest udowodnione...a jeśli ktoś twierdzi ,że te smugi nas trują -to poproszę analizę deszczówki ...

Portret użytkownika feel

Teraz w internecie nie

Teraz w internecie nie problem stworzyć teorię, która po paru latach wałkowania staje się "prawie" prawdą:)Samolotów jest więcej, skład paliwa inny, atmosfera też już nie taka jak kiedyś, smugi widać w promieniach słońca bo się światło odbija, poza obszarem "patrzenia pod słońce" poprostu ich nie dostrzegamy..Jest pare takich teorii z dupy, że tak powiem wziętych, jak tworzenie busterów czy jakieś blubimy..  harp to już w ogóle Harry Poter wsórd teorii.. nie wiem ile trzeba było by mieć tego shitu, by opryskać glob.. paranoja.. ciekawe czy po tym 2013 jak się skończy ten cykl słońca na prawdę przestaniemy widzieć wszędzie spiski Smile

Portret użytkownika Gabriel

Mnie się wydaje, że te

Mnie się wydaje, że te wszystkie eksperymenty mają związek z falami stojącymy obiegającymi Ziemię zwanymi falami Schumana.Razem z projektami Haarp bada sie też te fale od lat 50 w komunikacji i wpływem na środowisko, mają podstawową ok.7.8 Hz, ale na wielu stronach podają że wzrosły te częstotliwości od lat 80, tyle, ze nie mogę znaleźć szerszych oficjalnych informacji o takich badaniach, tytko podstawowe szczątkowe.Jeśli zmienia się atmosferę, jej skład i temperaturę, to reguluje się też tę podstawową częstotliwość, co ciekawe aluminium jest szeroko stosowane w budowach kondensatorów, związki są doskonałym przewodnikiem albo izolatorem jak taka potrzeba.O takich badaniach mozna poczytać choćby na stronie stacji Hylaty w Bieszczadach, jednym z kilku miejsc w Europie, gdzie można je przeprowadzać, z opisów wynika, że wyniki i możliwości takich badań są naprawdę imponujące.

Portret użytkownika paranoya

Dajcie już spokój z ta

Dajcie już spokój z ta paranoją. Zastanówcie się jak potężne zbiorniki z chemikaliami musiałby by mieć te samoloty, żeby tak widoczną chmurę ich rozsiewać na tylu kilometrach. Chyba cały kadłub zamiast wypełniony pasażerami musiał by być nimi wypełniony, hehe. Troszkę logiki moi mili Wink

Portret użytkownika Gość

Rozumiem, że sugerujesz, iż

Rozumiem, że sugerujesz, iż każdy rejsowy samolot ma tak urządzone wnętrze? Często latam samolotami... muszę Cię rozczarować - tak nie jest.To zdjęcie pokazuje maszynę NASA specjalnie spreparowaną do testów związanych z próbami wywoływania deszczu na obszarach, gdzie są notoryczne susze. Nie, to nie służy do trucia ludzi.. wręcz odwrotnie, powiedziałbym.

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@ Gość już dawno się tak nie

@ Gośćjuż dawno się tak nie uśmiałem. Czy ja coś sugeruję? Czy ja napisałem że każdy liniowy samolot ma tak wyposażone wnętrze? Czy ja napisałem że ja nie latam samolotami? Jakie cudowne bajki potrafisz wyssać z jednej fotki. Dziękuję bardzo że potwierdziłeś stosowanie przez NASA tego typu samolotów, bo my to właśnie sugerujemy. Jesteś wspaniały. W zasadzie nie gadam z niezarejestrowanymi tchórzami, ale zrobiłem wyjątek bo takiego durnego wywodu już dawno nie czytałem. PozdrawiamOZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika paranoya

Kto wobez tego produkuje te

Kto wobez tego produkuje te chemikalia?Kto dostarcza w ogromnych ulościach na lotniska, celem zaopatrzenia w nie każdy liniowy samolot?Gdzie te ciężarówki wypełnione świeżymi zbiornikami masowo zwożące je na lotnicka?Ile osób obsługi trzeba by ładować je regularnie na samoloty?I wreszcie jak to możliwe, że nikt ich nie przyuważył przy tym procederze? 

Portret użytkownika Yoove

Witam w niedzielę jechałem a1

Witam w niedzielę jechałem a1 z gdańska do torunia 12-14 na trasie zaobserwowałem ok 100! smug przecinających sie w rozny sposob pogoda idealna 0 chmur , nie wydaje mi się ze tyle samolotow rejsowych było ? po za  tym w poniedziałek ta sama pogoda jezdziłem po trojmieście cały dzień 0 smug czyli co ? samoloty nie latały ?To takie moje 5 groszy do tematu .

Portret użytkownika Ralfi

Do wszystkich, którzy maja

Do wszystkich, którzy maja teorię,  że kiedyś było mniej smug i samolotów... bo to prawda, przypominam, że taki ruch na niebie zrobił się w ciągu ostatnich 15 lat. Proponuję zobaczyć jak wyglada ruch lotniczy w Europie. Na grubej większości lotnisk,  lądowanie samolotow odbywa się mniej więcej co 5 minut. A za komuny w tej części Europy po prostu był mały ruch, bo jak wam wiadomo nie było komu i czym latać. Ruch jest ogromny to i smug dużo. Ja rozumiem, że siedząc w klasztorze niektórzy się nudzą, albo uczniowie, Ci tez mają dużo czasu, ale ludzie inteligentni, którzy wystarczajaco długo żyją i pamiętają... wiedzą o co chodzi. Pozdrawiam fanatyków bardzo skomplikowanych teorii spiskowych. Pamiętajcie, że najskuteczniejsze są proste rozwiązania.

Głosuj przeciw
-3
Portret użytkownika arystos

Obserwowalem dzis samoloty i

Obserwowalem dzis samoloty i widzialem jak opryskiwaly obszary nieba gdzie  wczesniej nie bylo oprysku. Tam gdzie znajdowala sie juz 'chmura chemtrails' oprysk zostawal wstrzymany, a kontynuowany tu za nia. Wczoraj niebo bezchmurne nad moja miescina na dolnym slasku znikomy ruch lotniczy. Dzis minimum 300 samolotow przelecialo...

Portret użytkownika ozyrys

Jest skomasowany atak ,bo za

Jest skomasowany atak ,bo za 2-3 dni zmienią się fronty i przyjdzie deszcz ,zawsze tak robią ,bo zimne powietrze opada i to badziewie spadnie nam za chwilę na głowę i przedostanie się do organizmu przez włosy-to nie żart ,w tej kwestii nie żartuję:)

Portret użytkownika ufo22new

teorii może być wiele,

teorii może być wiele, niemniej jednak jedno jest pewne, nie jest to normalne i nikt mi nie powie, że zawsze tak było, bo prawda jest taka, że kiedyś jako dziecko...czy nawet niedawno ze swoja córką, widząc smugę na niebie, mówiłem - "zobacz, samolocik leci". Dziś jest ich tak dużo i często...że to nic takiego. Dziwne to i zastanawiające.Pozdrawiam

Portret użytkownika fakebuster

A co do często toczących się

A co do często toczących się dyskusji na temat czy to są smugi kondensacyjne czy chemiczne. Wydaje mi się że to jest jakieś nieporozumienie. To spaliny przyczyniają się do powstawania widocznych smug. A jaki jest skład spalin? W skład spalin paliw stosowanych w silnikach spalinowych wchodzi cały szereg związków chemicznych do których należą aldehydy, tlenki węgla, tlenki azotu, tlenki siarki, węglowodory, ozon i cząstki stałe. Tak powstałe smugi kondensacyjne to nie tylko czyste H2O.Poza tym same spaliny są bardzo szkodliwe i nikt tego nie ukrywacytat ze stronyhttp://kontakt24.tvn.pl/artykul,lodz-zatruwana-z-gory-limity-emisji-spalin-dla-linii-lotniczych,25011.html 

  • Komisja Europejska zlalicza linie lotnicze do największych "trucicieli" środowiska i powinny one podlegać takim samym ograniczeniom emisji spalin jak zakłady chemiczne, elektrownie węglowe czy huty stali. Dodatkowo, spaliny emitowane przez samoloty trafiają bezpośrednio w górne warstwy atmosfery co jeszcze zwiększa ich szkodliwość.
  • Obecnie zanieczyszczenie powietrza generowane przez linie lotnicze stanowi około 3 procent emisji dwutlenku węgla w Europie, ale według prognoz, odsetek ten może się zwiększyć do 13 procent w 2030 roku.

Chemii w spalinach wystarczy aby zaszkodzić środowisku nawet bez specjalnego dodatkowego rozpylania innych substancji chemicznych

Portret użytkownika Szczypiąca smuga

...przychodzi chłop z babą do

...przychodzi chłop z babą do lekarza !!!
- Panie doktorze, jak sikam to mnie szczypie,
- A strzel ją w pysk to przestanie !
Ten kawał można spalić:
...przychodzi chłop z babą do lekarza !!!
- Panie doktorze, jak sikam to mnie piecze,
- A ... no...   ... ... ...
 
 

Portret użytkownika Kosmozaur

Mam Wywrotową Teorię na temat

Mam Wywrotową Teorię na temat chemtrials.Metale są po to rozpylane w atmosferze, żeby spowodować większe tarcie spadającym satelitom/asteroidom. Większe tarcie = większa temperatura = szybsze spłonięcie satelity/asteroidy w atmosferze.A to, że nas szczypią oczy i skóra ma bąble jest to efekt uboczny.Opinia jest niezależna od mojej wiary/niewiary w świadome opryski.No to se narobiłem...

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Ewa

pozwolę sobie nie zgodzić się

pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą,wysunę śmiałą hipotezę, że odnowiła nam się plaga stonki ziemniaczanej zrzucanej przez wrogie naszemu państwu elementy,i oto nasi dzielni lotnicy ( tu łza wzruszenia spłynęła po mym prawym policzku) nie zważając na chłód i głód, walcza z tym - tym razem ruskim- sabotażem

Portret użytkownika Kosmozaur

No to pięknie. Również nie

No to pięknie.Również nie mogę nie zgodzić się z Koleżanką.Otóż jest to efekt zaborczej działalności karłów obcej reakcji popartej sabotażem oportunistycznych antyreakcjonistów. Sprawa się zpętla, kolidując sama w sobie, tworząc efekt samozaparcia.Zatem, dalsze kwestie związane z tym nurtującym aspektem należy przedsięwziąć jednoznacznie i niezwłocznie. Są to sprawy niecierpiące zwłoki...

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem