Smugi chemiczne z bliska

Kategorie: 

Zarejestrowałem niedawno z bliska kilka samolotów, które pozostawiały po sobie smugi chemiczne. Na filmiku wyraźnie widać, że smugi te powstają zaraz za silnikami samolotów. Nie widać by chemikalia wydostawały się jakąś inną drogą.

 

Wydaje mi się, że to do paliwa samolotowego dodawane jest aluminium, które bardzo dobrze odbija światło słoneczne docierające do Ziemi. Aluminium jest dostępne w formie płynnej, w sprayu, więc zmieszanie go z obojętnie czym nie jest problemem.

 

Mechanizm powstawania smug kondensacyjnych

Chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, a ściślej jądrom kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.

Powietrze zawsze zawiera pewną ilość pary wodnej. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym zawartość w nim wody może być większa. Jeśli temperatura powietrza nasyconego wilgocią spada poniżej punktu rosy, powstaje nadmiar pary wodnej. Powietrze wtedy nie jest już w stanie jej "zmagazynować" i w efekcie tego nadmiar pary wodnej kondensuje się w kroplach wody, które widoczne są w postaci mgły albo chmury.

W sterylnie czystym środowisku zjawisko to jednak może nie zajść od razu - do kondensacji pary potrzebna jest obecność obcych cząstek w postaci aerozolu, czyli zawieszonych w powietrzu stałych lub ciekłych cząstek, wokół których mogłyby się tworzyć zaczątki kropel wody. Mamy wówczas do czynienia ze zjawiskiem przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Smuga_kondensacyjna

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@ Gość już dawno się tak nie

@ Gośćjuż dawno się tak nie uśmiałem. Czy ja coś sugeruję? Czy ja napisałem że każdy liniowy samolot ma tak wyposażone wnętrze? Czy ja napisałem że ja nie latam samolotami? Jakie cudowne bajki potrafisz wyssać z jednej fotki. Dziękuję bardzo że potwierdziłeś stosowanie przez NASA tego typu samolotów, bo my to właśnie sugerujemy. Jesteś wspaniały. W zasadzie nie gadam z niezarejestrowanymi tchórzami, ale zrobiłem wyjątek bo takiego durnego wywodu już dawno nie czytałem. PozdrawiamOZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika paranoya

Kto wobez tego produkuje te

Kto wobez tego produkuje te chemikalia?Kto dostarcza w ogromnych ulościach na lotniska, celem zaopatrzenia w nie każdy liniowy samolot?Gdzie te ciężarówki wypełnione świeżymi zbiornikami masowo zwożące je na lotnicka?Ile osób obsługi trzeba by ładować je regularnie na samoloty?I wreszcie jak to możliwe, że nikt ich nie przyuważył przy tym procederze? 

Portret użytkownika Yoove

Witam w niedzielę jechałem a1

Witam w niedzielę jechałem a1 z gdańska do torunia 12-14 na trasie zaobserwowałem ok 100! smug przecinających sie w rozny sposob pogoda idealna 0 chmur , nie wydaje mi się ze tyle samolotow rejsowych było ? po za  tym w poniedziałek ta sama pogoda jezdziłem po trojmieście cały dzień 0 smug czyli co ? samoloty nie latały ?To takie moje 5 groszy do tematu .

Portret użytkownika Ralfi

Do wszystkich, którzy maja

Do wszystkich, którzy maja teorię,  że kiedyś było mniej smug i samolotów... bo to prawda, przypominam, że taki ruch na niebie zrobił się w ciągu ostatnich 15 lat. Proponuję zobaczyć jak wyglada ruch lotniczy w Europie. Na grubej większości lotnisk,  lądowanie samolotow odbywa się mniej więcej co 5 minut. A za komuny w tej części Europy po prostu był mały ruch, bo jak wam wiadomo nie było komu i czym latać. Ruch jest ogromny to i smug dużo. Ja rozumiem, że siedząc w klasztorze niektórzy się nudzą, albo uczniowie, Ci tez mają dużo czasu, ale ludzie inteligentni, którzy wystarczajaco długo żyją i pamiętają... wiedzą o co chodzi. Pozdrawiam fanatyków bardzo skomplikowanych teorii spiskowych. Pamiętajcie, że najskuteczniejsze są proste rozwiązania.

Portret użytkownika arystos

Obserwowalem dzis samoloty i

Obserwowalem dzis samoloty i widzialem jak opryskiwaly obszary nieba gdzie  wczesniej nie bylo oprysku. Tam gdzie znajdowala sie juz 'chmura chemtrails' oprysk zostawal wstrzymany, a kontynuowany tu za nia. Wczoraj niebo bezchmurne nad moja miescina na dolnym slasku znikomy ruch lotniczy. Dzis minimum 300 samolotow przelecialo...

Portret użytkownika ozyrys

Jest skomasowany atak ,bo za

Jest skomasowany atak ,bo za 2-3 dni zmienią się fronty i przyjdzie deszcz ,zawsze tak robią ,bo zimne powietrze opada i to badziewie spadnie nam za chwilę na głowę i przedostanie się do organizmu przez włosy-to nie żart ,w tej kwestii nie żartuję:)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem