Nietypowe chmury zaobserwowano nad stanem Indiana

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tak dziwne niebo wystąpiło 8 czerwca bieżącego nad Munster w stanie Indiana. Powstanie takich widoków miało związek z aktywnością dużego frontu burzowego. To właśnie te gwałtowne zjawiska kształtują te finezyjne chmury.

 

To tak zwane mammatusy. Kiedyś oglądanie tych chmur było bardzo trudne, ponieważ należały do rzadkości. W dzisiejszych czasach obserwujemy je jednak dosyć często. Wyglądem przypominają bąble lub krowie wymiona i stąd ich nazwa.

 

Mammatusy pojawiają się najczęściej po burzy. Wypukłości w dolnej części chmury to zjawisko "mamma". Chmury te są interesujące, bo nie powstają, jak większość chmur, na skutek rosnących prądów powietrznych. W przeciwieństwie do powszechnego mitu, mammatusy nie są w stanie spadać w dół, dając podstawę dla tornada.

Wewnętrzne mechanizmy powstawania tych chmur nie jest do końca poznany. Chmury często pozostają niezauważone, ponieważ potencjalni obserwatorzy, uciekając przed deszczem, ukrywają się w pomieszczeniach. Jeśli jednak coś takiego znajduje się nad głowami to warto wrócić na ulicę, nawet w trakcie ulewy aby zobaczyć to piękne zjawisko meteorologiczne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ten, który wie...

..."aby zobaczyć to piękne

..."aby zobaczyć to piękne zjawisko meteorologiczne...." Proponuję poogladać inne piekne zjawisko- grzyb atomowy... Moze wkrótce ci idioci co opisuja je jako "piekne" będa mieli sposobność zachwycac się i nad tym widokiem...

Chemitrails+Haarp czynią takie spektakularne chmury!!!

[........]

Strony

Skomentuj