Rosyjscy naukowcy stworzyli broń mikrofalową

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Rosyjscy naukowcy opracowali nowatorskie działo mikrofalowe, które może być montowane na przykład na zestawach antyrakietowych typu BUK, znanych nam z wojny ukraińskiej. Nowoczesna technologia stworzona w ramach rosyjskiego koncernu zbrojeniowego "Ростех" to działo mikrofalowe emitujące bardzo wysokie częstotliwości.

 

Działo jest w stanie zneutralizować elektronikę i łączność radiową samolotów, bezzałogowców i sterowanych głowic. Kluczem działania urządzenia jest złożone promieniowanie mikrofalowe, którego wzorzec stworzyli eksperci z Moskiewskiego Instytutu Inżynierii Radiowej. Testy wykazały, że opracowane przez nich działo mikrofalowe jest w stanie stłumić zniszczyć sprzęt elektroniczny nisko latających obiektów zdolnych do ataku za pomocą broni precyzyjnej, czyli na przykład rakiet kierowanych.

Działo mikrofalowe emituje promieniowanie, które omiata niebo wiązką, dlatego do skutecznego działania konieczne jest i tak zautomatyzowane nią kierowanie, co jest kluczowe zwłaszcza dla celów szybko poruszających się. Dane techniczne urządzenia z oczywistych powodów, nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że zakres jego działania to nie więcej niż 10 kilometrów. Nad podobną technologią od lat pracują specjaliści izraelscy, amerykańscy i brytyjscy, ale działo rosyjskie jest pierwszym, o którym poinformowano publicznie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika włądek

Komik napisał: Kościół

Komik wrote:

Kościół katolicki to jest jedno wielkie pogaństwo np. Trójca Święta, choinka - prezenty i mnóstwo innych wynalazków, nie mających nic wspólnego z Biblią.

 
Czemu orażasz ludzi wierzących ? Po śmierci zobaczymy jakim będziesz kozakiem. To co powiadasz to typowe lewackie pomyje 

Portret użytkownika Komik

włądek, czy jak ci tam, nie

włądek, czy jak ci tam, nie "orażam" ludzi wierzących, bo sam jestem bardzo, ale to bardzo wierzący.
Wyobraź sobie że oprócz katolików są jeszcze inne religie chrześciańskie.
"Po śmierci zobaczymy jakim będziesz kozakiem" - no tak, a ty będziesz stał z boku, patrzył i oceniał jakim jestem kozakiem.
Pozdrawiam
 

Strony

Skomentuj