Nad Jekaterynburgiem zaświeciły obłoki srebrzyste

Kategorie: 

Źródło: E1.ru

W nocy 11 czerwca mieszkańcy Jekaterynburga w Rosji, mogli podziwiać spektakularne zjawisko naturalne, chmury, które zdają się świecić od wewnątrz, są uważane za najbardziej tajemniczy charakter. Naukowcy nazywają to zjawisko Noctilucent Clouds albo NLC. Po polsku to Obłoki Srebrzyste.

 

Są one rodzajem chmur piętra wysokiego, które świecą odbitym światłem słonecznym jeszcze po jego zajściu. Najlepszy czas do obserwacji obłoków NLC na półkuli północnej przypada od 10 czerwca do 05 lipca. Można je zobaczyć tylko w nocy, około godzinę po zachodzie Słońca, pojawiają się one również na około godzinę przed wschodem Słońca kiedy to znikają.

Po raz pierwszy obłoki srebrzyste zostały opisane w 1885 roku, w dwa lata po wybuchu wulkanu Krakatau. Ten potężny wybuch miał znaczący wpływ na ziemski klimat. Niektórzy naukowcy uważają, że to właśnie ta erupcja stała się swoistym "założycielem" chmur typu NLC i trwa to do dzisiaj. Ta teoria ma jednak wiele wad, bo trudno uwierzyć, że tamta emisja wulkaniczna do stratosfery mogła po tak długim czasie wywierać wpływ na naszą atmosferę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Klaus

Gdyby faktycznie do paliwa

Gdyby faktycznie do paliwa dodawano jakąś trującą substancję, to pierwsi chorowaliby paliwiarze tankujący maszyny. Oni mają bezpośredni kontakt z naftą lotniczą. Czasem zdarza się, że trochę się rozleje. I co wtedy? Ewakuacja portu? Nie. Po prostu bierze się wąż i pod nadzorem straży pożarnej zmywa kałużę do wewnętrznego systemu kanalizacji. Co z pracownikami płytowymi? Padaliby jak muchy, gdyby ich owiał "chuch" z silnika pracującego na jałowym zakresie mocy. Każdy samolot pasażerski ma tzw. APU, jest to mały generator produkujący energię i dostarczający sprężonego powietrza. On również jest zasilany tym paliwem, które jest w zbiornikach. Spaliny wydmuchiwane są zwykle "spod ogona" Samolot stojący powiedzmy 30 minut wytrułby samym APU całą obsługę płytową. Dalej padaliby technicy robiący przeglądy, a nawet kapitan, który musi podczas obchodu maszyny zajrzeć do silnika, a na jego elementach na pewno zostawałoby trochę tej tajemniczej trutki. 
Kolejny argument przeczący chemtrails spróbujcie obalić to..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Klaus

Nie macie absolutnie żadnych

Nie macie absolutnie żadnych dowodów na chemtrails. Wygląd chmur zadziwia tylko ludzi, którzy nic na ten temat nie wiedzą i chcą w nich widzieć śmierć. Nie odnotowano globalnego skażenia gleby. Nie znaleziono nigdy floty samolotów z dyszami. Nie opracowano silnika odrzutowego który wytrzymałby dodatek do paliwa w postaci aluminium. Nie udowodniono nigdy istnienia magicznych baków w samolotach. Oprócz jednego chyba wyjątku (czego to ludzie nie zrobią dla odrobiny sławy) nie znaleziono ani jednego człowieka pracującego w lotnictwie, który by potwierdzi bajki o chemtrailsach. Nie zbadano nigdy samych contrailsów przez badaczy spiskowych.  
 
Jednym słowem gówno a nie teoria Biggrin

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

Klausospotter napisał: Jednym

Klausospotter napisał: Jednym słowem gówno a nie teoria Biggrin
Bo to nie jest żadna teoria jak ciągle próbujesz nazywać tę widoczną już dla wszystkich i 1000razy udowodnioną ponurą praktykę. I choćbyś wszystkie posty pisał nawet jeszcze 2 razy większymi literami ( technika trolowania ,podręcznik dla semestru pierwszego, dobrze zapamiętałeś. Uważałeś na szkoleniach) to i tak ludzie już dawno wiedzą czym są częstowani z góry  przez naszych syjonistycznych oprawców. Jeszcze dzięki takim ja ty hejterom te gady próbują trochę zmniejszyć obraz skali zjawiska.
Bo niestety odnotowano gigantyczne skażenie gleby ,i udokumentowano istnienie samolotów i odnotowano wypowiedzi polityków o istnieniu tego zjawiska. A te twoje zakłamane wydumki, już miałeś napisane że są warte tyle ile badania czy zając ma przednie nogi krótsze niż tylne bo taka jest wartość merytoryczna twoich (waszych linków)

Portret użytkownika Klaus

Kolejny niczym nie poparty

Kolejny niczym nie poparty bełkot.. 
Czekam dalej na dowody w sprawie chemtrails i to twarde. 
W przeciwieństwie do ciebie mały trollu uważałem na lekcjach fizyki i chemii,wiem wiele rzeczy jednym słowem kieruje się nauką a nie pseudonauką i bełkotem spiskowców.. 
Gdzie te twoje gigantyczne skażenie gleby ? jakoś nie pokusiłeś się o podanie źródła tych rewelacji i tylko mieszasz dezinformatorze. 
Gdzie odnotowano samoloty opryskujące NIGDY nie podaliście zdjęć takich samolotów co ty pierdzielisz ? :D 
Umiesz mi wytykać błędy a to własnie spiskowcy wymyślają se jakieś 1000% skażeń których nie ma,manipulują nagraniami zdjęciami itd. tak więc czekam dalej na wasze dowody bo z tego co widać grzęźniecie w wielkim gównie.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

Argumenty w postaci

Argumenty w postaci dziesiątek czy setek linków do rzetelnych opracowań i wartościowych wiarygodnych filmów dostałeś już tutaj w nadmiarze.
Jednak twoja bezczelność nie zna granic. Opryski sa operacją ciągle ,pomimo przecieków tajną .Wszelakie badania przez oficjalne czynniki zabronione albo ukryte,tak jak te twoje sławne z 1995 roku a opublikowane dopiero w 2004.
Siadasz z nami do pokera z parą dwójek (wartość twoich niczym nie popartych wydumek z karteczki od przełożonego) i kozakujesz przeciwko 4asom. Stosujesz te trolowskie techniki a to próbą osmieszenia lub podważenia fachowości dowodów strony przeciwnej nie jakimiś namacalnymi wiarygodnymi dowodami ,tylko zaczerpniętymi z prasówki sciekowej i biuletynów twojej firmy.
Ty jesteś klausik troll i twoje widzenie świata to 9/11 to robota Bin Ladena ,Smoleńsk to zwykła katastrofa,Boston to te dwa Bogu ducha winne młode  rosyjskie emigranty a Charlie Chebdo to muzułmanie.
Ja klausiku i wielu innych tutaj nie skaczemy kiedy każą (jak na Majdanie ) i nie jesteśmy Charlie
Chcesz dowodów to się wróć do starych linków i pooglądaj oszuście. Dostajesz link do godzinnego materiału a po 10minutach już odpisujesz że wszystko wiesz .Oglądałeś na przewijaniu? Smile

Portret użytkownika Stary-Płatny-Troll

Natura jest nie do

Natura jest nie do podrobienia ,ale czasem człowiekowi się też uda niechcący przy okazji zbrodniczej działalności ,tak jak w przypadku tych obłoków srebrzystych coś widowiskowego stworzyć

Portret użytkownika piijo

Ludziska toż to

Ludziska toż to aluminium,bar,stront i etc. z szeroko pojętymi wspomagaczami jakie nam nad głowami sypią z samolotów..Powiedzcie głośno i wyraźnie Chemtrails zagrożenie dla życia na Planecie Ziemia, a nie tworzycie nazewnictwo nie mające nic wspólnego z pięknem......

Portret użytkownika Klaus

Jakbyś wiedział [....] Bar

Jakbyś wiedział [....] Bar jest wykorzystywany w medycynie jako kontrast do badań rendgenowskich...ciemnoto. 

Poza tym obłoki NLC powstają na wysokości 75-80 km. 

Tak tak znów chemtrails które można o kant dupy rozbić...podaj dowody na to,że ktoś pryska w atmosferze ciemnoto.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika piijo

Wiesz jak byś miał oczy tam

Wiesz jak byś miał oczy tam gdzie powinny być to pewnie obraz perspektywiczny,ale że masz w dupie tak samo jak rozum to p..........sz głupoty i oczekujesz że cie ktoś usłucha....Troll wystarczy ze ktoś pisze prawdę wtedy sra pod siebie koło siebie, a Chemtrailsy nazywa obłokami gównianymi....

Portret użytkownika Klaus

Różnica między mną a tobą

Różnica między mną a tobą jest taka,że ja mam oczy otwarte a ty masz klapki.. 
Podaj trollu jakieś dowody na te swoje CHEMSRALIS bo tylko krzyczysz a gówno robisz śmierdzący podnóżku spiskowy :D 
Ta teoria się sama rozwala bo kto o zdrowych zmysłach pryskałby z 10 km ?! no pytam się ku***a kto ? przecież to się rozwieje na 2 strone półkuli ziemskiej. :D 
Widać u was braki w fizyce,chemi i meteorologi głupie dzieci. 
Ja ci mogę rozgromić to gówno w 5 minut. 
i nadal czekam na odpowiedz gdzie są DOWODY ?!!

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj