Liczba trzęsień ziemi w rejonie kaldery superwulkanu Long Valley nadal rośnie

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Yellowstone to nie jedyny superwulkan, który znajduje się na terytorium Stanów Zjednoczonych. Cały czas rośnie aktywność sejsmiczna w obrębie kaldery innego dużego wulkanu, kalifornijskiego Long Valley.

 

Superwulkan Long Valley to kolejne zagrożenie dla nękanej aktywnością sejsmiczną Kalifornii. Jego kaldera ma wymiary 32 na 18 kilometrów, a ostatni wybuch miał tam miejsce 760 tysięcy lat temu. Liczba trzęsień ziemi w rejonie Long Valley od kilku lat stale rośnie. Według US Geological Survey, tylko w maju tego roku, okolice kaldery tego wulkanu doświadczyły aż 587 trzęsień ziemi.

 

Warto przypomnieć, że w marcu 2015 roku kaldera Long Valley była wstrząsana 261 razy a w kwietniu zanotowano 248 zjawisk sejsmicznych. W większości przypadków wstrząsy nie przekraczają jednak 3 stopni w skali Richtera.

Zwiększa się nie tylko liczba wstrząsów, ale też ich wielkości. W maju tego roku wstrząsów o wielkości 2 lub więcej było 30, z czego 2 o magnitudzie powyżej 3 stopni w skali Richtera. Najsilniejsze zjawisko sejsmiczne miało miejsce 16 maja o 02:46 czasu lokalnego i miało siłę 3,3 stopni w skali Richtera.

 

Long Valley to największy aktywny sejsmicznie superwulkan na naszej planecie. Powierzchnia jego kaldery wynosi 600 kilometrów kwadratowych, a wybuch giganta jest w stanie spowodować katastrofę środowiska naturalnego na Ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika student

Brakuje mi tu informacji, jak

Brakuje mi tu informacji, jak z tymi trzęsieniami w poprzednich latach? Bo rozpatrywanie w perspektywie 3 miesięcy to trochę mało, jak na taki superwulkan... Straszenie ewentualną katastrofą w ogóle mnie nie rusza, bo w końcu upadłby wtedy cały złodziejski system, a to nie nastąpi chyba nigdy. Przynajmniej ja straciłem już nadzieję...

Portret użytkownika Walczący Ja

Zbliżająca się krwawa tetrada

Zbliżająca się krwawa tetrada 28.09.2015 roku jest być może ostatnim ostrzeżeniem dla ludzkości.
 
Wzmożona aktywność sejsmiczna na świecie,bezgotówkowe płatności,wojna na Ukrainie - te wydarzenia są zapowiedzią nadchodzącej Apokalipsy.Jakaś część tego o czym teraz napomnę jest umieszczona w Świetej Księdze jaką jest Biblia.Zbliżająca się krwawa tetrada 28.09.2015 roku jest być może ostatnim ostrzeżeniem dla ludzkości.
Historia krwawych tetrad:
http://przyjdzpaniejezu.pl/zastrzezenia-wobec-teorii-krwawych-ksiezycow/
 
Wiele osób na tej stronie wierzy w cywilizacje pozaziemskie,ich etiologia jest zawarta także w Biblii - są to demony,odstępcze byty,których pochodzenie jest dla mnie oczywistością.Demony mogą przybierać różne formy od Matki Boskiej,po Plejadian,a skończywszy na Szarakach.Na ten temat powstało wiele tekstów,które wyjaśnia Ci o czym mówię.
 
Jestem chętny przedstawić Ci materiały,które wyjaśnią CI  o czym mówie,nie jestem Świadkiem Jechowy,nie należę do żadnej sekty,jestem czytelnikiem Biblii i słucham słów Chrystusa.
 
Bezgotówkowe płatności:
 
Objawienie 13:16  I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 8 Tu jest [potrzebna] mądrość.Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego:sześćset sześćdziesiąt sześć.
Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10 ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka
«Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże.» (Łk 21, 29n.)
«Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu...» (Łk 21,10). 
«Będą silne trzęsienia ziemi...» (Łk 21,11).
 
Jesli te wersety i moje słowa dały Ci coś do myślenia skontaktuj się ze mną po więcej informacji ,jestem dostępny na :
 
[email protected]
 
 
 
 

Skomentuj