Dowódca sił specjalnych Tadżykistanu dołączył do Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Gulmurod Chalimow - źródło: Internet
W internecie pojawiło się nagranie, na którym pułkownik Gulmurod Chalimow, dowódca sił specjalnych Tadżykistanu, powiadomił o dołączeniu do Państwa Islamskiego. Zapowiedział również, że zaprowadzi dżihad do jego kraju, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych.

 

Jeszcze miesiąc temu Chalimow przebywał w swoim kraju, lecz pewnego dnia rzekomo zaginął. Teraz okazuje się, że pułkownik wraz z 10 mieszkańcami Tadżykistanu najprawdopodobniej wyjechał do Syrii aby dołączyć do ISIL. Jak sam stwierdził w opublikowanym nagraniu, postanowił opuścić kraj ponieważ narusza się tam prawa muzułmanów.

 

Chalimow jest jednym z najlepiej wyszkolonych funkcjonariuszy w swoim kraju i jako szef OMON chronił Tadżykistan przed bojownikami. W przeszłości był szkolony przez amerykańską armię i rosyjski Specnaz. Jednak teraz postanowił dołączyć do radykalnych islamistów i zapowiedział, że wraz z nimi zaprowadzi prawo szariatu w swoim kraju, a potem zaatakuje Rosję i USA.

 

Nie wiadomo jak należy traktować taką informację - czy dowódca sił specjalnych rzeczywiście mówi prawdę? Czy może po prostu otrzymał taki rozkaz? W zeszłym miesiącu pojawiła się bardzo podobna wiadomość. Brytyjski podwójny agent wywiadu wyjechał z misją do Syrii i rzekomo postanowił przyłączyć się do ISIL a gdy powrócił do Wielkiej Brytanii, chciał rzekomo zaatakować służby bezpieczeństwa, dla których przecież pracował.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/tajikistan/11636529/Missing-Tajikistan-police-chief-defects-to-the-Islamic-State.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Próby wskazania Rosji jej

Próby wskazania Rosji jej miejsca zakończyły się całkowitą porażką dla USA, ponieważ Rosja nie tylko nie czuje się bezsilną ofiarą, lecz nawet zawiera wspaniałe gospodarcze, wojskowe i polityczne transakcje na całym świecie - uważa profesor Uniwersytetu Princeton.Waszyngton zdał sobie sprawę z tego, że w świetle wydarzeń z ostatniego półrocza USA gwałtownie tracą swoje wpływy na świecie, pod wieloma względami do tego doszło z powodu przemyślanych działań rosyjskiego kierownictwa. Tym właśnie można wytłumaczyć niespodziewaną wizytę sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w Soczi oraz rozmowy z Siergiejem Ławrowem i Władimirem Putinem — uważa profesor politologii Uniwersytetu Princeton William Engdahl. Profesor twierdzi, że próby wskazania Rosji „jej miejsca" ze strony USA zakończyły się porażką na wszystkich kierunkach. Z jednej strony, ich strategia naftowa, która miała doprowadzić do ruiny rosyjską gospodarkę, mocniej uderzyła w same USA. Natomiast z drugiej, dążenia do izolacji Rosji zakończyły się całkowitą porażką. A więc, Engdahl uważa, że transakcja USA z Arabią Saudyjską w kwestii ceny ropy naftowej poważnie uderzyła w amerykańskich producentów ropy łupkowej, których wydobycie zaczęło doprowadzać do ruiny. Te spółki nie były w stanie spłacać kredytów. Powołując się na amerykańskich ekspertów, doktor mówi, że amerykańscy producenci potrzebują ceny ropy naftowej w wysokości 120 dolarów za baryłkę, aby utrzymywać stały zysk. Z punktu widzenia analityka, amerykańskim firmom grozi fala bankructw, co może zapoczątkować „finansowe tsunami kryzysów, podobnych do okresu lat 2007-2008". W ostatecznym rozrachunki grozi to straceniem przez dolar statusu światowej waluty rezerwowej. Poza tym Engdahl sądzi, że próbując prowadzić wojnę totalitarną z Rosją USA popełniły poważny błąd strategiczny, który może się zamienić dla USA w koszmar. Jest to, zdaniem autora, nieudany przewrót państwowy na Ukrainie. 

Portret użytkownika achiles

Ukraińcy, którzy wyjeżdżają z

Ukraińcy, którzy wyjeżdżają z kraju, sprzedają swoje dowody osobiste, kody identyfikacyjne i świadectwa urodzenia. Internet jest dosłownie zalewany ogłoszeniami. „W związku z wyjazdem za granicę sprzedam swój ukraiński dowód. Dowód jest czysty. Bez kredytów. Oddam za minimalną cenę”. Tego typu ogłoszeń w internecie jest dziesiątki. Jeden z ogłoszeniodawców powiedział dziennikarzowi ukraińskiej gazety „Vesti”, że wyjeżdża na stałe do Niemiec i ukraiński dowód  nie jest mu więcej potrzebny. Sprzedam dowód za 1000 dolarów, a kod identyfikacyjny za 500 dolarów. Jest mi wszystko jedno, po co go kupujecie. W razie czego zawsze mogę powiedzieć, że zgubiłem go i nie zgłosiłem tego na milicję. Nie jest mi on potrzebny – ogłasza się kolejna osoba. Autor innego ogłoszenia oprócz dowodu i kodu proponuje również świadectwo urodzenia, świadectwo maturalne i dyplom. „Za wszystko 2200 dolarów. Te rzeczy już mi się nie przydadzą, potrzebuję pieniędzy”

Portret użytkownika achiles

Jemenowi grozi katastrofa

Jemenowi grozi katastrofa humanitarna. Jak poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia ponad 8 milionów Jemeńczyków potrzebuje natychmiastowej opieki medycznej. Jest to rezultat nalotów przeprowadzanych pod kierownictwem Arabii Saudyjskiej, a także coraz większej biedy. Wielu Jemeńczyków nie ma dostępu do wody, jedzenia czy pomocy medycznej. Zdaniem szefowej WHO Margaret Chan lekarze nie są w stanie pomagać potrzebującym, ponieważ w szpitalach brakuje nawet podstawowych leków.Podobnego zdania są obecni na miejscu przedstawiciele Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, którzy donoszą o problemach z dostępem do jedzenia i wody. Apelują także o wstrzymanie nalotów - bez tego nie będą w stanie dostarczyć pomocy. Tymczasem Saudyjczycy zapowiedzieli, że do czasu powrotu obalonego prezydenta Hadiego nie zaprzestaną bombardowań z powietrza.

Portret użytkownika Mojeimię44

Możemy śmiało stwierdzić że

Możemy śmiało stwierdzić że muzułmańska święta wojna rozpoczęła się na dobre. Wojna między krzyżowcami, żydami a muzułmanami. Więc jest to globalna wojna religijna. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wojna rozpoczęła się w cywilizowanym świecie gdzie wojny o lepszego Boga powinny być już zapomiane a niestety nie są. Tych ognisk zapalnych na świecie robi się coraz więcej a większość z nich to właśnie wojny i zgrzyty na tle religijnym. Najgorszy scenariusz będzie wtedy kiedy faktycznie państwu islamskiemu uda się zjednoczyć muzułmanów (narazie im się coraz bardziej udaje) może powstać dzięki temu mocarstwo tylko,  że  z tym mocarstwem nie będzie się dało toczyć cywilizowanej zimnej wojny (tak jak USA z Rosją) a będzie to gorący konflikt z użyciem głowic nuklearnych. Spójrzcie jak państwo islamskie szybko powiększa swoje wpływy. Robią to na podobę niemiec w czasie II wojny światowej. Państwo islamskie twór który powstał 3 czy 4 lata temu dziś zajmuje bardzo duży obszar. Wniosek z tego taki, że muzułmani wierzą w obietnicę zarządu tego państwa i jeden za drugim do tego pańswta zaczynają dołączać. Ciekaw jestem jak potoczy się w tym wypadku sytuacja kiedy pańswto islamskie przejdzie przez Syrie i dojdzie do Iranu? Jeśli Iran dogada się z pańswtem islamskim na zasadzie sojuszy to przysięgam wam z muzułmanami i persami my czyli krzyżowcy i żydzi razem wzięci nie mamy szans. Faktycznie będą wtedy wstanie zaatakować USA i Rosję. Ciekawie zapowiada nam się najbliższe 5 lat w polityce globalnej jeżeli chodzi o konflikty. Bardzo ciekawie. My tego jeszcze nie odczówamy ale dla przypomienia za miedzą czyli na Ukrainie już odczówają kryzys ekonomiczny i różnice religijne. Więc jeśli wam się wydaje, że w Polsce jest bezpiecznie to jesteście w dużym błędzie. Tak naprawdę sytuacja na świecie jest bardzo napięta i chociaż nikt tego nie mówi oficjalnie to podziały i różnice zrobiły się tak wielkie że lada dzień każdy może zacząć walczyć z każdym.

Portret użytkownika chehłacz

całkowicie błędna analiza :)

całkowicie błędna analiza Smile tak naprawdę to wojna między sunnitami a szyitami - czyli Arabią Saudyjską a Iranem, a ty sobie dopowiedz kto stoi za Arabią, a kto za Iranem Smile reszta to tylko mięso armatnie, które w imię Allacha będzie się szlachtowało 

Portret użytkownika Zenek ;)

"Państwo islamskie twór który

"Państwo islamskie twór który powstał 3 czy 4 lata temu dziś zajmuje bardzo duży obszar. Wniosek z tego taki, że muzułmani wierzą w obietnicę zarządu tego państwa i jeden za drugim do tego pańswta zaczynają dołączać. Ciekaw jestem jak potoczy się w tym wypadku sytuacja kiedy pańswto islamskie przejdzie przez Syrie i dojdzie do Iranu? Jeśli Iran dogada się z pańswtem islamskim na zasadzie sojuszy to przysięgam wam z muzułmanami i persami my czyli krzyżowcy i żydzi razem wzięci nie mamy szans."

- te tzw "Państwo islamskie" to ŻYDOWSKI projekt opracowany jeszcze u schyłku XIX w i właśnie jest po raz kolejny wdrażany w życie.

Co do Iranu to albo go podbiją albo nastąpi wewnętrzna zdrada. Cokolwiek by nie nastąpiło, ISIS, ten twór żydów, krzyżowców i sunnickich i wahabickich pedofili w turbanach, bez względu na to jaki "raj" obieca wyznawcom, to już ZBIOROWISKO ŻYWYCH TRUPÓW..... JESZCZE żywych trupów.....

Religią "PO" ma być CHRZEŚCIJAŃSTWO więc i judaiści i wszelkie zstępne z niego satanistyczne, bałwochwalcze kulty pseudoreligijne wraz ze WSZELKIMI WYZNAWCAMI .... zwyczajnie WYGINĄ. I tu tym razem NIE BĘDZIE ŻADNEJ LITOŚCI bo nazistowskie glizdy jak widać nie potrafią docenić poprzedniej łaski im okazanej.

Trzy lata im zostały do TOTALNEGO WYGINIĘCIA ..... za tyle ma się skończyć Apokalipsa.... o ile wcześniej nie zniszczą świata wywołując wojnę atomową bo ...... religijny pierdolec .... i tak dalej ....

Ale nawet jak przetrwają własną wojnę po niej i tak zostaną podobijani/ powybijani przez wojska Króla Północy.

PS.
W ramach żydoplanu "ISIS" Turcja też ma być wchłonięta jako armia "turbanów" stąd takie parcie nazi na wkręcenie jej w syryjską chucpę by potem móc tam, na "syryjski terroryzm", obalić władzę i przejąć armię.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Możemy śmiało stwierdzić że

"Możemy śmiało stwierdzić że muzułmańska święta wojna rozpoczęła się na dobre. Wojna między krzyżowcami, żydami a muzułmanami. Więc jest to globalna wojna religijna"

- jak już to .....

"że muzułmańska święta wojna rozpoczęła się na dobre. Wojna między krzyżowcami, żydami i muzułmanami A CHRZEŚCIJANAMI. Więc jest to globalna wojna religijna."

Nie jesteśmy ŻMIJOWYMI PARCHAMI. Nie ZAKŁAMUJEMY Prawdy. Nawet za góry splamionych krwią cywili judaszowych szekli.

Portret użytkownika Khrefinghstorens Trzeci

  Z nieznanej dla nas

  Z nieznanej dla nas perspektywy można ujrzeć że to "wszystko" już się wydarzyło i stało się to co musiało się stać.
  Natomiast według dostępnej nam percepcji wszystko dzieje się na naszych oczach, nie w nieznanej przyszłości tylko tu i teraz.
  Całe setki przepowedni, proroctwa sprzed dwóch tysięcy lat z Biblii, proroctwa sprzed 500 lat Nostradamusa, wszystkie mówią o tym samym. Jak bardzo trzeba być slepcem we współczesnym świecie żeby nie widzieć tego co się właśnie dzieje.
  Konkretnie to armia muzułmańska uprzednio stworzona i dozbrojona przez zachodnie służby specjalne bronią "made in usa" ma stopniowo rosnąć w siłę, kolejno podbijać następne kraje, zająć całą północną Afrykę i większość bliskiego wschodu, przejąć setki głowic nuklearnych, po czym tak jak jest napisane i jak będzie uderzy wtedy na Europę i Skandynawie. Nie wiadomo jak będzie, lecz jest napisane że Polska już za dużo złego doświadczyła i ucierpi najmniej, dlatego bo władza ma być siłą przejęta przez lud w tamtym czasie który wprowadzi w Polskę "nowe życie", nastąpi sojusz pokojowy z armią muzułmańską, która nie będzie chciała "kopać leżącego" czyli dobijać Polski która i tak już wiele wycierpiała po czym została rozkradziona do ostatniego grosika. Równocześnie nastąpią konflikty na linii Chiny-Rosja, gdzie Chiny uderzą na Rosję zachęcone sojuszem z muzułmanami i chęcią przejęcia bogactw naturalnych. Do konfliktu oczywiście wkroczy później usa. A później to już tylko niezwykłe anomalie czaso-przestrzenne, pogodowe, klimatyczne i geologiczne. Z Anglii pozostanie kilka wysepek, z Japonii to chyba niewiele. Jak wszystko już ustanie i sytuacja się oczyści, to Polska będzie graniczyć z Francją, z Chinami, z dwoma morzami, itd. Ostatecznie jak będzie to nie wie nikt, jednak niektóre proroctwa można uznać że są na tyle wiarygodne ża kiedyś świat zmieni się na lepsze i to prawdopodobnie stanie się szybciej niż wielu z nas przypuszcza. A wszystko ma się rozpocząć "bardzo szybko" i być dla wszystkich zaskoczeniem. Tylko nieliczni będą na ten czas przygotowani duchowo i mentalnie. Ponieważ samo przygotowanie materialne no to raczej ale nie wystarczy.

Strony

Skomentuj