Według NOAA już w 2040 roku Arktyka będzie pozbawiona lodu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Nowa prognoza ekspertów z US National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) sugeruje, że Ocean Arktyczny już w 2040 roku będzie w czasie lata całkowicie wolny od lodu. Według nich już najnowsze dane satelitarne sugerują, że w trakcie zeszłej zimy ilość lodu w Arktyki była mniejsza niż kiedykolwiek.

 

Biorąc pod uwagę ostatnie publikacje amerykańskiej agencji NOAA można odnieść wrażenie, że organizacja ta stała się propagandową tubą wyznawców teorii globalnego ocieplenia. Zaczynają to dostrzegać inni specjaliści, na przykład klimatolog z wolnościowego Instytutu Cato, Chip Knappenberger, który wyraził wątpliwości co do poprawności tej prognozy.

"Sytuacja ta nie powinna powodować szczególnej troski, ponieważ istnieje wiele dowodów na to, że w przeszłości działo się podobnie, a niedźwiedziom polarnym i reszcie zwierząt udało się tam jakoś przeżyć." - powiedział Knappenberger

Amerykański ekspert oświadczył też, że liczne badania potwierdzają, iż 6 do 7 tysięcy lat temu, trwał okres, kiedy od czasu do czasu, daleko na północy również nie było lodu. Knappenberger nie dodaje jednak, że nie było wtedy też przemysłu, który przez wyznawców globalnego ocieplenia jest wskazywany jako główny winowajca obecnego okresu ocieplenia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Biedni Inuici... Szczerze

Biedni Inuici... Szczerze współczuję... Pasożyt zwany potocznie "cywilizowanym człowiekiem" wmawia sobie i innym, że to zjawiska naturalne... Przynajmniej od 4-5 tysięcy lat wiadomo, że nigdy takie zjawiska miejsca nie miały... No ale cóż... Inuici nie mają szans ze skur...lami z koncernów naftowych i wydobywczych, którzy chcą jedynie chronić swoje zakichane portfele!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Promyk

W dawnych czasach, kiedy Bóg,

W dawnych czasach, kiedy Bóg, oddzielił wody na dole od tych z góry mieliśmy naturalną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i kosmicznym. Klimat był cieplarniany. Na całej ziemi temperatura wyrównana. wielkie palmy, drzewa i paprocie. Człowiek też był większy i żył dłużej dzięki temu, że w atmosferze było więcej tlenu i mieliśmy naturalną ochronę przed promieniowaniem kosmicznym dzięki wodzie, która była nad nami. Jest cieplej, więc woda odparuje i znowu wszystko wróci do początku. Na Antarktydzie znowu wyrosną palmy a my będziemy mieć pomarańcze za oknami. Będzie super. 

Portret użytkownika Tata Buki

Bardzo dobrze admin, dobrze

Bardzo dobrze admin, dobrze że wrzucasz takie info gdyż trzeba jak najwięcej pisać i mówić o przewałkach klimatycznych. Gdy skończy się ropa i gaz przyjdzie czas na podatek od tlenu lub innych podatków od wszystkiego co ważne do funkcjonowania człowieka. Już zarobili na CO2 sporo, nie wspominam ile zakładów zniszczyli pozbywając się w ten sposób konkurencji narzucając podatki klimatyczne lub od zanieczyszczeń. Interesik się kręci, swoje małe brudne łapki z krótkimi paluszkami zacierają, a ich popleczniki za srebrniki robią dezinformacje. A ludzie płacą i myślą że tak musi być bo skoro w tv i radio tak mówią. Ale gdzie te pieniądze idą i na co tego już nikt tak dokładnie nie wie? Powiedzą że na walkę z CO2, więc wychodzi na to że głupi ludzie płacą sami na opryski nieba, zwane chemistralis jako walka z CO2 Smile Sami siebie zabijają a jak im się tłumaczy to 
"NIC SIĘ NIE STAŁO".  
Pazerność skurwy..twa nie zna granic a wredni klakierzy mający z tego jakiś procent od tego procederu będą nasyłać opłacanych cieciów od propagandy wszędzie tam, gdzie tylko wyniuchają swymi parszywymi nochalami jakąś prawdę aby robić parszywą dezinformacje. 
 
 

Skomentuj