Wyprzedano już 97% polskiego majątku - po 25 latach Polacy zostali dziadami bez pieniędzy na walizkach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwająca od 25 lat prywatyzacja polskiego majątku narodowego jest już podobno na ukończeniu. Tak przynajmniej twierdzi polski minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Już tylko 3% przedsiębiorstw należy do państwa, reszta została w często w niejasnych okolicznościach sprywatyzowana.

 

Część przedsiębiorstw znalazła się w rękach tak zwanej nomenklatury. Po prostu na państwowym uwłaszczyli się rozmaitej maści komuniści i ludzie służb. Na tym polegała właśnie zgoda, którą zaproponowano w 1989 roku. Z pozostałą częścią majątku narodowego zaczęto robić dziwne rzeczy. Zakłady były najpierw doprowadzane do ruiny, a potem sprzedawane za bezcen chętnym, którzy byli przeważnie selekcjonowani przez polityków.

 

Gdy na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczynano prywatyzację z niewiadomych przyczyn odrzucono postulat ówczesnego posła Janusza Korwin-Mikkego aby przedsiębiorstwa sprzedawać z licytacji. Ówczesny minister skarbu Janusz Lewandowski odpowiedział mu tylko, że to XIX wieczna metoda i teraz już się tak nie robi.

 

Korwin-Mikke proponował też wtedy utworzenie specjalnego funduszu na który przelane miało być 30 procent z sumy sprzedawanych przedsiębiorstw. To oczywiście też wyśmiano i dzisiaj nikt nie wie gdzie podziały się pieniądze. Prasa za wschodnią granicą słusznie zauważa, że Polacy nic już nie mają i jako obywatele zostali z niczym.

 

W ciągu 25 lat sprywatyzowano często w niejasnych okolicznościach około 8500 państwowych przedsiębiorstw. Dzięki temu budżet polskiego państwa wzbogacił się jedynie o 42 miliardy dolarów. Rosyjskie media wskazują na to sugerując, że nie jest to powód do dumy. Nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi, bo nie zostały zainwestowane w modernizację kraju. Na to przecież zaciągnięto praktycznie niespłacalne kredyty u banksterów. Można więc założyć, że po prostu pieniądze się rozpłynęły, w najlepszej sytuacji zostały przeżarte.

 

Rosyjscy dziennikarze oceniając polską prywatyzację stwierdzają, że w rezultacie szokowej terapii jakiej została poddana Polska zlikwidowano liczne gałęzie przemysłu. Pracę straciły setki tysięcy osób. Nowi właściciele często kupowali za bezcen polskie zakłady tylko po to, aby wygasić sobie konkurencję. Przykładów takiej dziwnie konsekwentnej niegospodarności prowadzącej do kontrolowanego upadku jest aż nadto.

 

Oczywiście właściciel prywatny zawsze jest lepszy od państwowego, bo państwowy jest nieefektywny. Być może część z zakładów po prostu musiała paść bo ich podtrzymywanie nie było racjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. Gdyby jednak przeprowadzono prywatyzację licytując majątek z pewnością osiągnięto by lepszy bilans niż 42 miliardy dolarów. Można się tylko domyślić ile poszło na łapówki dla decydentów politycznych.

 

Nasz majątek narodowy został w dużej mierze sprzeniewierzony. Na szczęście podczas prywatyzacji zyskała pewna grupa pracowników, którzy zostali obdarowani akcjami, ale większość z nich potraktowała to jako premię i szybko sprzedała. Reszta musiała się zadowolić śmiesznej wartości świadectwem udziałowym, co było po prostu propagandową sztuczką odwracającą uwagę od tego co działo się podczas wyprzedaży polskiego majątku.

 

Zostaliśmy bez majątku, bez pieniędzy z jego sprzedaży, z upadającym ZUS-em, z którym nikt nie wie co zrobić i z perspektywą, że jesteśmy biedakami Europy, którzy, o ile nie wyemigrują, najprawdopodobniej będą pracować do śmierci. Do znudzenia wmawia się nam, że nie żyjemy już w komunizmie i mamy "złote czasy", podczas gdy czasy mamy raczej mroczne, a obecny reżym jest czymś dużo gorszym. Obserwujemy postępujący powrót PRL-u, ale na sterydach.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 85r

Wszystko co przeciwne twej

Wszystko co przeciwne twej religii to manipulacja a twoja religia spisana w większości przez żydów to już nie manipulacja. Niestety nie stać cię na obiektywizm, wiara ma za mocny na ciebie wpływ. I przez to wszędzie widzisz wrogów.
Religia chrześcijańska jest likwidowana u nas i na zachodzie bo spełniła już swoje zadania i przeszkadza w dalszym degradowaniu społeczeństwa. I może w pewnym sensie przyznam ci racje że na obecnym etapie ta religia im przeszkadza. Ale to nie znaczy że im się ona nie przysłużyła w poprzednich stuleciach by zinfiltrować europę.
Po za tym na zachodzie nie tylko religia ma wpływ na wychowanie ludzi ale też kultura medialna, filmy internet itp.
Ludzie odrzucili nie tylko żydowskie dogmaty ale też połączenie ze światem wybrali świat cyfrowy nad analogowy. A religie i kulture swoich przodków wymazała im religia chrzescijańska więc nie mają na czym bazować by wrucić do normalności. Nieliczni wybierają buddyzm i troche przez to się budzą ale nie do końca. Bo ta religia też zawiera kłamstwa.
Wiara katolicka została zinfiltrowana a więc ludzie którzy chodzą do kościołów i słuchają swoich kapłanów działają na szkodę, żadnego z nich pożytku już nie biedzę. Bo czynią słowo kościoła którego władza jest podporządkowana żydom.
A to że boga JHWH czy Zeusa, Ra itp niema to dla mnie zwykła oczywistość. A jakaś trójca święta została wymyślona by połączyć nową wiarę z wiarą żydów.
 
Nie muszę kończyć wysokich szkół by dochodzić do wniosków podobnych do tych co je skończyli.
Szkoły uczą regułek, życie myślenia. A święte księgi ślepej wiary.
Żeby dojrzeć jak naprawdę wygląda świat, trzeba patrzeć na niego własnymi zmysłami a nie przez pryzmat jakiejś fizolowi czy religii.

Portret użytkownika patriota

„Nazywam się Grzegorz Braun.

„Nazywam się Grzegorz Braun. Jestem niezależnym reżyserem. Nie należę do żadnej partii. Nie wieże w demokrację, bo za jej fasadą rządzą mafie, służby i loże. Jestem monarchistą, bo cenię wolność i szanuję tradycję. Socjalizm to dla mnie kradzież. Aborcja to zbrodnia. Normalna rodzina to podstawa – NIE dla promocji sodomii. Podatki – proste i niskie. Kara śmierci dla morderców i zdrajców stanu. Polacy gospodarzami we własnym kraju – NIE dla żydowskich roszczeń. Dość finansowania partii z budżetu. Prawo do posiadania broni należy się każdemu wolnemu Polakowi. Emigranci – tu jest wasz dom! Jako prezydent nigdy nie zrezygnuje z suwerenności. Nie wyprzedam polskiej ziemi. Nie wyśle Polaków na wojnę ukraińską. Będę zabiegał o wolność gospodarczą, o broń jądrową dla polskiej armii i o intronizację Chrystusa Króla. Doprowadzę do zmiany konstytucji, ordynacji wyborczej i podatkowej i do wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Upomnę się o pamięć pomordowanych i godność żywych. Dość eksperymentów na narodzie! Na 1050 – tą rocznicę chrztu Polski wybierz normalność i neutralność. Przejdź na moją stronę --->  www.grzegorzbraun2015.pl
Jeśli się boisz już jesteś niewolnikiem…”
https://www.youtube.com/watch?v=_weGGZaHtTE&feature=youtu.be

Portret użytkownika MOBIS1

Była komuna, syrena ,kiełbasa

Była komuna, syrena ,kiełbasa na kartki ,kredens i praca na 3 zmiany ale była. Jedynym logicznym rozwiązaniem była integracja w UE. Niestety ucierpiala na tym klasa robotnicza, bo sprzedano wszystko zagranicznym firmą. Ludzi teraz zamożnych w tym kraju też nie brakuje i tych co mają się raczej dobrze. Podsumowując coś kosztem czegoś proste. Co można zmienić to prawo karne i podatki ,żeby oszustów zamykać w więzieniach, a ludzią ambitnym dać prawo założenia firmy bez gigantycznych odpłatności !

Portret użytkownika Jajco

Kategorycznie żądam powrotu

Kategorycznie żądam powrotu pustych sklepów z octem i parówek z padniętych nutrii wymielonych z papierem toaletowym. I babć klozetowych rządzących wszystkimi. O rozmowy kotrolowane nie muszę się martwić, bo już je mamy. Jak i psychuszki.
A, i jeszcze bab w sklepach rozgniatających ser brudnymi paluchami.

Głosuj przeciw
-3
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie pierdziel kocopołów.

Nie pierdziel kocopołów. Komunistyczna zwyczajna, przy obecnej biedronkowej to był delikatesowy rarytas... A ocet był 10x tańszy od biedronkowego.
 Gówno wiesz, bo stałeś z kartką po padlinę trzymając kolejkę i nie wiesz, że żydzi wraz z "ojcem świętym" JP2 oraz z wałęsającym się bolkiem robili wszytko, by Zachód nałożył na polską ludność sankcje, licząc na "demokratyczną rewolucję" ( czytaj żydowski zabór Polski)
 Tak, tak... twoi głupi rodzice wstąpili do żydowskiej Solidarności, aby pomóc na swoich plecach Żydom zastąpić PRLOowskie koryto, podczas gdy ciy głupi rodzice zdychali za swój "patriotyzm" w nędzy i upokorzeniu...

Portret użytkownika syriues

Mozemy sie rozpisywac kto wie

Mozemy sie rozpisywac kto wie wiecej i kto kogo zna blizej.Ale nie ma w tym sensu
Jeden sens jest taki,aby zakonczyc ta agonie
Polska umiera,ludzie z niej uciekaja.Moze to bedzie panstwo w ktorym wybuchnie wojna i rozleje sie na inne kraje.
Ta niesprawiedliwosc ktora nas dopadla jest karygodna
My dalismy rade komunizmowi i damy rade tez demokracji.Demokracja to kreacja ludzi ktorzy wymyslili to demo aby zniszczyc kraj na ziemi i ludzi zamienic w niewolnikow.
Mamy szanse narodzic sie na nowo ale musimy w to wierzyc
Swiat sam sie nie zmieni i nie ma co czekac na to by swiat zmienil nas,bo zmiany w nas sa niepotrzebne.My musimy wierzyc w ojczyzne i starac sie ja wywyzszac ponad inne kraje i raczej powinnismy w niej zostac.
Jedynym wyjsciem jest oddac judaszowi te srebrniki i niech sie naje,My ludzie poradzimy sobie bez pieniedzy i dobrze wszyscy o tym wiecie,tylko sie boicie sami nawzajem sobie zaufac
Taka jest prawda,Razem lepiej

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ci ubodzy pod dworcem są

Ci ubodzy pod dworcem są ofiarami żydowskiej pazerności i oddawanie imo bogactwa nie uratuje ich z beznadziejności ich życia.
 Za "komuny" nie było "ubogich" na krawędzi beznadziejności a znając poniektórych "ubogich" to bardzo inteligentni i uczciwi ludzie, którzy nie zrozumieli słowa "biznessmen" ( czytaj: za komuny -spekulant)

Portret użytkownika Michaleddon

Dobrze przwisz. Przy okazji

Dobrze przwisz. Przy okazji chcialem tylko dodac moje przemyslenia nad forma walki z tym "reżimem" chazarskim.
Jak dobrze wszyscy wiecie jakakolwiek forma "opuszczenia" demokratycznego ustroju nie wchodzi w gre. Zrobia z nas druga Libie a ktokolwiek uczciwy przejmie wladze zostanie na arenie miedzynarodowej okrzykniety okrutnym Kadafi, niszczycielem demokracji i woli ludzi i w try miga bedziemy miec tu wojska nato i po nas. 
Wyborami tez nic nie wskóramy bo sa tajne i wyniki zawsze beda takie jak ci co je ustawiaja sobie zycza, nie ludzcie sie. Notabene zastanawialiscie sie czemu jest tak duzo kandydatow choc wiekszosc z nich nie ma szans na druga ture? Zeby rozwodnic głosy ewentualnej opozycji Smile
Zatem ja widze jedna jedyna forme walki z tym systemem, w naturze swej bardzo zblizona do tego co wyraziles własnie.
Jak to szło w Kilerze: siara to gówno w błyszczącym dresie, on beze mnie nie istnieje" Tak samo Kochani jest z tymi wszystkimi psedozydami, bankierami i politykami. ONI BEZ NAS NIE ISTNIEJA.
Czyli bardzo prosto, bez wychodzenia na ulice mozemy ich pokonac. Jest jednak jeden warunek KOchani - wyzbyc sie chciwosci, "pędu na pieniadz" i "okazje".
Apeluje, |Polacy drodzy, przestanmy kupowac w hippoermarketach i dyskontach miedzynarodowych. przestanmy kupowac u nich ciuchy, AGD, Telewizory itd. Przestancmy kupowac co roku nowe telefony rtv i tkd. Mozemy bez tego sie obejsc - ONI BEZ NASZYCH ZAKUPÓW NIE!!!.
To jedyna metoda, przestac patrzec na portfele, kupowac w lokalnych warzywniakach, u swoich lokalnych sklepikarzy. 
Że co, ze drozej? Oczywiscie ze drozej przeciez taki sklepikarz musi zyc w miare godnie!. CHcecie aby wasze dzieci, wnukowie do smierci pracowali za marne grosze u szwabow, zabojadów i pejsatych? SILA jest w NAS. Przestanmy byz psami dla swoich sąsiadow. Dajmy im zarobic a wszystkim nam bedzie w efekcie lepiej.
Oczywiscie okres przejsciowy bedzie bolesny. Bo jesli padna zachodnie koncerny w Polsce to mnóstwo ludzi straci prace. Ale to tez jest i idrodzenie Polski!
Bo my, mamy rodziny i przyjacioł zawsze ktos wesprze w  tejj ciezkiej probie, a jak juz pasożyty sobie pojda z braku zyskow wtedy bedzieduuuzo noowej pracy, nowych biznesów i okazji by osiagnac sukces..
Zadnych prostestow i strajkow bo nas wybija co do nogi
Tylko przestancmy karmic pasozyrty. Przekazac dalej i zacisnac piesci. Nie kupowac u scierwojadów chcoby i za darmo dawali. Tylko lokalnie. POlacy, razem zwyciezymy!!!!

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dobrze prawisz... Ja nie

Dobrze prawisz... Ja nie kupuję w hipermarketach, chyba, że nie mam wyjścia... I o to wyjście chodzi... Nie ma polskich sklepów, bo od pamiętnych czasów, przeważnie były żydowskie..
Te przemyślne kanalie rozbudziły w społeczeństwach zglobalizowanego świata żądze i instynkty zmysłowe muzyką w stroju dźwięku "a"= 440 Hz zamiast 432 Hz już w 19 w
 Dlatego zanika w człowieku duchowość a dominuje zmysłowość.
 Cywilizacja jest nie do uratowania.

Strony

Skomentuj