Martwe tuńczyki i foki w New Hampshire

Kategorie: 

Na wybrzeżu w okolicy Hampton w stanie New Hampshire lokalni naukowcy starają się ustalić przyczynę śmierci dziesiątków ryb z gatunku tuńczyka błekitnopławego, jakie odnaleziono na plażach

 

Biolog morski Ellen Goether powiedziała, że nigdy czegoś podobnego nie widziała. Według niej w zatoce znajdowano martwe ryby wielkości dochodzącej 2,5 metra.

 

Ponadto od połowy zeszłego tygodnia odnaleziono ponad 50 martwych fok na wybrzeżu New Hampshire a także w stanach Maine i Massachusetts. Urząd odpowiadający za te sprawy poinformował, że śmiertelność fok jest 50% wyższa niż zwykle o tej porze roku.

 

Przyczyna śmierci zwierząt morskich nie została jeszcze ustalona. Pewną poszlakę w tym przypadku daje to, że część zwierząt była bardzo wychudzona, co może wskazywać przyczynę, jako głód. Znaczyłoby to, że doszło do jakichś zakłóceń łańcucha pokarmowego w tym obszarze.

 

 

Źródło: http://finalnews.ru/zhivotniy-mir/ssha-zagadochnaya-gibel-morskich-obitateley-v-niu-gempshire.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika babinicz

Dużo tego wszystkiego

Dużo tego wszystkiego ostatnio. Ptaki, wieloryby, delfiny padaja jak muchy. Ktos napisze że wcześniej też takie przypadki były tylko kilka lat temu nie było komputerów, czujników a ludzie byli ślepi na takie zjawiska (hahahaha)
Tylko ze z kompów korzystam 12 lat z internetu nie dużo krócej i jakoś nie zauważyłem wcześniej tego typu zdarzeń z takim nasileniem. 2010 i 2011 to chyba czas kiedy nastapił przełom i jesteśmy teraz na równi pochyłej skierowanej w przepaść.

Portret użytkownika Anakin

Nasza cywilizacja wybrała

Nasza cywilizacja wybrała drogę w kierunku zagłady więc nie ma się co dziwić zaczeło się od masowego wymierania zwierząt. Po zwierzętach przyjdzie czas na ludzi!!! Ziemia sobie poradzi oczyści się z istot, które nie szanująjej i nie potrafią na niej żyć...  

Portret użytkownika snajper70

Zwalanie winy na cokowiek,

Zwalanie winy na cokowiek, mnie wk,  zatoka meksykańska jest i będzie problemem przez dziesiatki lat,tyle co zużyto chemi na walkę z wyciekającą ropą, jest nie do pomyślenia,Rząd USA powinien zapłacić biliony $ na odszkodowania w tej zatoce,nigdzie nie słyszałem aby wyciek ropy został powstrzymany,a za eksperymenty chemiczne nad zatoką ,powinna być kara najwyższa....Dla mnie złem i  najwiekszym okrucieństwem jest zkażenie wody!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ