NASA obiecuje znaleźć życie pozaziemskie w ciągu najbliższej dekady

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według Ellen Stofan, głównego doradcy naukowego NASA, ludzkość odnajdzie życie pozaziemskie już w ciągu najbliższych 10-20 lat. Nie ma jednak na myśli zielonych ludzików, ale raczej proste mikroorganizmy, które mogą żyć gdzieś na egzoplanetach lub na niektórych księżycach Układu Słonecznego.

 

Zdaniem uczonej znajdziemy niedługo przekonujące dowody potwierdzające życie poza Ziemią. Deklaracje padły w czasie dyskusji ekspertów poświęconej poszukiwaniu zamieszkałych światów i życia pozaziemskiego. Dodała, że ​​naukowcy wiedzą gdzie i jak szukać życia, jak również posiadają niezbędną technologię.

 

Poszukiwać można na przykład sygnatury wody, która jest znana jako jeden z elementów składowych, niezbędnych dla powstania życia. Można ją odnaleźć w systemie słonecznym i poza nim. Są oceany ciekłej wody pod powierzchnią księżyców Jowisza - Europy i Ganimedesa a także księżyca Saturna - Enceladusa.

 

Ostatnio pojawiły się też mocne dowody naukowe wskazujące na to, że Mars posiadał kiedyś ocean dochodzący głębokościami nawet do kilometra, czyli bardzo podobny do występujących na Ziemi. Jak wiadomo to właśnie oceany dały początek różnorodności życia na naszej planecie.

 

Dlatego właśnie gdziekolwiek poza Ziemią znajduje się duża ilość wody, prawdopodobieństwo, że są tam również jakieś formy życia, wzrasta lawinowo. Poza tym w przypadku planet pozasłonecznych uczeni mogą też wypatrywać sygnatury metanu, który jest typowym produktem ubocznym produkowanym przez organizmy żywe. Nawet jeśli taka planeta będzie zbyt daleko, aby odbyć tam podróż to potwierdzając obecność wody i metanu można już spekulować na temat istot pozaziemskich.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Akurat nie tyle chodzi o

Akurat nie tyle chodzi o traktowanie ludzi jako niedorozwojów, tylko o to, że owe niedorozwoje zrozumieliby, że są robieni w bambuko w imię zasad i systemów, które w normalnym społeczeństwie nie miałyby racji bytu. Chciałbyś, na ich miejscu pokazać, że cały system jaki stworzyłeś, to fikcja, która opiera się na wierze tych, których dusisz i cyckasz? Raczej nie. Oni też nie chcą.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No załóżmy, że mityczny Eden

No załóżmy, że mityczny Eden był na Marsie... Zgoda... Stwórcy Ludzi pogonili tę hołotę co dała posłuch  Zbuntowanym na Ziemię a ta hołota dalej dokazywała z DNA, a więc Stwórcy uszkodzili Ziemię i zmyli  nieczystości ludzkiego umysłu Potopem jak muszlę klozetową...
 Zarówno na Marsie jak i na Ziemi i w otaczającym nas Kosmosie układu słonecznego naszego słońca zapewne jest full organizmów...
 Tyle, że to absolutnie nie oznacza powszechnosci życoia w kosmosie, bo w Kosmosie jest powszechnośc nie-życia
 I NIGDY to sie nie zmieni.
 Wszechświat jest martwy poza Ziemią
 i nigdzie poza Ziemią nie ma wody ani metanu...
 A ci co to "podejrzewają" to wyłudzacze publicznych pienidzy na bzdurne i bezsensowne badania...
 Albo naiwni fani tych "podejrzewaczy"...

Portret użytkownika DIus

Ogólnie piszesz fajnie o

Ogólnie piszesz fajnie o syjo-nazistach, ale tytaj cię poniosło. Skąd wiesz że tylko na ziemi jest zycie ? Aż tak bardzo masz zamknięty umysł ??
W naszej galaktyce jest miliardy gwiazd/planet i uważasz, że żadna z tych planet nie jest podobna do ziemi ?

Portret użytkownika eva11

Dlus-a powiedz Ty Nam jak ty

Dlus-a powiedz Ty Nam jak ty to odkryles,ze tam jest miliony planet?
gwiazd napewno,bo widzimy je z ziemi i moze nawet planety,ale miliony?
byleś w tym niby,,kosmosie,,?
czy tak te zdjęcia wykonane,przez naszych wszechwiedzących Cię przekonały?czy może te naukowe pisma sa tak wiarygodne,ze nie trzeba nic wiecej?
i wiecie co?którz jak nie nasa moze nam to obiecać przecież to nasa 
ich stworzyła bo nasa to my-ludzie
te cudne technologie,mozliwosci i te ich odkrywanie wszystkiego!
ale kazdy normalny czlowiek wie,ze nigdy nic nie udowodnią i ze wszystko co stworzyli do tej pory,to nieudaczne i chore stworzenie,a kazda technologia jakaby nie była,nie wiadomo jak doskonala prowadzi nas jedynie do zaglady,do przerobienia nas w maszyny,
a każda jedna maszynka stworzona przez nich kosztuje nas umierceniem żywej komórki,
jeszcze troche,a bedziemy tylko zchorowanymi resztkami zycia na naszej Ziemi,
bo jak ona jestesmy żywym organizmem,który stworzył Żywy BÓG!
może najwyższy czas zacząć patrzeć na ziemie i to co na niej żyje z innej perspektywy,bez tych galaktyk i sztucznych-wymyslonych 
obcych?
jak myślicie?jeśli naprawde by istnieli ,a wiadomo przecież,ze posiadają tak wysoko rozwinietą technologie,czy sa to istoty żywe,czy maszyny,
jak przetrwaliby nie niszcząc życia wkolo siebie?
jak udaloby sie im stworzyć tak wspanialą technologie,bez skutków ubocznych?czy może są to jedynie wyimaginowane istoty,które tak bardzo chcecie spotkać?
czy może potrafią to,bo mają nadludzką moc jak ,bogowie,
chcecie poprostu ,wlasciwie nie wy-bo Wy czy Oni to -My,
tak was zmanipulowali,ze chcecie odnalezć kogos co potrafi to czego wy nie możecie sami uczynić,
macie wszystko co do zycia potrzebne,ale chcecie wiecej- tego aby miec kazdą najwspanialsza moc jaka istnieje,czynic cuda o jakich sie nie snilo,doznawac rozkoszy jakie tylko mozna wymyslic,a nawet bardziej rozkoszne,,boskie,,posiadac technologie taką,aby juz nawet kiwnąć palcem nie trzeba było!
i dlatego myślicie,ze tacy ,bogowie, gdzies tam istnieją,
a to wszystko zostało stworzone po to abyście zapomnieli,ze stworzył was Bóg jako ludzi i tylko ludzi,
człowieka,na ziemi z blekitnym niebem,słoncem w dzień,a gwiazgdami i ksieżycem w nocy!
ci obcy to wasze,marzenia w swiecie,gdzie Bóg został zastąpiony człowiekiem o boskich mocach!
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika na szybko:

Skoro miliony czy miliardy

Skoro miliony czy miliardy lat  w skali kosmosu to _sekundy_, to skoro w ciągu kilku lat poszukiwań są pewni że znajdą proste formy życia - to tych form musi być dużo. A skoro niby jest tak dużo tych prostych form, to czemu nie mają znaleźć tych które sa "_sekundy_" starsze? Z jakiego powodu akurat Ziemia miałaby być najstarsza i wszystko  co znajdziemy to pierwotniaki? Skoro się już powiedziało A (życie) to wypada powiedzieć i B (życie na najróżniejszych stopniach rozwoju)

Strony

Skomentuj