Według analiz strategicznych, republiki bałtyckie upadną po dwóch dniach konfliktu zbrojnego z Rosją

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Amerykański think tank, RAND Corporation opublikował niedawno opracowanie na temat sytuacji w krajach bałtyckich i sposobów powstrzymania wojsk rosyjskich przez NATO. Gra wojenna opracowana przez strategów wykazała, że przy założeniu konfliktu konwencjonalnego Litwa, Łotwa i Estonia wytrzyma dwa dni.

 

Wskazano, że wojska rosyjskie bez dużego wysiłku pokonają szczątkowe armie małych państw, a lekkie siły NATO nie będą w stanie stawić czoła. Wskazano, że być może w większych miastach opór potrwa nieco dłużej, ale generalnie RAND przewiduje blitzkrieg.

 

Amerykańscy stratedzy uważają, że wojska rosyjskie zajmą też granicę między Polską a Litwą, aby uniemożliwić wysyłania posiłków z NATO. Przyczółek na tych terytoriach, rosyjska armia będzie bronić za pomocą ciężkiej broni, która znajduje się w podbitych państw, oraz z pomocą zaawansowanych rosyjskich systemów obrony powietrznej zarówno mobilnych jak i tych znajdujących się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

Każda poważna próba wyzwolenia Estonii, Łotwy i Litwy będą wiązałaby się z koniecznością uderzenia w elementy tych systemów celem ich powstrzymania. W przeciwnym wypadku kampania wojenna bez użycia lotnictwa to coś zupełnie nowego dla NATO.

Eksperci uznają, że odpowiednio przeprowadzona rosyjska inwazja na państwa bałtyckie nie okupiona dużą ilością strat, tworzyłaby dla NATO konieczność podjęcia ważnej decyzji. Albo rozpocząć kontrofensywę, która może być bardzo kosztowna zwiększając ryzyko eskalacji konfliktu do postaci konfrontacji nuklearnej, a tego nikt przecież nie chce.

 

Niewątpliwie konieczność wyboru czy pomagać Bałtom, oznaczałaby też nieformalne określenie czy Sojusz Północnoatlantycki realnie broni swoich członków czy uczyni to tylko w sensie politycznym. Każdy zgniły kompromis będzie oznaczał ryzyko jego powielania na następne zaatakowane kraje.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Normin

I są tacy do których nic nie

I są tacy do których nic nie trafia – tak bardzo ten nieszczęsny naród jest otumaniony, że wybiera najbardziej
zdegenerowane umysłowo i moralnie psychopatyczne kreatury jako swych reprezentantów. I tenże niby
wybrany „NIErząd" nie dość, że dyma i okrada to nieszczęsne stado na wszystkie możliwe sposoby, to jeszcze na koniec chce wyekspediować je na rzeź. - A więc OBUDŹ SIĘ NIESZCZĘSNY NARODZIE !!!
Czy naprawdę tak ciężko to dostrzec i zrozumieć, że nie Rosjanie dążą do wojny lecz właśnie ta druga strona
czyli to zgniłe imperium zła sterowane oczywiście przez pejsatych zwyrodnialców w imię ich
bogów-demonów domagających się stale krwawych ofiar.
 
   Rosjanie są tak jak i my SŁOWIANAMI. A czego pragną Słowianie ? – Posłuchajcie.
             Taj Munroe - Guilty Innocence (Prod. By Soulblazers) (2008)
                      https://www.youtube.com/watch?v=oyk72Ivz1Fs
 
PS. Pozdrawiam wszystkich niosących PRAWDĘ i PRZEBUDZENIE.
A więc: Achillesa, Bena, Zenka, AMRa, SurvivorMana i pozostałych.

Portret użytkownika JanuszR

Czy ktoś mógłby wskazać

Czy ktoś mógłby wskazać jakieś materiały i linki, że oficerami hitlerowskich rosyjskich oddziałów kolaboracyjnych [ROA, RONA itd] byli sami Żydzi? No i że większość tych 800 tys sołdatów służących Hitlerowi to byli Azjaci? Z tego co wiem, Żydzi byli przeważnie komisarzami, na front się nie pchali, woleli być w bezpiece poza pierwszą linią Frontu. Zresztą obowiązywał rozkaz Himmlera powtórzony przez Wehrmacht , żeby Żydów nie brać do niewoli, tylko na miejscu likwidować, a czaszki komisarzy jako "rarytasy" wysyłac do Berlina do "badań naukowych". Dlatego przeżycie Żyda sowieckiego po dostaniu sie do niewoli jest raczej nieprawdopodobne, swoi by go gołymi rękami zadusili, albo przynajmniej zadenuncjowali, zreszta standardowo jeńców rozbierano do golasa i sprawdzano, co dopiero mówić o zostaniu przez Żydów oficerami w ROA i RONA  i jeszcze, że "wszyscy oficerowie byli Żydami".  Tak samo Azjaci, większość tych "ewidentnych podludzi" załatwiano na miejscu, no i w poborze przynajmniej do 1943 było ich stosunkowo mało, bo Stalin im nie ufał, potem, wobec strat Armii czerwonej musiał sięgnąć po Azjatów, ale wtedy już dostanie sie do niewoli było znacznie rzadsze, niż w pierwszym okresie wojny 1941-42, gdy do niewoli dostało się około 4,5-5 mln sołdatów [wsród nich np. znany Własow w lipcu 1942] - to z tej pierwszej masy jeńców z terenów europejskich rekrutowała sie większość hitlerowskich kolaborantów.
Co do twierdzenia, że - cytuję: "Dzisiejsza putinowska Rosja to kreowanie nowoczesnego, słowiańskiego państwa z bardzo wrazliwa opieką socjalną rodzin słowiańskich rosyjskich." - nie zgadza to się zasadniczo z rzeczywistością, ale może w jakiejś rzeczywistości alternatywnej tak jest. Akurat na tematach społecznych się znam...
 Warto poczytac przykładowo w miarę przekrojowy artykuł:  http://historia.wp.pl/title,Bezprizorni-bezdomne-dzieci-w-Rosji-i-w-Zwiazku-Radzieckim,wid,17066020,wiadomosc.html?ticaid=114a8e
[tam są dwie strony] i poszperać w google po słowach kluczowych z artykułu dla własnego sprawdzenia i poszerzenia.
Smutną prawdę daje końcowe podsumowanie tematu: "Obecnie w Rosji żyje od jednego do pięciu milionów bezprizornych. Zależy, kto liczy - a liczą ich, i biurokraci, i policja, i organizacje pozarządowe. Większość z nich to nie sieroty biologiczne, ale społeczne: uciekinierzy z domów patologicznych albo z nich wygnani. Ale biorąc pod uwagę to, że władze na Kremlu nie potrafią się z nimi uporać, również i pierwsze, przyziemne marzenie, wydaje się równie nierealne. Tym bardziej że Olga Chwostunowa z think tanku Instytut Współczesnej Rosji zauważa: "krytyczna masa bezdomnych dzieci jest jednoznacznie symptomem erozji na każdym poziomie społeczeństwa, od struktur rodzinnych po najważniejsze instytucje rządowe"."
Swoja drogą - to bardzo charakterystyczna cecha Moskalskiej propagandy - łgać na całego, zupełnie odwrotnie do tragicznej prawdy: w czasie Wielkiego Głodu na Ukrainie, przeprowadzonego przez Stalina, gdy zabrano zbiory siła i otoczono cały olbrzymi rejon kordenem Armii Czerwonej i czekistów i strzelano do małych dzieci za "kradzież" kromki cleba - jednocześnie np. w Polsce komuniści powtarzali bajki, jak to w Związku Sowieckim żyje się cudownie i jest taki przesyt, że np. na Kubaniu to ludzie z kiełbas robia płoty, bo nie maja co z tymi kiełbasami zrobić, tak im się już uszami ten błogostan wylewa. Dziwne, ale ludzie w takie "bajkowe kraje" chetnie wierzą i "łykają"..i na tym żeruje propaganda, mimo, że bardzo łatwo to zweryfikować przy odrobinie chęci do sprawdzenia, a przecież internet i wyszukiwarka na okrągło są pod nosem.

Portret użytkownika Wlodi

Putinek jednak boi sie

Putinek jednak boi sie majdanu. Dzis zolnierzyki jego mafii trenowaly rozpedzanie majdanu. Aaa i pamietajmy nie przepuszczac ruskiego motocyklowego gangu nocne wilki ktory zamierza przejechac przez Polske. To bandyci wspierajacy terrorystow z donbasu. gdyby nie daj boze zostali wpuszczeni do Polski to po drodze nalezy odpowiednio potraktowac ich i ich motorki.

Portret użytkownika ben

Wlod nie masz argumentów to

Wlod nie masz argumentów to szukasz hu--a do  dupy . Co ty Wlod z  niedźwiedziem chcesz to robić  już ci Poroszenko nie wystarcza a jak słodko napisałeś bandziorek no no Wlodku szukasz  coś taki zew natury wiosna ,wyjdż na ulice to może znajdziesz  bolca kto by cię chciał ruc---ć chyba tylko psy.No i tacy jak ty!

Portret użytkownika achiles

Poniżej zamieszczam tezę

Poniżej zamieszczam tezę odnośną zamachu w SMOLEŃSKU, pewnego blogera, nie moje to i nie w pełni się z nią zgadzam, ale daje dość ciekawy nowy punkt widzenia, na to co się wówczas stało i na to co się w związku z ta tragedią, do dziś dzieje:
 

Co niemieckie bandy mogą zrobić, aby Polacy nie połapali się, że tak naprawdę są bankrutami, że okradano ich w biały dzień?
Wywołać wojnę Polski z Rosją.
Jak ruscy nas zbombardują to nikt nie będzie się dziwił, że jest nędzarzem.
To przecież logiczne – bomba = zniszczone fabryki = nędza.
Dlatego szkopy usilnie napędzają wojenną retorykę. Straszą Rosją, a decydenci na stołkach przygotowują wojenne – straceńcze – plany.
Dwudziestoletni drenaż finansowy zakończony wojną jest w pełni zgodny z zasadą służb o maksymalizacji zysków, bo przecież głównym celem jest dekapitacja Polaków i zajęcie naszej ziemi.
 
No i teraz, jak czarodziej z kapelusza, jakiś szkop wyciąga „dowody” na to, że w Smoleńsku doszło do zamachu.
Jakoby ktoś z FSB do spółki z wysoko postawionym polskim politykiem dokonał mordu na polskiej delegacji lecącej do Smoleńska.
Co za ciekawostka. Akurat rychło w czas. I temat od razu podjęły wszystkie media.
Jak w scenariuszu.
BO TAKI SCENARIUSZ ISTNIEJE.
Wszystko jest drobiazgowo zaplanowane, opisane, a teksty w gazetach i internecie są napisane przez wąską grupę osób – jeśli nie przez jedną ! – i rozesłane do wszystkich mediów.
Takie głupie naiwne chwyty to nawet dziecko rozwiąże. Naprawdę, to są same przygłupy w tych służbach.
Przez 5 lat media trąbiły, że jak ktoś twierdzi, że zamach – to oszołom, a tu popatrz...
Okazuje się, że to jednak może być zamach....
 
Dlatego ja tutaj publicznie ogłaszam – to nie był zamach !
A kto twierdzi inaczej - ten oszołom.
 
Przypominam swój tekst z 2011 roku.
Prorok jaki, czy co??

Taaakk.....

Proponuję przeczytać całość poniżej  :
 
http://argo.neon24.pl/post/121121,a-nie-mowilem
 

 

Portret użytkownika achiles

A TO POLSKA OBECNA

A TO POLSKA OBECNA WŁAŚNIE!!!

Nic się nie stało? Nie będzie kary za nieudolne śledztwo w sprawie Amber Gold

Niemal trzy lata od wybuchu afery Amber Gold prokuratura wciąż nie skierowała do sądu aktu oskarżenia. Za to korporacyjny sąd dyscyplinarny oczyścił właśnie z zarzutów jedyną prokurator, która za nieudolne śledztwo w sprawie Amber Gold straciła stanowisko.

 

Gigantyczna piramida finansowa: ponad 16 tysięcy wystawionych klientów i 680 mln zł, które zwyczajnie wyparowały. Tak w dużym uproszczeniu można opisać aferę Amber Gold. Marcin P. i Katarzyna P., główni podejrzani w tej sprawie, od lata 2012 r. siedzą w aresztach. W prokuraturze wciąż toczy się śledztwo, które ma rozwikłać zagadkę błyskawicznej kariery i jeszcze szybszego upadku finansowej machinerii Marcina P.
 SORRY, ŻE NIE W TEMACIE, ALE TO SĄ PRAWDZIWE PROBLEMY MASKOWANE, PRZEZ OBECNĄ WŁADZĘ, A NIE ROSJĄ STRASZENIE.
http://polska.newsweek.pl/afera-amber-gold-marzanna-majstrowicz-oczyszczona-z-zarzutow,artykuly,360676,1.html

 

Portret użytkownika JanuszR

Hańbą jest brak odniesienia

Hańbą jest brak odniesienia natychmiast i ostro, zdrajcy Komora, do uznania przez Ukrainę UPA za "bohaterów wojny wyzwoleńczej". To wmuszanie Polakom "grubej kreski" na zasadzie - wy Ukraińcy nie pokutujecie i nie przepraszacie - a my Polacy z góry rozgrzeszamy i jeszcze bierzemy winę po połowie. To się kończy dokładnie jak "gruba kreska", dzięki której GRU w 1989 obstawiła niemal wszystko i wszystkich i do tej pory Polska za to płaci transferami dziesiatków miliardów rajami podatkowymi do Kremla, udupianiem wszelkich projektów, jak np. autostrady albo gazoport [warto na YT posłuchać Wojciecha Sumlińskiego], a Komor, Bolek itp. typu Niesiołowskiego i reszta to szantażowane marionetki. Najgorszy rodzaj ludzi, bo teraz i WSI i CIA ma na nich po sto haków i zrobią dla WSI [czyli GRU] i dla CIA wszystko, zależy kto w danym momencie mocniej gniecie. A wy, żałosne patafiany, tylko gadacie jak nakręceni: albo Hameryka, albo RuSSija, a wg mnie ani ten, ani ten syf, tylko Polska. Co do "wiecznego" pseudoproblemu, o zapominaniu win jednej strony i ganieniu drugiej, tylko sie obrzucacie i swoje slepo gadacie jak potłuczeni, rozwiązanie jest proste, jak w przedszkolu: potępiać SPRAWIEDLIWIE i PROPORCJONALNIE do win wobec Polaków. Ruscy mordowali na miliony przez długi czas [zresztą juz parę razy wyliczałem - ilu podczas rewolucji, ilu podczas Wielkiego Głodu, ilu w latach 30-tych w Wielkim Terrorze, ilu podczas wojny kula w łeb, w gułagach, z głodu, z wycieńczenia itd.  System Lenina i Stalina kosztował 70 mln ludzi, a z "wersjami eksportowymi" w Chinach, Kambodży itp. stanowiskach eksperymentów zbiorowych na ludzkości - około 120 mln. To najbardziej wredny i nieludzki szatański i bezbożny system, a Rosja jest jego spadkobiercą, a Rosjanie sa dumni z tego dorobku i maja Stalina za "NAJWIĘKSZY AUTORYTET MORALNY" - zero wstydu, skruchy i zadośćuczynienia - i jeszcze korzystaja z imperialnych zdobyczy ZSRR i zamierzaja wszystko przywrócić. Ukraińcy zabili ok. 150-200 tysięcy. Obie nacje winne, z tym że Ukraińcy powinni posypywac głowe popiołem i chodzic w worach pokutnych przez rok, a Rosjanie przez lat czterdzieści. I Putin i Poroszenko powinni na klęczkach pielgrzymować do Częstochowy i błagać polski naród i Boga o wybaczenie. Poroszenko powinien leżeć krzyżem jeden dzień, a Putin dni 40. Ot i cały "wielki problem" rozwiązany. Z Ruskimi uprościłem winy, bo jeszcze przed I wojną światową i przed rewolucją ponad 100 lat z okładem hulali od Piotra I po Polsce jak chcieli i mordowali, kogo chcieli. Zapomnieliście już rzeź Pragi przez "wielkiego bohatera" tzn. carskiego rzeźnika Suworowa? Albo powstania, rzezie, wywózki, rusyfikację? A w czasie II wojny światowej zdrade i cios w plecy 17 września, taki sojusz Sarumana i Saurona i wielka przyjażn przez dwa lata kosztem Polaków mordowanych przez obie strony. A i potem Hitlerowi w oddziałach RONA i ROA służyło 800 tys. byłych "ludzi radzieckich" w wiekszości ruskich. Jak było powstanie warszawskie, to rosyjscy naziści z RONA wystawili specjalny wyselekcjonowany pułk do gwałcenia i mordowania - poszło na "Ukraińców". A flaga nazistów rosyjskich RONA jest IDENTYCZNA, jak flaga obecnej RuSSji. To sobie przypomnijcie i oceńcie DO KOŃCA tych "dobrych braci Słowian" z piekła rodem z mongolskiego chowu, o specjalnym rodzaju moralności turańskiej.
Nie watpię, że zostane obrzucony gó...em i zakrzyczany i zminusowany - CO Z TEGO, JAK MAM RACJĘ?
Dzieci z przedszkola ze starszaków by to przyznały, tylko nie fanatycy RuSSji i Hameryki.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"...A i potem Hitlerowi w

"...A i potem Hitlerowi w oddziałach RONA i ROA służyło 800 tys. byłych "ludzi radzieckich" w wiekszości ruskich. Jak było powstanie warszawskie, to rosyjscy naziści z RONA wystawili specjalny wyselekcjonowany pułk do gwałcenia i mordowania - poszło na "Ukraińców"...."
 Tak, masz rację i nikt cie nie opluje. Tylko powinieneś wiedzieć, że owi "byli ludzie radzieccy" to  zwolnienie z więzień azjaci z azjatyckich republik oraz zydobanderowskie pomioty a oficerami tych korpusów byli wyłacznie żydzi. No i co Kolego z twojej prawdy zostało?
 Dzisiejsza putinowska Rosja to kreowanie nowoczesnego, słowiańskiego państwa z bardzo wrazliwa opieką socjalną rodzin słowiańskich rosyjskich.
 Dlatego tak Putin  przeszkadza zarówno syjonistom zachodu jak i "swojemu" Chabadowi.
 No to jak myslisz: Kto organizuje antyputinowskie demonstracje?
 Pomyśl trochę, ale najpierw obejrzyj mordy żydowskie i gejopedalskie uczestników tych demonstracji...

Strony

Skomentuj