Ekspansja islamu spowoduje, że do 2070 roku będzie dominującą religią na świecie

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Według amerykańskiego instytutu Pew Research Center, islam jest obecnie najbardziej ekspansywną religią na świecie. Jeśli trend ten się utrzyma, islam dorówna a nawet przewyższy chrześcijaństwo pod względem liczby wyznawców.

 

W 2010 roku chrześcijaństwo było dominującą religią (31,4% światowej populacji), natomiast islam był na drugim miejscu (23,2%). Jednak badania wskazują na bardzo szybki wzrost tej drugiej religii. Autorzy raportu brali pod uwagę współczynnik dzietności i umieralności, położenie geograficzne największych religii na świecie, liczbę młodych wyznawców danych religii oraz migracje.

 

Wzrost liczby muzułmanów, według raportu, będzie spowodowany przede wszystkim obecną ilością młodych wyznawców islamu i wysokim poziomem płodności, który wynosi 3,1 dziecka na jedną kobietę. Dla porównania, u chrześcijan poziom ten wynosi 2,7. Do 2050 roku, liczba chrześcijan na świecie będzie wynosić prawie 2,92 miliarda, tj. 31,4% całej populacji. Wyznawców islamu będzie wtedy o wiele więcej niż obecnie - ponad 2,76 miliarda osób, czyli 29,7% populacji.

W Europie liczba chrześcijan zmniejszy się ze 553 milionów do 454 milionów, lecz wyznawcy tej religii wciąż będą dominować na tym kontynencie, gdyż będą stanowić prawie 60% populacji. W tym czasie 23% Europejczyków nie będzie przynależeć do żadnej religii a muzułmanie będą stanowić już 10% mieszkańców tego kontynentu.

 

Jeśli wierzyć instytutowi Pew Research Center, od 2070 roku islam może się stać dominującą religią. Liczba muzułmanów na całym świecie będzie rosła szybciej niż w przypadku chrześcijan a różnice te staną się coraz bardziej zauważalne. W 2100 roku, wyznawcy islamu mogą stanowić prawie 35% światowej populacji, natomiast chrześcijanie - 33,8%.

 

 

Źródło: http://www.pewforum.org/2015/04/02/religious-projections-2010-2050/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Do tego czasu wszystkie

Do tego czasu wszystkie religie powinny zniknąć, bo nie przynosza niczego dobrego, a przez nie sa tylko wo0jny religijne i zniewolenie tłumów, wykorzyustyuwanych do celów przez bogatych, zbogaconycn na okradabiu społeczeństw.

Portret użytkownika Traszkominator

Otóż masz rację. RELIGIE

Otóż masz rację. RELIGIE powinny ogólnie zniknąć ze świata i z naszych mózgów. To RELIGIE powodują że ciągle jakieś kraje popadają w wojny i nie tolerują nawet rasy. Jedynie zniknięcie religii może doprowadzić świat do porządku. A zabijanie drugiego człowieka jest bardzo złym czynem. I również przejrzałem na czy jeszcze coś. Te teatrzyki wszystkich scen religijnych, i również manipulowanie muzułmanów żeby wstąpili armii, powoduje tym, że ludzi HIPNOTYZUJĄ i każą im wierzyć w coś co nie istnieje. A w islamie panuje tutaj ludobójstwo, czyli mordowanie ludzi którzy nie przeszli na ten ustrój poliyczny czy też być może terroryzm.  Teraz nadeszła pora aby usunąć ze świata partiokratów i polityków.

Portret użytkownika JPshemek

Religie to różne drogi

Religie to różne drogi prowadzące do tego samego celu. Jaka to różnica, którą z nich wybierzemy, jeśli i tak kierujemy się do tego samego celu. Jaki cel więc mają te kłótnie między nami? Tak naprawdę, jest tyle religii co ludzi na świecie.

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika odważniak

Bóg jest tym, czym sobie

Bóg jest tym, czym sobie wymyślę. Mój Bóg jest dobry i kocha pokój. Dba o las i wszelkie żyjątka. Przymyka oko na grzeszki typu małe kłamstewko w samoobronie, czy trochę używek leczniczych i ma dla mnie tylko miłość zamiast gróźb czy strachów. Jest bezimienny, co oznacza, że ma wszystkie imiona. Jest w kamieniach, drzewach, muchach, chmurach, ciszy, jest wszędzie na co spojrzę i o czym pomyślę. Czczę mojego Boga zbierając śmieci po ludziach, wyplątuję plastikowe torby z gałęzi jako modlitwy, zbieram butelki jako ofiarę. Czczę mojego Boga codziennym uśmiechem dla innych i dobrym słowem dla każdego. Mój bóg uwielbia miłość zwaną ostatnio seksem (jak siatkówka,tenis czy biatlon) i nigdy się nie złości, bo jest ponad tego typu marnymi emocjami. Jest jak mój śp Dziadzio, który miał dla mnie zawsze humor, czekoladki i wiedzę.
Mój Bóg sprawi, że źli ludzie staną się dobrzy, ludzie będą mili i zadbają o ziemski ogród, sprawi, że kosiarki przestaną być modne, a samochody będą jeździć po cichu i nie będą rozjeżdżać futrzaków, sprawi, że tramwaje będą wszędzie za darmo, prąd i internet też, wiatraki elektrownie przestaną zabijać ptaki i nietoperze i nie trzeba będzie zanieczyszczać pięknych krain przy wydobyciu magnesów do 'czystych eko'wiatraków, miedzi, betonu i czego tam jeszcze, ropy by więce siatek latało w powietrzu a trzy gałązki chemicznej pietruszki były zapakowane w cztery kolorowe folijki i tackę, mój Bóg sprawi, że zniknie kult pieniądza, wyglądu i śmieci, a zacznie się kult wiedzy i ogrodów.

Mój Bóg sprawi, że ludzie przetopią karabiny i inne zabójcze graty na ognioodporne biblioteki i inne cuda architektury, a durne ludziki przestaną zarzynać sąsiadów i zaczną podróżować w kosmos, sprawi, że jedyne walki będą na pięści jak już ktoś musi, bo ma jakieś stare instynkty, albo na szachownicy, ewentualnie na boisku.
Mój Bóg sprawi, że przestaniemy się wszędzie spieszyć i będziemy mieć czas na zabawy z dziećmi i kotami, bo jak się człowiek spieszy, to szybciej umrze.
Mój Bóg sprawi, że przestaną jedni niewolić innych dla wyzysku i zlikwiduje egoizm, a materializm będzie śmieszny. Setna para butów będzie budziła śmiech do posikania swoją absurdalnością. Zniknie nadprodukcja śmieci, przedmioty będą piękne i wytrzymałe jak 50 lat temu zamiast pstrokatych ton jednorazówek spiętrzonych po sufiry wielkopowierzchniowych magazynów przytłaczając ogromem marnotrawstwa.

Mój Bóg sprawi, że wszystkie dzieci będą miały dom,rodziców, jedzenie i picie, i nie będą sztywnieć ze strachu na widok rurkowatych gadżetów i robotów w kosmicznych wdziankach. Mój Bóg sprawi, że mundury będą wyłącznie prezentowane w muzeach ku pamięci i przestrodze przed powtórnym wybujaniem głupoty i okrucieństwa.. Sprawi że żołnierz będzie synonimem klauna i marionetki z okruchem mózgu, nikt nie będzie chciał nosić mundurów. Mój Bóg sprawi, że przestaniemy czcić morderstwo i cierpienie, bo czymże stał się wizerunek krzyża, który dawniej był symbolem przecięcia się energii? Mocy kosmicznej i punktu spotkania osi?

Mój Bóg sprawi, że rozwiniemy sztukę i naukę, która pozostanie po nas zamiast lejów po bombach i skażonych terenów. Mądrość zatriumfuje nad głupotą.

Mój Bóg naprawi i posprząta moimi i naszymi rękami cudowny świat, który stworzył, czego sobie i wszystkim miłym ludziom życzę z okazji nadchodzącej wiosny. Czas złapać za miotłę. Amen.

Portret użytkownika wielebny Hektor

Prawdziwi chrześcijanie nigdy

Prawdziwi chrześcijanie nigdy nie byli większością a tych wiernych i prawdziwych świat miał bez cienia wątpliwości rozpoznać, zwłaszcza po wzajemnej, nieobłudnej, braterskiej miłości, bo właśnie takiej, dokładnej wskazówki udzielił ludziom Pan Jezus. Wczoraj wieczorem osobiście takich widziłem, na "Pamiątce" śmierci Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, byli skromni lecz dostojni, dzieci były grzeczne i dobrze wychowane, widziałem, że niewątpliwie Oni są prawdziwie bogobojni, wszyscy byli życzliwi i uśmiechnięci. Przywitali mnie szczerym uściskiem dłoni, przyjaźnie zagadnęli, wyraźnie byli wzruszeni tym co dla ludzkości uczynił Pan Jezus, z uwagą wszyscy dokładnie analizowali fragmenty Biblii, głównie wersety z Ewangelii podczas pouczającego wykładu okolicznościowego, więc z całą pewnością byłem wśród prawdziwych Chrześcijan!
A taki obrazek też widziałem, w ostatnią niedzielę, "palmową": to była prowincja, nawet interesująca gotycka, zabytkowa budowla, wewnątrz liczne niebiblijne, czyli dla mnie pogańskie rzeźby i malowidła, ludzie siedzieli, inni stali obok siebie, przeważnie zerkali dziwnym, niemiłym, takim tępym wzrokiem, byli ewidętnie nadęci i wyniośli, "dzień dobry" mi oczywiście nikt nie powiedzał, uśmiechnąłem się do wielu obserwujących mnie osób, to popatrzyli tak, że przestałem się uśmiechać, spora grupa stała na zewnątrz, palili papierosy, plotkowali używając języka którego ja nigdy nie używam, ubiór i wygląd wielu młodych był raczej demoniczny, dla mnie odpychający, zaczęła się msza więc powtarzali bezmyślnie "magiczne" formułki, kiwali nawet głową bezwiednie "na znak pokoju" lecz było widać, że knują jak sąsiada w łyżce wody utopić, niektórzy bawili się smartfonami, inni zerkali na zegarki, większość raczej dowiedziała się na kogo głosować, mogli iść, ofiara spełniona...
Zachęcam wszystkich o szczerych sercach do odwiedzania strony: jw.org
To prawdziwa kopalnia rzetelnej wiedzy.

Portret użytkownika Mojeimię44

W 2070 będę miał 90 lat a

W 2070 będę miał 90 lat a będę wyglądał jak 40 latek. Jaka Religia? Za chwile czeka nas jeszcze tylko ostateczna wojna między złem a złem. Kto mądrzejszy ten nie pójdzie na wojnę. Po co ? Życie wieczne za zakrętem. komórki macierzyste już niedługo podstawą zdrowia. Technologia drugim działem na świecie po medycynie wszyscy zdrowi młodzi i szczęśliwi. Tylko jeszcze ta ostateczna wojna między złem a złem. Reszta niech czeka cierpliwie ja wam mówie życie wieczne za zakrętem. Atlantyda rośnie i rośnie. To już nawet nie babilond tylko Atlantyda. Martwcie się o siebie i o rządy bo ci co rządzą do wieczności was nie doprowadzą. Oni tylko jeść jeść jeść. Zjadać wszystko i tajić wszystko. Wszystko zaczyna dojrzewać a i dojrzejemy do życia wiecznego. Więc albo wybierzecie życie wieczne albo wietrzne. Przyjrzyjcie się profilowi Modrzewskiemu Marcinowi z google + chłopak wie więcej niż wam się wydaje. Religia tu nie ma znaczenia. Tu chodzi o to kto was w życie wieczne wprowadzi i jak? czy z wojną? Czy bez wojny? Narazie idzie na wojnę. Reptalianie rządzą razem z illuminati i masonami. Ja wam mówię Atlantydzi to ci co reklamują swoje technologie jak kremy, auta, technologię itd. Reptalianie powtarzają bezpieczeństwo pokój przez bezpieczeństwo, budujemy bezpieczeństwo itd. tym nie ufajcie. Bezpiecznie jest wtedy kiedy wam nikt nie grozi wojną. To jest bezpieczeństwo a ci co mówią, że Rosja zła Arabi źli są właśnie niebespieczni. Trzeba się jednać nie dzielić, miłować nie nienawidzieć. Pokój jest najważniejszy! Rosja to nas ma w piździe. Oni maja swoją Atlantydę i ją budują powoli powoli ale do przodu a Polska ma debili przy władzy z Komorą na czele. Straszą was Rosją a ona już by jak chciała 10 razy was z ziemią zrównała.

Skomentuj