Rosyjska ofensywa na Ukrainie ruszy po Wielkanocy - Putin chce podbić Kijów do 9 maja?

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wiele wskazuje na to, że Władimir Putin planuje blitzkrieg na Ukrainie. Ofensywa zacznie się po 12 kwietnia, czyli już po prawosławnej Wielkanocy, a do 9 maja bieżącego roku Kijów może upaść. O możliwości realizacji takiego scenariusza donoszą zarówno źródła ukraińskie jak i amerykańskie.

 

Były dowódca wojsk NATO w Europie, generał Wesley Clark, nie pozostawia złudzeń. Jego zdaniem szerszy konflikt zbrojny w Europie Wschodniej jest nieuchronny. Clark uważa, że jedynym sposobem na ustabilizowanie sytuacji jest uzbrojenie Ukrainy w zachodnią broń.

 

W wywiadzie dla Newsweeka zauważył jednak, że Polska przestraszyła się i wycofała się z wcześniejszych deklaracji uzbrojenia wschodniego sąsiada. Wesley Clark oświadczył również, że każdy kto myśli, iż Rosja podbije Ukrainę i na tym się skończy jest w błędzie. Następne w kolejce są jego zdaniem kraje bałtyckie i Polska.

 

Zdaniem Andrieja Parubija - byłego szefa służb ukraińskich, a obecnego wiceprzewodniczącego ukraińskiego parlamentu, Władimir Putin ma w planach błyskawiczną kampanię, która pozwoli mu w glorii i chwale przyjmować defiladę zwycięstwa w Dniu Zwycięstwa na Placu Czerwonym, w 70 lat po pokonaniu Nazistów przez Komunistów, co w Rosji zwane jest jako Wielka Wojna Ojczyźniana.

 

Ostatnie dwie ofensywy w Donbasie były katastrofą dla ukraińskiej armii. Podobno w kotłach pod Iłowajskiem a potem Debalcewem, stracili oni 800 czołgów i kilkaset wozów bojowych. Rosyjska artyleria była tak skuteczna, że pojedynczą salwą unieruchamiała niekiedy kilka czołgów jednocześnie. Żołnierze ukraińscy narzekają, że ich broń przeciwpancerna odbija się od rosyjskich pancerzy czołgów.

 

Oznacza to, że blitzkrieg jest prawdopodobny, bo Ukraińcy nie mają praktycznie zdolności bojowej i jedyne co mogą zrobić to się okopać, a precyzyjna artyleria i nieograniczone zapasy sączące się cały czas z terytorium Rosji to przewaga tak duża, że front może się szybko załamać. Ukraińcy to rozumieją dlatego prezydent Poroszenko podpisał ustawę zwiększającą liczebność sił zbrojnych do 250 tysięcy.

 

Rosja raczej nie będzie czekać aż ukraińska armia odzyska zdolność bojową tylko zaatakuje gdy tylko błoto po wiosennych roztopach nieco ustąpi. Oczywiście w tym kontekście zupełnym przypadkiem jest fakt, że dzisiaj prezydent RP, Bronisław Komorowski, podpisał ustawę regulującą kwestię kierowania obroną państwa na wypadek wojny.

 

 

Źródła:

http://znaj.org.ua/news/politics/2576/putin-zavershit-vijskovu-operaciyu-v-ukrayini-do-9-t...

http://www.newsweek.com/wesley-clark-putin-plans-spring-offensive-ukraine-318393

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

Pola2 - różnie już byłem

Pola2 - różnie już byłem nazywany, ale „…radziecki człowiek…”, hmmm…dziękuję, uznam to za komplement.
Za to ja nazwę Cię „syjonistyczną marionetką”, wiem, wiem, prawda boli, ale cóż, Twoje wpisy świadczą o Tobie…i wybacz proszę, że „zmusiłem” cię, do odpisywani mi, paluszki zabolały…?
Odnośnie prawdy, znasz ją doskonale, ale „srebrniki”, od Twoich mocodawców, nie pozwalają Ci o niej pisać.
Tak nawiasem mówiąc, jak się czujesz zbierając je z ziemi,  …  bez ambicji, i honoru… służysz „im” za podnóżek, jak przestaniesz być potrzebna, pozbędą się Ciebie…ciekawe co poczniesz, gdy narobisz już sobie wrogów wśród Polaków, a Twoi „panowie” przed nosem zatrzasną Ci drzwi, i odetną od „źródełka”…ze wszystkimi tak postępują…nie będziesz wyjątkiem.
Mój avatarek wbrew pozorom, nie jest symbolem zła, „zakapturzona postać” – pewnego dnia,  takiegoż zobaczą mnie ci, którzy nazywają mnie „goj”… ogień zaś, jest oczyszczający, daje też ciepło, i światło, ale przede wszystkim, odstrasza „robactwo” i paso[żyd]y.
„Przez mrok
Przyszłej Przeszłości
sztukmistrz pragnie ujrzeć
tego, kto śpiewa
między dwoma światy
Ogniu krocz ze mną.”

Portret użytkownika excar

Jedynym państwem jakiemu

Jedynym państwem jakiemu zależy na wywołaniu wojny jest USA i jego satelity zjednoczone systemem finansowym. To w USA a teraz w i Gejropie drukuje się pieniadze bez pokrycia dosłownie wagonami. Ta sytuacja jest już tak nabrzmiała że grozi krachem przy byle jakim niewielkim wstrząsie na rynkach finansowych. Rosja i Chiny natomiast ostanie  lata poświęciły na lokowanie swoich nadwyżek w złoto i inne metale szlachetne i swiatowy krach są w stanie przetrwać z najmniejszymi stratami. Jedyną i ostatnia szansą i nadzieją szatanów i syjonistów jest zagarnięcie i podporządkowanie sobie Rosji i Ukrainy z ich ogromnymi terenami rolniczymi i bogactwami naturalnymi zanim zachodnie gospodarki zapadną się pod własnym ciężarem i pogrążą w chaosie
Twoje trolowskie wypociny kolego heddon to tak może gdzies na jakiś rusofobiczne forum dla ociężałych umysłowo

Portret użytkownika zenek22

Mamusia bajeczki wyłaczyła ?

Mamusia bajeczki wyłaczyła ? Rosja agresorem ? A po co nato sie pach bliżej Rosji ? To nato jest agresorem a nie Rosja. Putin broni interesów Rosji zreszta kto daj prawo natowskim scierwam zamordowanie Kadafiego ? Piszesz o Rosji kacapy a sam nim polaczku jesteś. Brak mózgu w twoim wypadku to nic dziwnego jak sie tvn ogląda 

Portret użytkownika alternatywny

Czy znasz pojęcie słów,

Czy znasz pojęcie słów, których używasz? Tak Rosja jest Agresorem ponieważ narusza suwerenność innego kraju wbrew ich woli. Tworzenie baz NATO na swoim terenie nie czyni NATO jeszcze agresorem, z militarnego punktu widzenia, ponieważ nie ingerują w suwerenność innego kraju. Co według Ciebie, znaczy pchać się bliżej Rosji? Moge odpowiedzieć tak samo, a po co Rosja się pcha bliżej Polski, która jest w NATO? Również mogę odpowiedzieć na reszte....co uwłacza inteligencji normalnego cżłowieka, ale ten portal żyje z tego, by toczyć odmóżdżone dyskusje z ludźmi myślącymi, że są ponad resztą. Lecim, Putin broni interesów Rosji, a NATO broni interesów NATO... Em zamordowano Kadafiego podobnie jak morduje się innych przeciwników politycznych, a kto dał komuś prawo zamordowania naszych rodaków w Smoleńsku? Myślę że moje pytanie z punktu widzenia, bycia Polakiem, jest miażdżąco ważniejszym niż Twoje dotyczące jakiegoś brudasa w brudasowie, za przeproszeniem... Dalej w swojej wypowiedzi bronisz Rosjan obrażanych jako "kacapy" jednocześnie obrażając Polaków nazywając przedmówce "polaczkiem". Uważam, że Twój przypadek bardziej wpasuje się w kanon Twojej wypowiedzi o braku mózgu... ponieważ broniąc innych nacji, zapominasz kim jesteś i obrażasz również siebie. Są trzy możliwości, mianowicie, jesteś "nienajbystrzejszy", delikatnie mówiąc, masz może schizofrenię, czy może po prostu nie jesteś Polakiem?
Kicham, prycham i smarkam na minusy. Jestem przeciwnikiem kretynizmu i nazywanie faktem utopijne założenia. Nie jestem ani Rusofilem, ani rusofobem, ani antysemitom, ani nazistom, ani faszystom itp... jestem Polakiem z Polski. Mam swój rozum i nie nawidzę gdy ktoś próbuje mi coś tłumaczyć nie mówiąc przy tym nic sensownego, mam umysł ścisły i fakty "faktyczne" są wyznacznikiem dla mnie, danego zdarzenia, 0 albo 1, żadne utopie, żadne ideologie, żadne wizje nawiedzonych wizjonerów, nie są brane przeze mnie jako FAKT. Wy również zacznijcie oddzielać fakty od teorii i założeń, bo w pewnym momencie się w tym wszystkim pogubicie.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika zygfryd

w szczecinie wszyscy juz

w szczecinie wszyscy juz wiedza ze na wiosne 2017 wracamy do niemiec ale w mediach cisza .prawda jest taka ze polski juz niema centralna i wschodnia polska idzie do kacapow ziemie odzyskane wracaja do niemcow a putin ruszy jak pusci wiosenna rasputica kto tego nie wie jest kretynem

Strony

Skomentuj