W Stanach Zjednoczonych znowu doszło do tajemniczej masowej śmierci ptaków

Kategorie: 

Źródło: iReport2 Network

Gdy ptaki spadają z nieba martwe to nigdy nie jest dobry znak. Zdarzenie takie miało miejsce przed kilkoma dniami w okolicy miejscowości Spring Hill w stanie Tennessee. Eksperci starają się zrozumieć przyczyny śmierci kilkuset ptaków, których ciała zalegały na lokalnych drogach.

 

Do niezwykłej masowej śmierci zwierząt doszło 28 lutego. Niektóre z ptaków musiały spaść z dużej wysokości, ponieważ po rozbiciu się na asfaltowej drodze wiele z nich dosłownie rozpadło się. Specjaliści z Tennessee Wildlife Resource Agency zebrali niektóre truchła i zawieźli je do laboratorium, gdzie miały być przebadane.

 

Eksperci stwierdzili, że niektóre z ptaków były wręcz rozszarpane i z dużym prawdopodobieństwem doszło do tego jeszcze w powietrzu, zanim dotarły do powierzchni. Przyczyna nadal pozostaje nieznana, ale podejrzenia padają na jakiś czynnik chorobowy. Wspomina się w tym kontekście przede wszystkim ptasie rodzaje grypy.

Niektórzy spekulują również, że ptaki mogły się zatruć sfermentowanymi owocami, ale brakuje na to mocnych dowodów. Zwraca się też uwagę, że w przeszłości padające ptaki pojawiały się przeważnie w okresie noworocznym, gdy ludzie bez opamiętania wystrzeliwują fajerwerki.

 

Poza tym zasugerowano, że jakiś związek z tajemniczą śmiercią ptaków mogą mieć rejestrowane ostatnio w wielu miejscach w USA, głośne dźwięki, przypominające odgłosy eksplozji. Taki fenomen może doprowadzić do oszołomienia zwierzęcia a w konsekwencji do jego śmierci przy uderzeniu w ziemię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika skori

Zmiany magnetosfery nszej

Zmiany magnetosfery nszej planety destabilizują jądro ziemi. Obecnie opserwujemy wzmożoną aktywność wulkaniczną w wielu regionach naszego globu. Aktywność sejsmiczna pojawia się w miejscach dotąd sejsmicznie nie aktywnych. Wydobywają się z wnętrza ziemi toksyczne wyziewy. Przenoszone masami powietrza w wyrzsze warstwy atmosfery. Ptaki latają dość wysoko. Pomimo iż wyrzsze partie atmosfery posiadają stosunkowo rozżedzoną gęstość, możliwe by ptaki zatruły się dwutlenkiem węgla czy siarką. Wlatując w taką zabujczą chmurę wdychały trujące gazy. Ptaki są wrażliwe na substancje lotne. Dawniej w kopalniach gurnicy trzymali kanarki. Gdy nieszczęsny ptaszek padł, oznaczało to niebezpieczeństwo. Ulatniał się gaz należało opuścić kopalnie. Zbyt duża ilość gazu mogła doprowadzić do tragedii. Śmierć kanarka ratowała gurnikom życie. Nagłe masowe śmierci ptaków i zwierząt morskich takich jak lwów morskich i ryb. Powinny dać nam do myślenia. Należało by interpretować to wydażenie jako ostrzeżenie przed zagrożeniem kryjącym się pod naszymi stopami.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chyba umysł w Twojej głowie

Chyba umysł w Twojej głowie jest destabilizowany...
 "Zmiany magnetosfery" takie zjawisko, gdyby powstało istotnie, powodowałoby tego typu zjawiska na wielkich obszarach naszej planety a nie nad jakąś niewielką miejscowością w stanie Tennessee, gdzie stacjonują bazy amerykańskiej marines. Nawet niedawno jakiś zołnierz rozpoczął strzlaninę do swoich. Co jest tam testowane nie wiemy, ale z całą pewnością nic dobrego dla wszystkiego co lata...
 A może ten "szalony" żołnierz miał tego dość??

Portret użytkownika skori

Da się odczuć że poziom

Da się odczuć że poziom twojej kultury osobistej funkcjonuje na dość niskim poziomie. Podbudowujesz własną niską samo ocenę, obrażając innych ludzi. Serdecznie tobie wspłuczuję z tego powodu.

Wyraziłam jedynie własną opinię dotyczącom przeczytanego artykułu. Powiązałam wydarzenia lokalne z podobnymi wydazeniami na świecie z ostatnich kilku miesięcy. Interesuje się zjawiskiem od dawna. Zauważyłam powiązanie pomiędzy zmianami geomagnetycznymi a nagłymi, masowymi wypadkami śmierci zwieżąt. Sumując podobne lokalne wydażenia z całego świata z ostatnich kilku miesięcy. Zaopserwowałam pewną prawidłowość. Zweryfikowałam dane opublikowane przez takie agencje i instytucje naukowe jak ;
- Europejską agencje kosmiczną (ESA) pochodzące z satelitów Swarm, dotyczące zmian pola magnetycznego ziemi.dane dotyczą okresu aktywności (5 lat).
- Dane sejsmologiczne Amerykańskiego USGS pochodzące z tego samego przedziału czasowego. Przedstawiają naprzemiennie dane mieszczące się w granicach normy i te o podwyższonej aktywności.
Porównując te zjawiska z danymi meteorologicznymi nanosząc to na wykres rysuje się wspulny obraz zależności. Dodajmy jeszcze do tego dane publikowane przez Greenpeace. Otrzymujemy wówczas naprawdę zatrważający obraz globalnej sytuacji.

Oczywiście nie neguje twoich przekonań związanych z wojskową aktywnościom w tym rejonie. W początkach lat 90tych amerykańska marynarka wojenna testowała w oceanie broń soniczną skutkowało to masową śmierciom wielorybów. Mowie jedynie że należało by przyjżeć się bliżej temu zjawisku weryfikując rużne wątki.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Angelus mocno przeprasza, za

Angelus mocno przeprasza, za chamstwo, ale irytuje mnie, że nie wyraziłaś własnej opini, tylko opinię jaka ci narzuciły media i manipulujące artykuły.
Oczywistym jest, że bandyci zza oceanu testują różne wojenne technologie i to jest własnie przyczyną a nie wciskane czynniki zewnętrzne z kosmosu, czy zmieniającej się Ziemi.
Ona istotnie zmienia wskutek bandyckiej działalności a nie z samej z siebie...
 Lemingom takim jak ty wciskają kit w postaci róznych publikacji "rządowych" naukowców piszących bzdury na zamówienie i jako neandertalczycy pozbawieni honoru i etyki naukowców osiagają zamierzony cel odwracając uwagę od istoty zagadnienia.
 Wybacz lekceważące połajanie, ale cel osiągnąłem być może. Nie musisz mnie za to lubić, ale może udało mi sie skierować tory swojego myślenia na ... myślenie i dociekanie prawdy..
 Pozdrawiam serdecznie..
 Acha... Ziemia nie ma żadnego płynnego jądra dla ścisłości, gdyż zamiast niego posiada wewnętrznę słońce a sama jest wewnątrz pusta...
 i zamieszkała...
Gdzieś jak poszukasz na ZnZ i IM wypowiedzi pod moim nickiem znajdziesz dowody i rysunki...

Portret użytkownika skori

Znam teorię o pustej ziemi i

Znam teorię o pustej ziemi i wiem oczym piszesz natomiast od lat w skąd moich zainteresowań wchodzi (astrofizyka - fizyka kwantowa) potrafię odrużnić propagandowe publikacje id tych wartościowych. Masz racje ze ziemia istnieje od zalania dziejów i zmienia się czynnik ludzki jest równiesz degradujący. Już w starożytności istniały bronie masowej zagłady to żadna nowość.

Portret użytkownika skori

Ptaki kierują się w nawigacji

Ptaki kierują się w nawigacji nie tylko wzrokiem i słuchem lecz również magnetyzmem ziemskim. Wpływ magnetyzmu ziemskiego na ich system postrzegania rzeczywistości jest jednak bardziej złożony. Zaburzenia w magnetyźmie ziemskim. Nagła zmiana klimatu, która jest tego następstwem, wpływa na ptasią zdolność egzystęcji. Mózg,to bioelektromagnetyczna maszyna. Serce i mózg wytwarzają własne pole biomagnetyczne. Każda ingerencja zarówno zanik jak i wzrost odziaływania pola elektromagnetycznego ma wpływ na funkcjonowanie pracy ptasiego mózgu. Ptaki po prostu dostały zwarcia.

Strony

Skomentuj