Kolejne minimum słoneczne oznacza, że czeka nas mała epoka lodowcowa

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Aktywność słoneczna podlega pewnym cyklom. Niektóre z nich zdążyliśmy zaobserwować, ponieważ trwają mniej więcej po 11 lat. Te "stałe" okresy wzmożenia i osłabienia aktywności słonecznej, obserwowano wielokrotnie, ale obecnie wszystko się zmieniło. Astrofizycy sugerują, że weszliśmy w nowe minimum słoneczne, a to oznacza, że wkraczamy w małą epokę lodowcową.

 

Jeśli rzeczywiście po minimum Maundera i minimum Daltona mamy do czynienia z kolejnym okresem drastycznej redukcji aktywności słonecznej, to wkrótce globalne ocieplenie będzie zjawiskiem raczej pożądanym. Biorąc pod uwagę to jak bardzo zmienił się klimat w Europie w okresach słonecznej flauty, należy oczekiwać, że będzie zimniej i to znacznie.

 

Dwie ostatnie zimy rozpieściły nas na Starym Kontynencie i nie jest łatwo uwierzyć w zlodowacenie, ale mieszkańcy Ameryki Północnej zadają pytanie - skoro jest tak ciepło na Ziemi to dlaczego jest tak zimno i niewielu już wierzy w to, że to globalne ocieplenie powoduje ostrzejsze zimy, a takie wytłumaczenie, właściwie wbrew zdrowemu rozsądkowi, proponują uczeni.

 

Po prostu głównym czynnikiem zmian klimatu na naszej planecie jest Słońce, a nie tak jak się nam to wmawia - człowiek. Przecież aż 99,86% całej masy Układu Słonecznego to właśnie masa naszej dziennej gwiazdy. Ludzkość obserwuje Słońce dopiero od kilkuset lat więc nadal jest ono dla nas wielką tajemnicą.

 

Obecny cykl słoneczny jest słabszy nawet od poprzedniego rekordowego czternastego cyklu słonecznego, którego szczyt przypadał w 1906 roku. Trwająca teraz aktywność słoneczna w szóstym już roku dwudziestego czwartego cyklu solarnego jest na podobnym nieznacznym poziomie i to mimo tego, że według statystyk , astrofizycy spodziewają się teraz jej maksymalnej fazy.

Mimo to wykresy wskazujące aktywność słoneczną wyglądają na jak linia życia nieboszczyka. Teraz, kiedy powinno dochodzić do potężnych rozbłysków X nie ma nawet średniej wielkości rozbłysków M. To zupełnie nie wygląda jak środek cyklu zatem udawanie, że ze Słońcem wszystko jest w porządku, a winny jest człowiek i kominy przemysłu stąd potrzeba naliczenia podatków od dwutlenku węgla. Dopiero w obliczu takich informacji widać, jak bardzo okłamywani jesteśmy.

 

Czego możemy się spodziewać? Jak wspomniano w przeszłości zdarzały się okresy praktycznie bez aktywności słonecznej. Były to tak zwane minima. Pierwsze znane ludzkości minimum opisał astronom, Edward Maunder. Trwało ono od 1645 roku do 1715. Kolejne takie wydarzenie ustalił angielski meteorolog, John Dalton. Trwało ono od 1790 do 1830 roku.

 

Tak się składa, że opisy historyczne wskazują na to, że w czasie minimum słonecznego na Ziemi spada temperatura. W Europie zimy są wtedy jeszcze bardziej nieprzyjemne. W czasie gdy trwało Minimum Maundera, na środku Bałtyku budowano z drzewa okresową karczmę, którą odwiedzali podróżujący z Polski do Szwecji.

 

To właśnie Minimum Daltona w dużym stopniu zapobiegło też podbojowi Moskwy przez wojska francuskie dowodzone przez Napoleona Bonaparte. Słynna rosyjska zima w przypadku tej kampanii to po prostu efekt ochłodzenia na skutek bardzo spokojnego Słońca. To właśnie nasza gwiazda spowodowała klęskę Napoleona w kampanii moskiewskiej.

 

Jeśli teraz doświadczamy kolejnego minimum, a wszystko na to wskazuje, to znaczy to, że czeka nas okres bardzo surowego klimatu z okresowym zlodowaceniem włącznie. Być może teraz ludzkość poradzi sobie lepiej ze skutkami nieuchronnego ochłodzenia.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu poświęconego Słońcu:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lolo

Cudne... ale @Foxtrot,

Cudne... ale @Foxtrot, @Klaus/JPshemek itp. zapewne będą twierdzić, że to smuga kondensacyjna, bo temperatura się obniżyła ze względu na to, iż samolot za szybko obniżał lot. Albo cóś takiego podobnego. A może to spaliny z rury wydechowej?

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika tubylec

Póki co to drugi rok

Póki co to drugi rok praktycznie nie ma zimy w Polsce, za to jest w nadmiarze w USA i Kanadzie .. coś mi podpowiada że coś się tu przesunęło, ale co dokładnie nie wiem co. Pewnie się wszyscy dowiemy za jakiś czas.

Portret użytkownika ksmamona

Dziś dopieka Amerykanom i

Dziś dopieka Amerykanom i Kanadyjczykom jak w czasie następnej zimy wkroczy do Europy to polski rząd będzie trzeszczał ,że zima 100-lecia i tym podobne bzdury. Klimat zmenny jest i tyle. Jak się komuś nie podoba to skok z 10-piętrowca załatwi sprawę.  Te całe bzdury o Co to tylko na zbieranie kasy są i tyle.

Portret użytkownika MiterMan

epoka lodowcowa jest

epoka lodowcowa jest powodowana przez slonce a ocieplenie klimatu przez ludzi.... niach niach niach  newsy w naszych czasach  to przejaw satyry....  na kazda podana informacje znajdziesz kontr-informacje ktore ze soba sie gryza jak tvn z prawda... i tak ludzie staja sie glupi...

Portret użytkownika Mojeimię44

Angelus wymiata w temacie

Angelus wymiata w temacie ^^_8 będzie jak będzie! Może dorzucą cię do nowej rodziny! W pokojowej atmosferze! Gdzie pokój odgrywa kluczową rolę! Biorą ją zbyt dosłownie dla nich to loża Smile ! uważaj na rmf.fm nie pytaj dlaczego?
 Poczytajcie sobie na innemedium o tym że Bóg jest kobietą hehehe! Bardzo w temacie!

 
https://www.youtube.com/watch?v=mwzeESMsjrM eh historia dawno i nie prawda raptem lipiec 2014 i zabawa ze zderzaczem Smile
 jeszcze pare miesięcy dojdę do nowej miłości! Wiecie jak jest 11 miesięcy od ich ostatniej zabawy! Smile
 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj