Estonia następnym krajem, który doświadczy wojny z wykorzystaniem "zielonych ludzików"?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Gdy wczoraj w zamieszkiwanym w 86% przez Rosjan, estońskim mieście Narva, pojawiły się kolumny wojskowe wielu mieszkańców zadawał sobie pytanie co to oznacza. Niektórzy wiedzieli, że to przygotowanie defilady z okazji dnia niepodległości Estonii. Parada wojskowa odbyła się 23 lutego bieżącego roku.

 

Defiladę odebrał prezydent Estonii, Hendrik IIves, a prowadził ją najwyższy dowódca estońskiej armii, generał Riho Terras. W barwnym pochodzie po ulicach miasta pełnego Rosjan jechało aż 140 pojazdów wchodzących w skład NATO. Pojazdy należące do USA, w tym gąsienicowe typu M1126 Stryker, prezentowane były z dumnie powiewającymi flagami USA.

 

Estończycy zaprezentowali przemarsz 1400 żołnierzy wraz z artylerią przeciwpancerną i przeciwlotniczą. Niektórzy z mieszkańców Narvi źle zareagowali na przemarsz wojsk NATO. Zdarzały się przypadki manifestowania przywiązania do Rosji, na przykład za pomocą rosyjskich flag.

Z Moskwy słychać pomruki niezadowolenia. Kremlowskie media nazywają tę defiladę prowokacją, ponieważ miasto Narva znajduje się praktycznie na granicy z Rosją, przy ujściu Zatoki Fińskiej. Jako retorsję należy traktować to, że Kreml nakazał, aby kilka tysięcy żołnierzy rozpoczęło "ćwiczenia" po rosyjskiej stronie granicy z Estonią i Łotwą.

 

Wojna hybrydowa, zastosowana w Osetii, Naddniestrzu, na Krymie i we wschodniej Ukrainie, może się rozpocząć również na terytorium krajów NATO, takich jak tytułowa Estonia. Manifestacje siły takie jak przeprowadzona defilada świadczą o tym, że perspektywa pojawienia się "zielonych ludzików" w Estonii jest całkiem prawdopodobna. Pytanie tylko czy Rosja poczuje się odstraszona "groźną" w założeniu natowską defiladą czy wręcz przeciwnie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Oni tak samo beda tłumaczyć

Oni tak samo beda tłumaczyć za kilka kilkanascie lat obecną napaśc ruskich na Ukraine - "nieee to nie rosja napadla na ukraine, to żydzi w zielonych mundurach. Przeciez sa takie listy nazwisk ktore to potwierdzają nooo" a głąby będą to powtarzac. To samo robią teraz z katyniem, nkwd itp. a wiarygodnosc tych informacji rodem z kibla z Desperado.
 
Co najlepsze - co z tego że to żydzi, ufo czy lady gaga? Faktem jest ze dzis putin i jego klika z gru sklada tym bandytom hold i za wszelką cene chce odbudowy tego plugawego rosyjskiego miru pod postacia NEW ZSRR. Zwroccie uwage ze nawet agencja ITAR TASS zmienila nazwe na agencja TASS (ZWIAZEK RADZIECKI wypisz wymaluj)
 
A te putinoweskie uzasadnienia ze tam gdzie rosjanie sa tam jest ruski porzadek?? smiechu warte. To tak jakby Francja mowila ze w Kanadzie jest francuski porzadek, i atakowala Kanade bo tam duzo francuzów. To samo z meksykancami w USA itp...
 
Rosja dziala jak kalifat. Bandytyzm i klamstwa poparte wypaczaniem hitorii i rzeczywistosci co ma uzasadniac masowe morderstwa na niepodleglych narodach. To bandyci ktorych nalezy unicestwic.
Putin jest grabarzem rosji.

Portret użytkownika achiles

Przewodniczący Zmiany wypadł

Przewodniczący Zmiany wypadł świetnie mimo, że był atakowany z dwóch stron: przez mocno poddenerwowanego Marka Migalskiego i przez stronniczą panią redaktor, która usilnie chciała narzucić swój punkt widzenia. Nie udało jej się to, bo Mateusz spokojnie i niezwykle merytorycznie bez problemu poradził sobie z oponentami.

Tutaj zapis programu, posłuchajcie i ocencie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=W1NlKIH7cTo

Strony

Skomentuj