Europa zaczyna ograniczać finansowanie meczetów przez kraje arabskie

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Kiedyś problem islamizacji Europy raczej niechętnie był poruszany w mediach i nie wolno było krytykować przyjezdnych muzułmanów, którzy do dziś nie potrafią przystosować się do społeczeństwa. Dziś sytuacja jest zupełnie inna a wszystko to za sprawą zamachu na redakcję Charlie Hebdo i protestów organizowanych przez Pegidę.

 

Niemiecka Pegida i aktywiści którzy brali udział w marszach domagali się ograniczenia polityki imigracyjnej, co pozwoliłoby jednocześnie zmniejszyć zagrożenie ze strony islamskiego terroryzmu. Organizatorzy byli określani jako islamofobi i naziści, ale okazuje się, że niektóre europejskie kraje zaczynają wprowadzać nową politykę, która pozwoli pokonać problem ze strony islamistów.

 

Austria wprowadziła właśnie nowe prawo, które między innymi zakazuje finansowania meczetów i imamów z zagranicy. Działanie zostało ukierunkowane jedynie na radykalnych islamistów. Większość polityków oraz organizacji muzułmańskich w Austrii dobrze przyjęło nową ustawę, jednak najbardziej niezadowolona okazała się Turcja.

 

Co więcej, Francja powiadomiła jakiś czas temu o podobnych zamiarach. Pieniądze na francuskie meczety przychodzą z krajów takich jak Arabia Saudyjska czy Katar. Socjaliści uważają, że jeśli Francja wprowadzi nowe prawo to rząd będzie musiał wspierać meczety z pieniędzy podatników. Miejmy nadzieję, że również i kolejne kraje zdecydują się ograniczyć napływ pieniędzy z państw arabskich.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-31629543

http://www.english.rfi.fr/general/20150215-france-cut-qatar-funding-mosques-crackdown-islamic-fundamentalism

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lolo

Po zapoznaniu się bliżej z

Po zapoznaniu się bliżej z problemem wyznawców Allaha stwierdziłem, że nie ma tam "łagodnej" odmiany Islamu. To jest tylko wstęp mydlący oczy, po czym radykałowie przejmują wszystko jak już autochtoni zostaną wyprowadzeni w pole i szariat do boju. Robi się czystki i mamy kalifat. Chociaż u nas są plany by Kraków był "nową Jerozolimą" więc może nam ta perspektywa nie grozić, ale to wygląda na "wypędzanie dżumy cholerą".

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika berek

Obudziły się eurobarany po

Obudziły się eurobarany po kilkudziesięciu latach trwania inwazji. Teraz się ahmedy wpienią i spalą to i owo w Paryżu, Wiedniu czy Sztokholmie. Będziesz miał za swoje tłusty, głupi i zdeprawowany eurokołchozie jak w podzięce jeszcze trochę łbów spadnie. Jedyny pozytywny efekt nędznego socjalu, jednorazowego becikowego, podwyższenia VAT na ubrania dzieci itp. "ułatwień" prorodzinnych w Polsce to ten że u nas musieliby się wziąć do roboty za grosze a nie żyć z rozmnażania się na potęgę.

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika berek

Droga towarzyszko Medium, nie

Droga towarzyszko Medium, nie kumacie w tym waszym bolszewickim rozumie że są jeszcze niezależnie myślący Polacy którzy  pielęgnują chrześcijańskie wartości i piętnują zaplanowane "błędy i wypaczenia" eurokołchozu prowadzące do degeneracji naszej wiary?  Wstęga Św. Jerzego została zbrukana przez obecnych pogrobowców komunizmu więc twoja "władza prawdy" to od prawdy jest niezmiernie odległa, jak to w sojuzie. всегда и везде

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika Medium

Brzydzi mnie pojęcie

Brzydzi mnie pojęcie towarzysz, towarzysze. Zwrot po rusku "товарищи" (towarzysze) podzielmy w odpowiednim miejscu "товар ищи" i wychodzi złodziejskie zawołanie w przetłumaczeniu na polski "towaru szukaj!".
Jednocześnie daleko mi od pogardy dla słabszych, mniejszych czy mniej majętnych, a już szczególnie ich wyzyskowi.
 

Skomentuj