Estonia następnym krajem, który doświadczy wojny z wykorzystaniem "zielonych ludzików"?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Gdy wczoraj w zamieszkiwanym w 86% przez Rosjan, estońskim mieście Narva, pojawiły się kolumny wojskowe wielu mieszkańców zadawał sobie pytanie co to oznacza. Niektórzy wiedzieli, że to przygotowanie defilady z okazji dnia niepodległości Estonii. Parada wojskowa odbyła się 23 lutego bieżącego roku.

 

Defiladę odebrał prezydent Estonii, Hendrik IIves, a prowadził ją najwyższy dowódca estońskiej armii, generał Riho Terras. W barwnym pochodzie po ulicach miasta pełnego Rosjan jechało aż 140 pojazdów wchodzących w skład NATO. Pojazdy należące do USA, w tym gąsienicowe typu M1126 Stryker, prezentowane były z dumnie powiewającymi flagami USA.

 

Estończycy zaprezentowali przemarsz 1400 żołnierzy wraz z artylerią przeciwpancerną i przeciwlotniczą. Niektórzy z mieszkańców Narvi źle zareagowali na przemarsz wojsk NATO. Zdarzały się przypadki manifestowania przywiązania do Rosji, na przykład za pomocą rosyjskich flag.

Z Moskwy słychać pomruki niezadowolenia. Kremlowskie media nazywają tę defiladę prowokacją, ponieważ miasto Narva znajduje się praktycznie na granicy z Rosją, przy ujściu Zatoki Fińskiej. Jako retorsję należy traktować to, że Kreml nakazał, aby kilka tysięcy żołnierzy rozpoczęło "ćwiczenia" po rosyjskiej stronie granicy z Estonią i Łotwą.

 

Wojna hybrydowa, zastosowana w Osetii, Naddniestrzu, na Krymie i we wschodniej Ukrainie, może się rozpocząć również na terytorium krajów NATO, takich jak tytułowa Estonia. Manifestacje siły takie jak przeprowadzona defilada świadczą o tym, że perspektywa pojawienia się "zielonych ludzików" w Estonii jest całkiem prawdopodobna. Pytanie tylko czy Rosja poczuje się odstraszona "groźną" w założeniu natowską defiladą czy wręcz przeciwnie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika excar

Chyba konieczny teścik dla

Chyba konieczny teścik dla kolegi 'biały sęp'> jak wynika z artykułu to Estonia robi nie wiadomo po co jakąś paradę przy granicy rosyjskiej uzywając do tego amerykańskiego sprzętu. Ja napisałem tylko że gdy by Rosja chciała to przykryła by cały ten waleczny kraj beretkami swoich żołnierzy a skoro tego nie robi to widocznie nie chce.Jak kolega Biały Sęp ma potrzebę komus naubliżać aby się dowartościować to proszę bardzo ,działam jak lustro

Portret użytkownika berek

Teraz wyskoczą z kapelusza

Teraz wyskoczą z kapelusza SS-mani z estońskiego legionu 20 dyw. Waffen-SS, jakieś młode głupole wymalują sobie swastyki i błyskawice, jakaś propaganda to nadmucha a spora mniejszość rosyjska będzie żyć w strachu przed nowymi faszystami. Podatny grunt, strach i nienawiść z obu stron, potem flagi, pały, bomby, spluwy. A w samym środku tego bordelu pewnie z 90% ludzi po obu stronach, którzy chcą normalnie żyć. I jak żyć panie premierze, jak żyć? Krótko...

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Właśnie, sęk w tym, że nikt

Właśnie, sęk w tym, że nikt tymi 90% ludzi nie przejmuje. W imieniu swoich interesów mają to gdzieś.
Natomiast, co do Polski, nie podoba mi się nasze położenie. W historii każdy do nas wpadał, czy to zagościć na dłużej, czy tylko przejazdem do któregoś z sąsiadów. Potem zrobili z nas pas do ewentualnego zbombardowania atomówkami. Obecnie niezdziwiłbym się gdyby atomówki obu stron na nas wylądowały, by żadna ze stron nie mogła tym razem odwiedzić drugiej, gdyby komuś puściły nerwy. Albo, z tych co przeżyją, zrobią sprzątaczy ciał, bo Polska będzie nimi usłana i bynajmniej nie mówię tu tylko o zabitych Polakach. Jak  na takie położenie powinniśmy mieć najsilnieszą armię w Europie, a mamy co? Każdy widzi.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika rafinos

problem jest taki że osoby

problem jest taki że osoby popierające putina myślą że kraj rządzony przez agenta kgb i żydowsko-rosyjskich oligarchów jest czymś lepszym niż zachód rządzony przez syjonistycze banki i korporacje

Głosuj przeciw
-2

Strony

Skomentuj