Wielkie włókno plazmy spowodowało koronalny wyrzut masy na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: helioviewer.org

Niedawno podziwialiśmy na Słońcu uformowanie się potężnego włókna plazmy, które rozciągało się w pewnym momencie na niemal milion kilometrów. Satelita STEREO Ahead zaobserwował erupcję tej struktury. Spowodowało to potężny koronalny wyrzut masy.

 

Zjawisko rozpoczęło się 21 lutego o 09:25 czasu uniwersalnego. Uwolnienie się tak dużej ilości plazmy spowodowało reakcję Słońca w postaci sekwencji koronalnych wyrzutów masy. Na szczęście zjawisko zaszło w momencie, gdy nie mogło już być już geoefektywne.

Mimo to trzeba przyznać, że było to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń na Słońcu w ciągu ostatnich tygodni. Zaraz potem wszystkie parametry naszej gwiazdy powróciły do normalnych poziomów i zaczęła się kolejna flauta.

 

 

Artykuł pochodzi z protalu na temat Słońca:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Slowianka

'Na szczęście zjawisko zaszło

'Na szczęście zjawisko zaszło w momencie, gdy nie mogło już być już geoefektywne'
No nie wiem. Ja sie obudzilam w nocy z bolem glowy i do drugiej po poludniu wczoraj mnie trzymalo. Teraz juz znam przyczyne Smile

Głosuj za
12
Portret użytkownika bogdan4957

Uważam że słońce na poziomie

Uważam że słońce na poziomie naszej wiedzy,jest nieprzewidywalne.Pozostają nam tylko obserwacje i wywody naukowców,najlepiej amerykańskich,bo wszędzie ich pełno.Nasi wolą siedzieć po cichu żeby ktoś nie doszedł za co bierze kaskę.

Głosuj za
17

Skomentuj