"Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi" - twierdzi rosyjski polityk

Kategorie: 

Źródło: Internet

Echa wywiadu, którego rosyjskiej telewizji Rossija 24 udzielił lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władimir Żyrinowski rozeszły się po całej Europie. Rosyjski polityk oświadczył w nim, że decyzja o rozpętaniu III wojny światowej została już na Kremlu podjęta, a Polska i kraje bałtyckie zostaną "zmiecione z powierzchni ziemi".

 

Władimir Żyrinowski pełni w Rosji podobną funkcję do tej jaką w Polsce odgrywa Janusz Palikot. Jest to po prostu osoba, która mówi głośno to czego władza z różnych powodów nie może powiedzieć. Dlatego słowa Żyrinowskiego, często są szokujące i przerysowane, ale można traktować je jako radykalny głos wyrażony za przyzwoleniem Kremla.

"Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji"

Potem rosyjski polityk oświadczył jeszcze, że klucz do rozwiązania tego, co dzieje się obecnie na świecie ma tylko Władimir Putin.

"Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy"

Władimir Żyrinowski powiedział też, że przyszłość tej części Europy zależy od Ukrainy i tego jak potoczy się ten konflikt. Niewątpliwie docieramy do punktu zwrotnego, w którym albo Rosja uzna utratę Ukrainy, albo spowoduje wojnę, która stanie się wyrokiem dla Europy Wschodniej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika gosia27laaaat

napiszę co myslę o obecnej

napiszę co myslę o obecnej sytuacji.Polska powinna dogadac sie z ruskimi z mozliwych opcji ta jest najkorzystniejsza nie wierze w sojusze z zachodem. walic ue! niemcy i francuzi z anglikami juz raz nam udowodnili ile warte jest ich słowo. ukraina nie zasługuje na pomoc z polski za to co nam zrobili w 40 latach ubiegłego wieku. mnustwo ludzi widziało i pamieta co robili ukraincy z dziecmi jak palili domy i gwalcili kobiety. to nie byla ich wojna a gnoili
Polakow jak sie dalo, tak jak niemcy. zaden kraj nie jest dla Polski prawdziwym przyjacielem ale ruskich znamy i wiemy czego sie spodziewac. poza tym nie chce przechodzic przez to przez co przeszli moi dziadkowie pędzeni z kresów na dolny ślask. Polski rzad zamiast od lat 1993 inwestowac w armie i zbrojenie  likwidowal jednostki wojskowe i zniszczyl nasz obronny potencjał. po tych wszystkich latach po prl-u byli bysmy potęzna armią a nie wojskiem na misje w iraku. nie balibysmy sie wojny i nikt by nas nią nie straszył !!!

Strony

Skomentuj