Egipskie myśliwce rozpoczęły atak na terrorystów w Libii

Kategorie: 

Źródło: Twitter
W Libii funkcjonuje obecnie kilka frakcji a każda z nich rywalizuje między sobą o władzę w kraju. Odkąd pojawili się tam członkowie organizacji ISIL, głośno się mówi o interwencji zbrojnej i wygląda na to, że jesteśmy właśnie jej świadkami.

 

Bojownicy z tzw. Państwa Islamskiego opublikowali niedawno w sieci nagranie, na którym ścięto 21 koptyjskich chrześcijan w libijskim mieście Derna. Masowe morderstwo niemal natychmiast spotkało się z odpowiedzią Egiptu, który postanowił wprowadzić tygodniową żałobę i przeprowadzić naloty na islamistów. Informację na ten temat podał sam prezydent Abd al-Fattah as-Sisi.

 

Temat interwencji zbrojnej w Libii został niedawno podjęty we Włoszech, jednak po zamordowaniu Chrześcijan, Egipt postanowił działać we współpracy z libijskim rządem. Można się teraz spodziewać, że do operacji zbrojnej w tym kraju dołączą kolejne kraje, tak jak to ma obecnie miejsce w Syrii i w Iraku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ojejku

Żal mi ciebie człowieku, bo

Żal mi ciebie człowieku, bo zwiedziony jestes
 
Jn 14:26
26. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
(BT)
Jan. 14:26
26. Lecz pocieszyciel on, Duch Święty, którego pośle Ojciec w imieniu mojem, onci was nauczy wszystkiego, i przypomni wam wszystko, comkolwiek wam powiedział.
(BG)
Jan. 14:26
26. Lecz Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
(BW)

 

Strony

Skomentuj